Problematika keyless entry ključev

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tako kot kontrole na letališču prizadanejo veliko neproblematičnih potnikov, pa se še vedno strinjamo, da raje to, kot da nek manijak razstreli naše letalo.

'Carinsko parkirišče', pardon my french... na vseh večjih mejnih prehodih sigurno obstajajo zadosti velike površine kamor bi čez noč parkirali dodatne tri avtomobile, ane?

Če kraja avtomobilov ni dovolj velik problem, da bi uvajali tako rigorozne ukrepe, je meni v bistvu dokaj vseeno. Sam si pa izpostavil vzorec srbskega voznika in slovenskega avtomobila v dokaj ozkem časovnem intervalu, ko ni skoraj nobenega prometa in je preverjanje še toliko lažje.

Letalsko preverjanje je šlo tudi mnogo predaleč. Da ene faking zobne paste ne moreš nest več na letalo zato ker se je en ahmed odočil na enem bombo nastavit je tudi bolano.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Jep, v UK tudi kot posadka ne smemo imeti plastenke z vodo. Še dobro, da nam pustijo imeti gorivo na letalu. Vseh 215,000 litrov :eek:
V ZDA po drugi strani za nas ob odhodu ni ne mejne kontrole ne varnostnega pregleda.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Tako kot kontrole na letališču prizadanejo veliko neproblematičnih potnikov, pa se še vedno strinjamo, da raje to, kot da nek manijak razstreli naše letalo.

'Carinsko parkirišče', pardon my french... na vseh večjih mejnih prehodih sigurno obstajajo zadosti velike površine kamor bi čez noč parkirali dodatne tri avtomobile, ane?

Če kraja avtomobilov ni dovolj velik problem, da bi uvajali tako rigorozne ukrepe, je meni v bistvu dokaj vseeno. Sam si pa izpostavil vzorec srbskega voznika in slovenskega avtomobila v dokaj ozkem časovnem intervalu, ko ni skoraj nobenega prometa in je preverjanje še toliko lažje.
Jaz sem ti samo napisal zakaj je nekaj tako kot je.

Nikjer nisem napisal da ni prostora za parkiranje avtomobilov.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Zlo direktno: pojma nimas o tematiki. Zakaj in kako sem se jaz s kom pogovarjal ni tema o kateri bova razpravljala, dejstvo pa je, da je del mojega posla (bil) tudi stik z ljudmi ki pasejo v krog preganjanih. In tko kot kirurg narobe zareze, tko kot kuhar prevec popopra - tako delajo napake tudi tatovi avtomobilov. Lahko ni bil tak avto kot je pricakoval, lahko da se je v blizino pripeljal sumljiv civilen avto in mu “varnostnik” rekel naj gre ven.

Ampak ne morem pa da ne bi: a res? A po VIN bo preveril avto? A mislis da se vozi po parkingu in vsakemu scenicu VIN prepise? Verjamem da bi to lahko pocel, vendar tega nihce ne pocne, ker ce se v avtu po parkingu vozi (in si zapisuje kje je kak avto videl) mu policija ne more nicesar ocitat, ce bo pa vin prepisoval je pa to ze okoliscina ki je lahko de utemeljitve za prikrite preiskovalne ukrepe.

In glede na to da sem osebno sfural 80% vecjih zadev po avtih v zadnjih 5 letih, si upam trdit da pac vem kaj govorim. In ja tud s poljaki sem se pogovarjal (ti so po tvojih kriterijih profiji ker so prisli in v enem tednu odpejali par hudih avtov) imeli smo vec kot 5 ur za druzenje in ne, noben ni VIN stevilk prej preverjal.

Ce bi bil se na avtih bi te na kako hisno povabil pa bi lahko razpravljal s fanti...sej ce si cloveski in fer do njih, ti marsikaj povedo.
Zlo direktno ti bom napisal, da vse kar obvladaš tukaj je to, da potenciraš zadeve, ki sem jih jaz napisal in to v smer, ki jih nikakor nisem mislil in tudi ZAPISAL. Dejansko me imaš za budalo. Tudi v redu. Recimo tako si zgoraj skočil na VIN št. in Peugeoti ali kaj že si pisal, če bi prebral IN RAZUMEL, kaj sem napisal, potem bi morda videl, da nisem pisal o VIN št. in tehniki kraje. Morda si pač preveč v temu in ne razumeš (ali pa prehitro zaključuješ) besede ljudi, ki niso v temu.
Evo, pa če sem tako budalo, ti bom še enkrat napisal na nivoju budale.
PROFI bo prišel na parkirišče, ošvrknil avtomobile s pogledom in TAKOJ vedel, katerega potrebuje. Morda bo naredil še en sprehod, da si ga bo neopazno ogledal OD DALEČ z vseh strani (in ne kot budala s klobukom, na katerem bo gor 2m napis JAZ SEM TAT) in bo točno vedel kaj in kako. To je to. Če pa bo šlo za kakšno specifično zadevo (npr. Webasto), kar se ne vidi od zunaj, se bo pač slučajno sprehodil mimo avtomobila s telefonom in neopazno naredil fotko VIN številke. No, po tvoje bo verjetno se sklanjal nad VIN številko (s klobukom z 2m napisom JAZ SEM TAT) in hkrati si na glas pel JAZ SEM TAT, JAZ SEM TAT... In po tej VIN št. bo prišel točno do vseh vgrajenih modulov, brez da bi mu kdo to sledil. IN BO ŠEL KRAST PRAVI AVTO.
Tvoj ''PROFI'' bo pa šel vlamljat v 10 avtomobilov, da bo slučajno našel potem enega, kjer bo noter točno to, kar želi. Lool. In to je manjše izpostavljanje ja, my ass.
Zlo direktno: pojma nimas o tematiki. Zakaj in kako sem se jaz s kom pogovarjal ni tema o kateri bova razpravljala, dejstvo pa je, da je del mojega posla (bil) tudi stik z ljudmi ki pasejo v krog preganjanih. In tko kot kirurg narobe zareze, tko kot kuhar prevec popopra - tako delajo napake tudi tatovi avtomobilov. Lahko ni bil tak avto kot je pricakoval, lahko da se je v blizino pripeljal sumljiv civilen avto in mu “varnostnik” rekel naj gre ven.
Ma nemoj? A sedaj smo pa že tudi pri sumljivem avtu, torej temu, kar sem jaz že zgoraj napisal, da je isto verjetno (če ne celo bolj), kot to, da je ''profi'' zaje... avto.

V glavnem: jaz bom zaključil s tem: ti si stručko in točno veš kako in kaj, obvladaš, jaz pojma nimam. Jeb. ga le to, da pač ne bom spremenil svoje mišljenja, ker budalo kot sem, še vedno mislim, da imam prav. Tako da upam, da se vsaj strinjava, da se ne strinjava.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
glej če nimaš pojma ne joči. Lepo ti je v štartu razložil, da nimaš pojma.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
lepo ti je povedal in ne joči.
Če ti tematika kraje ni glih domača se ne vtikuj in pametuj. Če ti je pa ne piši bedarij.
Pa noben ni pežoja omenjal ampak je killa in ne apollo renoja omenjal.
Tak da najprej preberi, potem preberi še 1x. Za ziher še tretjič in potem začni jokat.
Ja, jaz bom moral brat.
O kakih VIN ti sanjas. VIN se uporablja pri prugeot/citroen ko so preko hackov narocali kode za izdelavo kljucev in potem avto odpeljali z “original” kljuci.

Preverjanje VIN pred tatvino (kr tko malo da vidis kak je avto) je pa dejansko nepotrebno izpostavljanje.

V glavnem ce sem prav videl je bil vceraj oz 2 dni nazaj odtujen en scenic tko da so ocitno potem drugega butnili
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
ja pia kill ati je za renoje primerjavo dol ko si pametoval.
Glej pojma nimaš o pojmu in bluziš.
Gate ti vkradejo ko maš hlače oblečene.

krucefiks avte so slekli do golega pod lučjo 5m stran od apartmaja (komplet sedeži, blatniki , havba, armaturka). Nihče nič slišal. Avte kradli po naročilu. Si povedal kaj rabiš, barvo in vse. v roku 10 dni so te deli čakali in podobno.
in pol jim boš ti revež govoril amaterji.
idi raje kak video posnet kak se varno prehiteva na prometni cesti (čeprav sta 2 avta v 5 minutah nasproti) To obvladaš. Krajo avtov pa prepusti drugim.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
krucefiks avte so slekli do golega pod lučjo 5m stran od apartmaja (komplet sedeži, blatniki , havba, armaturka). Nihče nič slišal. Avte kradli po naročilu. Si povedal kaj rabiš, barvo in vse. v roku 10 dni so te deli čakali in podobno.
in pol jim boš ti revež govoril amaterji.
idi raje kak video posnet kak se varno prehiteva na prometni cesti (čeprav sta 2 avta v 5 minutah nasproti) To obvladaš. Krajo avtov pa prepusti drugim.
Sedaj se mi pa že smiliš, ker očitno nisi sposoben razumeti, kaj bereš in pišeš.
To so bili očitno PROFIJI, pa ne profiji, ki bi šli krast avte tako, da bi našli en naključen avto, vlomili vanj in potem si rekli, o fa..ck, tale pa ne bo pravi, bom zaključil, pa grem do naslednjega.
A se ti zdi, da bo TAK PROFI (torej dejanski profi) toliko butast, da bo šel vlamljat v napačen avto. In samo tukaj in v tem (torej definiciji profija) se z apollom razhajava, v ničemer drugem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Verjamem, da se tebi nezmotljivemu primereku človeške vrste zdi nerazumljivo, da kdaj kdo naredi napako.
Za vse ostale ljudi, ki se kdaj zmotijo je to razumljivo. Predstavljaj si, če bi bili vsi tako perfektni kot ti. Bi ostali vsi lopovi na prostotsti, ker bi vsakič izpeljali perfektno krajo in odpeljali avto brez sledi. Ampak ker niso gre kdaj kdo tudi sedet.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Zlo direktno ti bom napisal, da vse kar obvladaš tukaj je to, da potenciraš zadeve, ki sem jih jaz napisal in to v smer, ki jih nikakor nisem mislil in tudi ZAPISAL. Dejansko me imaš za budalo. Tudi v redu. Recimo tako si zgoraj skočil na VIN št. in Peugeoti ali kaj že si pisal, če bi prebral IN RAZUMEL, kaj sem napisal, potem bi morda videl, da nisem pisal o VIN št. in tehniki kraje. Morda si pač preveč v temu in ne razumeš (ali pa prehitro zaključuješ) besede ljudi, ki niso v temu.
Evo, pa če sem tako budalo, ti bom še enkrat napisal na nivoju budale.
PROFI bo prišel na parkirišče, ošvrknil avtomobile s pogledom in TAKOJ vedel, katerega potrebuje. Morda bo naredil še en sprehod, da si ga bo neopazno ogledal OD DALEČ z vseh strani (in ne kot budala s klobukom, na katerem bo gor 2m napis JAZ SEM TAT) in bo točno vedel kaj in kako. To je to. Če pa bo šlo za kakšno specifično zadevo (npr. Webasto), kar se ne vidi od zunaj, se bo pač slučajno sprehodil mimo avtomobila s telefonom in neopazno naredil fotko VIN številke. No, po tvoje bo verjetno se sklanjal nad VIN številko (s klobukom z 2m napisom JAZ SEM TAT) in hkrati si na glas pel JAZ SEM TAT, JAZ SEM TAT... In po tej VIN št. bo prišel točno do vseh vgrajenih modulov, brez da bi mu kdo to sledil. IN BO ŠEL KRAST PRAVI AVTO.
Tvoj ''PROFI'' bo pa šel vlamljat v 10 avtomobilov, da bo slučajno našel potem enega, kjer bo noter točno to, kar želi. Lool. In to je manjše izpostavljanje ja, my ass.

Ma nemoj? A sedaj smo pa že tudi pri sumljivem avtu, torej temu, kar sem jaz že zgoraj napisal, da je isto verjetno (če ne celo bolj), kot to, da je ''profi'' zaje... avto.

V glavnem: jaz bom zaključil s tem: ti si stručko in točno veš kako in kaj, obvladaš, jaz pojma nimam. Jeb. ga le to, da pač ne bom spremenil svoje mišljenja, ker budalo kot sem, še vedno mislim, da imam prav. Tako da upam, da se vsaj strinjava, da se ne strinjava.
Bistvena razlika je ta, da ti pises kako bo (neka fiktivna) oseba naredila stvari - jaz pa pisem kako jih delajo ljudje ki so odgovorni za 80% ukradenih vozil v sloveniji.

Ce bi te imel za bu.dalo se ne bi dve leti (zal neuspesno) zaj.ebaval s servisno knjizico volvota ba katero si me opozoril.

Tko da smiri dozivljaj in sprejmi da pac ni tako kot mislis da je.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Ob prebiranju te teme še sam pristavim mojo trenutno izkušnjo...

Nedolgo nazaj sem zvečer čakal na parkirišču trgovskega centra. Ne vem zakaj imam navado ampak ko takole čakam, avto zaklenem... Naenkrat zaslišim tisti pisk in avto se sam odklene... Priznam da mi je bilo malo čudno ampak nisem posvečal kake blazne pozornosti temu...

Včeraj pa ponovno sedim na istem parkirišču... In ponovno ista zgodba... Avto se kar naenkrat odklene. In sem stopil okoli avta ter malo pogledal naokoli... Na parkirišču poleg mojega samo še eno vozilo (prižgano), zunaj pa neka ženska kadi... Kmalu zatem ko sem stopil ven, se je pripeljalo še eno vozilo... Izmenjali so si neke torbe ter se na hitro pobrali...

Ne vem ali je bilo to res zgolj naključje, ali me mora že malo skrbeti...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.393
9.131
113
Hm. Primerek ki kar kliče, da se ga odpelje.
Kaj se je največ lani odpeljalo? Je napisal kdo statistiko ? ali sem spregledal...
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Zapiši si tablice sumljivih avtov, če se ti zdijo sumljivi in podaj prijavo dogodka na najbližji PP. Mene bi skrbelo, sploh če se je to zgodilo 2x.

Tablice zapisane... :) Ne želim pa vnaprej nekoga obtoževati... Mogoče je bil res zgolj slučaj...

Kako pa deluje to ''hekanje ključa''? Se opravičujem za neumno vprašanje... Ali ti morajo vsakič ''shekati'' frekvenco in odkleniti avto (in dejansko lahko vstopijo v avto zgolj v tistem času ko ga odklenejo) ali se le to nekako shrani in ti nekdo lahko odpelje avto tudi ko ključa ni v bližini?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.679
6.237
113
Deluje po principu repetitorja...torej prenasa signal in s tem omogoci da se avto odklene tudi ce kljuc ni poleg njega. Ena naprava je pri avtu, druga v blizini kljuca... in signal od avta se prenese do kljuca, signal od kljuca pa do avta...