Privat zemlja in podivjani kolesarji.

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Seveda, saj si ga ti dala kot vzorčni primer nekoga, ki nima kje trenirati posledično ilegalno trenira z vožnjo po gozdovih.

Poglej priponko 26416
Dala sem ga kot primer, da je nekje potrebno začeti in da se je verjetno tudi on vozil po gozdu tako kot se verjetno skoraj vsi s kroskami.
Ampak ja, očitno po vaše nekdo s krosarko naredi več škode v gozdu kot lastnik, ki gre v svoj gozd 1 x letno ali pa še to ne, in ki ne gospodari z njim kot skrben gospodar in kot mu konec koncev zakon predpisuje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Dala sem ga kot primer, da je nekje potrebno začeti in da se je verjetno tudi on vozil po gozdu tako kot se verjetno skoraj vsi s kroskami.
Ampak ja, očitno po vaše nekdo s krosarko naredi več škode v gozdu kot lastnik, ki gre v svoj gozd 1 x letno ali pa še to ne, in ki ne gospodari z njim kot skrben gospodar in kot mu konec koncev zakon predpisuje.

LoL. Očitno ti še vedno ne potegne v katerem grmu tiči zajec. Kakšno presenečenje.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Globe od 100 do 400 evrov
Vožnje s kolesi v naravnem okolju ureja zakon o ohranjanju narave, kjer je določeno, da je v naravnem okolju vožnja s kolesi dovoljena le po utrjenih poteh, če temu ne nasprotuje lastnik ali upravljavec poti


V zadnjem mesecu smo v uredništvo prejeli več pritožb pohodnikov, ki se pri rekreaciji na Pohorju čutijo ogrožene zaradi gorskih kolesarjev, ki za spust s Pohorja ne uporabljajo le obeh trenutno odprtih kolesarskih prog v Bike parku, ki ga upravlja Marprom, ampak kolesarijo tudi povsod drugod, na pohodniških poteh, v gozdovih in na smučiščih. Kot sporočajo iz Marproma, sami ne nadzirajo kolesarjev, ker to ni v njihovi pristojnosti: "Kot upravljavec Bike parka Pohorje si s kakovostno ponudbo prog v njem prizadevamo, da bi čim več kolesarjev vozilo po urejenih in označenih progah. Opravljanje nadzora nad nelegalnimi vožnjami zunaj teh prog in sankcioniranje pa nista v naši pristojnosti, saj za to niti nimamo pooblastinl." Dodajo, da uporabniki Bike parka ob nakupu vozovnice podpišejo izjavo, v kateri so natančno opredeljena varnostna navodila i pravila obnašanja v kolesarskem parku: "Ta med drugim določajo, da je vožnja s kolesom zunaj označenih prog kolesarskega parka prepovedana in kazniva.

klik



 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.852
3.371
113
40
Lj
Meni je bolj presenetljivo to koliko ljudi je lastnik gozdov. Kao vsi Slovenci neki reveži, ubistvu so pa vsi neki veleposestniki.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Toliko, da si jo kolesarji ne.morejo kupiti. Sem že napisal. Za ceno kolesa dobijo gozda dovolj za lepo progico.
Kolo lahko.kupijo vsake dve leti drugo....naj kupijo se gozd, bodo.lahko kupili vsako leto nov kolo, saj bodo dobili precej subvencij kot lastniki gozdov oziroma kmetje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: skala in 8888

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Ok, tema se je že po alterjevo zapeljala nekam ampak...Prvo dajmo izločit motokrosiste in štirikolesnike iz te teme. Vsi se strinjamo, da delajo škodo, hrup... Kroska je izključno za na progo.

"Gradnja stez", ko mulci vkopavajo "bande" in gradijo skakalnice je na istem nivoju povzročanja škode kot motokros, definitivno neprimerno take stvari početi brez soglasja lastnika.

Vožnja s kolesom po potki, ki že obstaja (vlaka, gozdna pot..) - Priznam, da se občasno zapeljem skozi lokalne gozdičke s kolesom (po utrjenih poteh - kot noben kolesar, tudi jaz ne uživam v vožnji po podrasti). Ampak po prebiranju te teme, vidim da je bolje odnehati s to prakso, ker očitno s tem povzročam škodo - točno kakšno sicer ne vem - v tej temi se potem vedno začne omenjati kroske. In če so lastniki gozdov v moji okolici približno taki, kot je vzorec na Alterju, sem imel do zdaj srečo, saj sem bil očitno v nevarnosti. Baje upravičeno.

Pa dejmo bit normalni ljudje. Če je kolesar normalen, se njegove navzočnosti v gozdu po njegovem odhodu ne vidi. In če bi lastnik na pot nabil tablico, da so kolesarji nezaželeni, mene tam ne bo več. Ni potrebe po pasteh. Če je lastnik normalen, bo predno bo napel zajlo ali stresal steklo, pomislil, da s tem želi namenoma poškodovati človeka samo zato, ker vozi kolo po gozdu. Če se mu to zdi normalno, ima večje probleme kot so steze po njegovi hosti. Idioti so pa kot vedno na obeh straneh. Z idioti naj se pa ukvarjajo ustrezne službe.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
ej, alter dalec od tega da je vzorec druzbe. tuki se zdele oglasata mogoce en ki sploh ima gozd in tezave s kolesarji. vsi ostali samo pametujejo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Toliko, da si jo kolesarji ne.morejo kupiti. Sem že napisal. Za ceno kolesa dobijo gozda dovolj za lepo progico.
Kolo lahko.kupijo vsake dve leti drugo....naj kupijo se gozd, bodo.lahko kupili vsako leto nov kolo, saj bodo dobili precej subvencij kot lastniki gozdov oziroma kmetje.

Ja ker si vsi samo želijo prodat gozd. Jaz 5000m2 za bajto kupujem že 10 let.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.387
113
Aaa... Sem se enkrat prebrala tvoj originalni post. Čist narobe s prve razumela.