Privat zemlja in podivjani kolesarji.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.319
113
Izgleda da res.

Na podlagi posta 191 & 214 in dalje je razvidno, da IMHO na stopnicah sedečih iz vidika ogrožanja oz. oviranja mimoidočih ne bremenim enako kot bordarje/smučarje, ki kampirajo pod prelomnico ampak da roko na srce tam vseeno nimajo kaj početi, saj štenge načeloma niso namenjene posedanju kot cesta ni namenjena igranju otrok ampak se pa zavedam, da se v praksi to kar na veliko dogaja in pa da v večini primerov ni težav v kolikor se na stopnicah kampirajoči lepo umaknejo in po potrebi naredijo prostor.
Zadeva mi je torej sprejemljiva in jih ne napadam zaradi sedenja, saj je v dotičnem primeru abolutno večji problem v kolesarju, ki ga kar hitro uleti na stopnišče in bi se vse skupaj lahko slabše končalo. Omemba, da ga pa failajo s sedenjem pa pač ni enako napadanje oz. očitanje glavne krivde v tem primeru.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
:eek: Očem ti to? Na smučišču je jasno, da je PREPOVEDANO sedeti na nepreglednih delih. Oprosti glede tega ne bova prišla skupaj, ker imam recimo o ureditvi smučišč precej pojma.

Če imaš o ureditvi smučišč precej pojma, verjetno ne bo težko odgovoriti kdo je kriv v primeru, ko smučar od zadaj prileti v mirujočo osebo na smučišču?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Dala sem ga kot primer, da je nekje potrebno začeti in da se je verjetno tudi on vozil po gozdu tako kot se verjetno skoraj vsi s kroskami.
Ampak ja, očitno po vaše nekdo s krosarko naredi več škode v gozdu kot lastnik, ki gre v svoj gozd 1 x letno ali pa še to ne, in ki ne gospodari z njim kot skrben gospodar in kot mu konec koncev zakon predpisuje.
kaj sedaj a gospodar mora v gozd in delat škodo al ne sme? sedaj se pa odloči...
razen tega kot gospodar moraš čistiti podlubnike in podobne stvari... če imaš listavce lahko delaš tudi pragozd če ti je to všeč. kroske so na tvojem in tam nimajo kaj početi...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Tisto na videu je smešno.
Osebno me boli kuratz za kolesarje. Po mojih izkušnjah so precej nadležni in nesramni. Iz Bleda proti Lescam imajo poleg glavne ceste kolesarsko stezo, pa se precej njih vozi po cesti in ovira promet. Vozijo po dva vzporedno in debatirajo. Ko jim ljudje trobijo, pa se kurčijo in kažejo fakiča. Zaradi takih kolesarjev je meni ta video smešen, ko jih nekdo malce zaplini. :)
Da se razumemo, nimam pa nič proti normalnim kolesarjem.
tile na videu so normalni in je tepec tisti v avtu. v primeru bleda so pa očitno isti ko makaronarji. kje je policija da bi malo kasirala? imajo preveč denarja? kolesarsko majo pa vožna v štric.... kaj to ene 200€ na glavo? ni slabo.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
S tem da je kolesar čisto enakovreden voznik na cesti, 1 meter desnega pasa ceste je njegov.

Naj gre nekdo probat v Holandijo kolesarja povozit, če si upa. Holandijo imamo po defoltu za bolj napredno od naše balkanske vukojebine. Pravzaprav bolj "jebancije" namesto "jebine". :zavijazocmi:
ja en meter ne pa cela jebena cesta.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
"6. Pravilo
Smučar se mora izogibati ustavljanju na ozkih ali nepreglednih delih,"
res ni dileme. borderji krivi.

Pusti sarkazem doma pri področjih, ki ti niso domača.

1. Pravilo
Vsak smučar mora ravnati tako, da nikogar ne ogroža ali mu škoduje.

2. Pravilo
Smučar mora smučati tako, da se lahko pravočasno ustavi. Svojo hitrost in način vožnje mora prilagoditi svojemu znanju, terenskim, snežnim in vremenskim razmeram ter gostoti prometa na smučišču.

3. Pravilo
Smučar, ki prihaja od zadaj, mora smer svoje vožnje izbrati tako, da ne ogroža smučarjev pred seboj.


Namesto borderja je lahko pod prelomnico otrok, ki je ravno tam padel in se pač še ni pobral.


Bottom line: smučišča in ulice niso tekmovalne proge, zato je treba biti temu primerno previden in se ustavljati pred prelomnicami. Komur to ni dovolj, pa lahko gre tekmovat na kakšne lokalne tekme ali pa pač zakupi del smučišča (ali pa ulico s stopniščem) in si tam postavi progo.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
torej 2km/h ker pri 3km/h se ne moreš veš takojci ustaviti... razen tega jih pod prelomnico ne vidiš pravočasno razen če ne smučaš z 2km/h
torej naj bodo jasni in dajo omejitve kot so na cesti.. drugače je "Smučar mora smučati tako, da se lahko pravočasno ustavi. " vredno točno en k...
tako da še vedno so borderji krivi
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
1. govora je o sedečih pod prelomnico in tu je zadeva jasna - so krivi
2. 10 fis pravil je poljudna osnova, zakon pa je ZvSMUČ-1

V zadnjih -2 treh letih (se pravi pet letih - zadnji dve ne štejeta) ni bilo na MB Pohorju napisane NOBENE prijave sodniku za prekrške ali izrečen ukrep odvzema smučarske vozovnice iz razloga zaletavanja (po nesreči) ali/in sedenja na smučišču!

Konec debate o smučanju - tu govorimo o nevzgojenih kolesarjih, ki se POLEG UREJENE KOLESARSKE PROGE spuščajo PO "DIVJEM" GOZDU!!!
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Po tem "divjem" gozdu se sprehaja (oz.na podobnih poteh) tudi ogromno družin, poleg občasnih kolesarjev. Nihče izmed njih ne dela nobene škode v gozdu (sem tudi sam lastnik gozda in ga hodimo čistiti, rečiti,...). Take poteze z bodečimi žicami so sramotna in izredno nevarna dejanja. Osebno sem prepričan, da bi se marsikateri otrok, pri klasični hoji navzdol zelo hitro zapel z glavo v bodečo žico, ravno dovolj, da si zelo iznakazi obraz. Zakaj? Ker so nekateri blazno nestrpni idioti. Sem prepričan, da bi bile opozorilne table (če nekoga že tako zelo moti kolesar v gozdu na utrjeni potrki), da je vožnja z kolesi prepovedana, več kot dovolj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Na koncu se bo mogoče celo izkazalo, da žice sploh ni napel lastnik gozda, temveč nekdo, ki se čuti "pooblaščenega", da tako početje v gozdovih zaustavi. V Sloveniji je kaj takega celo precej verjetno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in NoteThis

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz sem celo 99,999% da ni lastnik gozda, ampak eden od t.i. "ljubiteljev Pohorja".
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
66647660_631443157344906_5563309110314663936_n.jpg

https://www.facebook.com/maribor.br...9323817958/631443150678240/?type=3&permPage=1
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Tudi vožnja skozi rdečo ne uničuje. Pa kazen.
Ali pa vožnja pod vplivom alkohola!
Pač, zakonsko ni dovoljeno!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Sevozjo!
Slikani so na mestu, kjer so jih ustavili in/ali se policist prpeljali z avtom-oni ao iz gozba.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Kako morajo eni bit tako dosadni? Rinejo čisto po vsem, po čemer je možno riniti...

Po gozdnih potkah, po vseh ljubljanskih pločnikih, tam polgluhim starcem za ritjo.

Jaz bi jih oglobil s 500 evri, potem pa 800, 1.200, 1.800 in tako naprej, do 10.000 evrov. Njih, ali starše.
Pa se pejmo, kdo bo koga.

Saj razumem, da mlad mulc ne more cele dneve masturbirat. Del odvečne energije mora porabit kako drugače. :evil:

Ampak njihov prevelik libido ne more biti problem zakona. Še manj problem morebiti prizadetega/povoženega pešca.

In ja, zakon v mestih je, da se mora kolesar, če ne veste, prilagoditi hitrosti pešca. Ki je nekje (star-mlajši) 3 do največ 5 km na uro.

Ne pa vozit po Slovenski z dvignjeno ritjo, z 20 km/uro. Ker je videl, da tako vozi Roglič. Ki tako vozi na dirki profesionalcev...

Hebenti človekove pravice. Pravice, da dela neumnosti, da dela, kar si zamisli. Ne glede na zdravo pamet.
Kaj je že to "zdrava pamet"?