Privat zemlja in podivjani kolesarji.

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
"V naravnem okolju je, razen za namene gospodarjenja z gozdovi, prepovedana uporaba motornih vozil "
http://www.ikglr.gov.si/si/delovna_podrocja/prost_dostop_in_voznja_v_gozdu/

"Koprski policisti opozarjajo, da lastništvo pašnika, njive, gozda … ne izključuje prekrška. "
https://www.ekoper.si/aktualno/koprski-policisti-voznja-v-naravi-je-kazniva/

Je pa zanimivo, da je kazen za vožnjo z motorjem po naravnem okolju 40 do 100€, za vožnjo s kolesom po naravnem okolju pa direkt 100€. Še komentar iz ministrstva:

20.04.2017
Odziv Ministrstva za okolje in prostor

V zadnji fazi sprejemanja Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o ohranjanju narave (Uradni list RS, št. 46/14; v nadaljnjem besedilu: ZON-C) je v fazi sprejemanja amandmajev v Državnem zboru RS prišlo do znižanja kazni za prekršek vožnje, ustavitve ali parkiranja vozila na motorni pogon v naravnem okolju. Za fizično osebo je tako v skladu s četrtim odstavkom 161. člena Zakona o ohranjanju narave (Uradni list RS, št. 96/04 - uradno prečiščeno besedilo, 61/06 - ZDru-i, 8/10 - ZSKZ-B in 46/14; v nadaljnjem besedilu: ZON) zagrožena globa od 40 do 100 eurov. Medtem, ko je za vožnjo s kolesom v naravnem okolju v skladu s četrtim odstavkom 161.3 členom ZON za posameznika zagrožena globa 100 eurov. Odpravo neskladja bo Vlada RS predlagala v sprejem Državnemu zboru RS ob spremembah in dopolnitvah ZON, ki se načrtujejo v letošnjem letu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.366
113
40
Lj
Pa še na kros motorju ali štirikolesnikih te policaji ne morejo ujet, tako je kazen zgolj teoretična.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Aja zdaj razumem.

Ne kupujem gozda za hišo gradit ampak gozd ZADAJ za obstoječo hišo.
Je že lastnik preveč trd, ali pa premalo ponujas ;)
Sicer pa je po slo gozdovih kar nekaj daljnovodov, kjer res ni nekega hudega gospodarjenja z gozdom in njegove koristi. Vrednost (GURS cenitev) takega gozda pa kot vidim ni praktično nic manjša od običajnega gozda
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.924
4.980
113
Sicer obratna situacija... borderji nimajo pod prelomnico kaj iskat, tukaj pa kolesar ne na stopnišču.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Podobno kot bordarji pod prelomnico...

Bordarji, smučarji, ni da ni. Vse sem že videl kampirati pod prelomnico, po možnosti še kje na sredini in ne na skrajnem robu (kar je vseeno fail ampak bolje kot na sredini). Skupna točka vseh je to, da imajo pomanjkljiv nagon za preživetje oz. razmišljajo "premalo na široko".
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Sicer obratna situacija... borderji nimajo pod prelomnico kaj iskat, tukaj pa kolesar ne na stopnišču.

Če mene vprašaš vsi failajo - kolesar načeloma se nima kaj vozit po štengah, vsaj ne na tak način, ko samo prileti, folk pa IMHO naj tudi nebi zasedal kompletnih šteng, da tudi lepo peš ne moreš mimo.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Bordarji, smučarji, ni da ni. Vse sem že videl kampirati pod prelomnico, po možnosti še kje na sredini in ne na skrajnem robu (kar je vseeno fail ampak bolje kot na sredini). Skupna točka vseh je to, da imajo pomanjkljiv nagon za preživetje oz. razmišljajo "premalo na široko".

Borderji so tečni s svojim kampiranjem pod prelomnicami, ampak ni popolnoma nobene dileme kdo je kriv v takem primeru: http://www.grs-mb.si/10-fis-pravil-za-vedenje-na-smuciscu

Zelo podobno velja za te stopniščarje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Malo si falil:
- sedeči ogrožajo s svojim sedenjem NA POVRŠINI ZA PEŠCE koga?
- kolesar na površini za pešce ogroža s svojo vožnjo koga?

In nenazadnje bordarji,... kampirajo na površini namenjeni smučanju in bordanju - razumeš razliko?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Seveda niso, ampak krivit njih za to "nesrečo" pa je neumno, ko imamo jasnega krivca - saj se tam sploh nebi smel voziti. ;)

Je lepo en napisal v komentarjih tam pod video: če bi prišel pešec in rekel prostor prosim, bi se umaknili in noben nebi bil ogrožen. Kaj pa če bi se tam igral otrok - aja tudi za igro niso stopnice. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Malo si falil:
- sedeči ogrožajo s svojim sedenjem NA POVRŠINI ZA PEŠCE koga?
- kolesar na površini za pešce ogroža s svojo vožnjo koga?

In nenazadnje bordarji,... kampirajo na površini namenjeni smučanju in bordanju - razumeš razliko?

Meni odgovarjas? Ker se pomojem strinjava... :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi tebi - v delu: stopniščarji ni niti slučajno enako kampirajočim bordarjem/smučarjem/... - v osnovi pa Mateyu.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, temu bi pa bilo treba jajca razbit in gnezdo zakurit !