Problematika keyless entry ključev

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Da ni VW samo malce poenostavil vse skupaj in ena kombinacija pač odklepa več vozil na svetu, ki so pač lepo razpršena in se načeloma nikoli ne znajdejo skupaj:sprasujemse:
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Deluje po principu repetitorja...torej prenasa signal in s tem omogoci da se avto odklene tudi ce kljuc ni poleg njega. Ena naprava je pri avtu, druga v blizini kljuca... in signal od avta se prenese do kljuca, signal od kljuca pa do avta...

Če razumem... Vsakič posebej morajo na ta način odkleniti vozilo? Ni sedaj možno, da bi nekdo prišel mimo službenega parkinga (ključ je zelooo daleč) in bi se samo odpeljal...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
torej, varnostno stikalo, kaj je pri dizlu smiselno,,, nachbau? pumpo? nek rele iberbrikat?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
A je čudno, danes rabiš samo 2 x USB full spectrum radio dongle z aliexpressa za 10EUR in dva prenosnika oz. celo telefona in je možno v real-time izvajat napade na vse protokole ki gredo po luftu. Ne gre samo za avtomobilske ključe, deluje na vsemu ostalemu kar gre po zraku.

Tehnično tu sploh ne gre za napad ampak samo za "utekanje" radijskega signala iz območja v katerem naj bi deloval, kar se da naredit tudi z čisto mehanskimi zadevami in niti ne rabiš zgoraj omenjenih 10EUR tx/rx donglov. Recimo če vzameš alu pladenj in da daš med avto in ključ se bo avto zaklenil in na drugi strani če pravilno zvit alu pladenj obrneš proti ključu in vozilu iz ustrezno prevelike razdalje se bo vozilo vseeno odklenilo.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Saj bodo naredili, da boš moral še PIN vtipkat.
In reč naredili še bolj neuporabno kot navaden daljinec. :p

Za 10 EUR pa tole ne boš heknil. Rabiš ne samo sprejemnik, še oddajnik.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja ok. Saj to smo že zdebatirali. Mora met pa sprejemnik blizu ključa. Kar pomeni da na sred bajte že ne lovi več. V bistvu je še najbolj nevarno v kakem shoppingu. Da te že kr pri vhodu garaže en zasleduje drug pa odklene.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Verjetno raje počakajo pa ti ga doma odpeljejo, v teh centrih je kar nekaj kamer ki te lahko polovijo, beležijo registrske itd :cool:
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Verjetno raje počakajo pa ti ga doma odpeljejo, v teh centrih je kar nekaj kamer ki te lahko polovijo, beležijo registrske itd :cool:

Kolkr sem jaz videl je vedno direkt prenos signala ne snemanje. Torej naprava, ki sprejema signal in ga ojača naprej do sprejemne naprave, ki služi kot kluč. Torej ključ stran od vhoda pa si v 95% safe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Ja ok. Saj to smo že zdebatirali. Mora met pa sprejemnik blizu ključa. Kar pomeni da na sred bajte že ne lovi več. V bistvu je še najbolj nevarno v kakem shoppingu. Da te že kr pri vhodu garaže en zasleduje drug pa odklene.
video je reklama za aftermarkt sistem, ki po določenem času mirovanja ključa, prekine električno napajanje.

Se pravi ključ je 3 minute na mizi, in gre v spanje, dokler ga ne zopet premaknemo.

Očitno eno malo vezje, ki vstavi ob baterijo.

edit:
v opisu videa je link https://keylessprotector.com/

145€

in fotografija
step_by_step_keyless_protector.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
ta sistem mi ni všeč, ker moraš tolčt po njemu. Ford ima zdaj to zadevo, da ima noter motion detektor in nerabiš tolčt po njemu. Je pa res, da zadeva vseeno ne ubrani če te "zalezujejo". Tudi novi mercedes ključ ima neke podobne varnostne zadeve, tako da se premika na bolje.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Saj tudi v videu pove, da brez te zascite ne bo mozna homologacija novih modelov
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
ta sistem mi ni všeč, ker moraš tolčt po njemu. Ford ima zdaj to zadevo, da ima noter motion detektor in nerabiš tolčt po njemu. Je pa res, da zadeva vseeno ne ubrani če te "zalezujejo". Tudi novi mercedes ključ ima neke podobne varnostne zadeve, tako da se premika na bolje.
V video sta dva različna v1 - Audi (na grobo trkanje) in v2 - Ford (naprednejši senzor gibanja).

Ne vidim nobene prepreke, da ne bi proizvajalci takšne funkcionalnosti za obstoječe modele vozil, ponudili pri originalnih nadomestnih ključih.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Hmm če prekine tole malo vezje sam kontakt baterije z elektroniko ključa, potem imaš težave lahko z daljinskim odklepanjem s pritiskom na tipko, v kolikor ima ključ v originalu zahtevo, da se ga "priuči" po menjavi baterije...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
tudi jaz ne vidim.. V2 v fordu je tovarniška nadgradnja. in ni tale keyless nadrgradnja, vsaj jaz sem tako razumel.