Privat zemlja in podivjani kolesarji.

I

Izbrisan uporabnik #9334

A ti bi spet pretepal...
A si res tak hrust, ali pa kakšen zakompleksan plešast kepec? :)

... zakompleksan plešast kepec , to bo :zmaga: .

Torej ti tudi odobravaš takšne otročarije kot so na tistem posnetku? Kaj misliš, da si sam na svetu in da je cesta samo zate? :nigladek:
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.568
6.180
113
... zakompleksan plešast kepec , to bo :zmaga: .

Torej ti tudi odobravaš takšne otročarije kot so na tistem posnetku? Kaj misliš, da si sam na svetu in da je cesta samo zate? :nigladek:

Tisto na videu je smešno.
Osebno me boli kuratz za kolesarje. Po mojih izkušnjah so precej nadležni in nesramni. Iz Bleda proti Lescam imajo poleg glavne ceste kolesarsko stezo, pa se precej njih vozi po cesti in ovira promet. Vozijo po dva vzporedno in debatirajo. Ko jim ljudje trobijo, pa se kurčijo in kažejo fakiča. Zaradi takih kolesarjev je meni ta video smešen, ko jih nekdo malce zaplini. :)
Da se razumemo, nimam pa nič proti normalnim kolesarjem.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
:eek: Očem ti to? Na smučišču je jasno, da je PREPOVEDANO sedeti na nepreglednih delih. Oprosti glede tega ne bova prišla skupaj, ker imam recimo o ureditvi smučišč precej pojma.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Fadil - tisto pač ni smešno. Na posnetku kolesarji vozijo popolnoma urejeno in celo po kolesarski stezi.
Če bi pa zaplinil tiste ki vozijo vštric itd, bi pa bilo smešno.

Sicer pa - kakor veš. V mladih letih sem bil prisiljen biti kolesar, ker za kaj več ni bilo, kilometri za vsakodnevno obdelat so pa bili.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Dejstvo, da se kolesarji na tem posnetku dejansko peljejo zgledno in povsem ob robu. Ta teden sem ob 20.30 na magistralni cesti srečal kolesarja, ki je na specialki vozil povsem ob robu. Zgledno, vseeno pa se mi je smilil. Očitno se je v času uštel in je po cesti, kjer jaz pred leti nisem upal avta ustaviti zaradi predrte pnevmatike sicer ob drugem času in nekoliko gostejšem prometu, vozil v mraku, kjer ni videl morebitne luknje na cesti, vozniki pa so tudi čedalje manj videli njega, čeprav je zadaj res ena lučka tu in tam rahlo poblisnila. Očitno je preživel, ker ni bilo nič v poročilih.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

S tem da je kolesar čisto enakovreden voznik na cesti, 1 meter desnega pasa ceste je njegov.

Naj gre nekdo probat v Holandijo kolesarja povozit, če si upa. Holandijo imamo po defoltu za bolj napredno od naše balkanske vukojebine. Pravzaprav bolj "jebancije" namesto "jebine". :zavijazocmi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.568
6.180
113
Fadil - tisto pač ni smešno. Na posnetku kolesarji vozijo popolnoma urejeno in celo po kolesarski stezi.
Če bi pa zaplinil tiste ki vozijo vštric itd, bi pa bilo smešno.

Sicer pa - kakor veš. V mladih letih sem bil prisiljen biti kolesar, ker za kaj več ni bilo, kilometri za vsakodnevno obdelat so pa bili.

A nisi ti pešačil ne vem kakšne kilometre po snegu v šolo? Sedaj si tudi kolesaril ogromno, ker si bil prisiljen. Sem že napisal, da ti nije lako.
Kot bi poslušal kakšnega starega partizana.
A te imajo otroci, oziroma vnuki že poln kuratz, si pa sem prišel klobasat? Smanji doživljaj
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.143
113
Tudi tebi - v delu: stopniščarji ni niti slučajno enako kampirajočim bordarjem/smučarjem/... - v osnovi pa Mateyu.

Saj ne enačim tega :) Seveda je situacija s kampbordarjem veliko bolj nevarna kar pa še ne pomeni, da lahko narod mirno leži po štengah vsepovprek :p
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Seveda je situacija s kampbordarjem veliko bolj nevarna kar pa še ne pomeni, da lahko narod mirno leži po štengah vsepovprek :p
A to resno pišeš?
Pač mularija sedi na stopnicah in ko PEŠEC pride po stopnicah, mu naredi plac. Ali je bolje, da je prilimana na računalnik doma?
Ta tip pa, če že divja po stopnicah dol, bi lahko vsaj šel tako, da se varno ustavi. Jaz tudi dostikrat se pelje po pešconi, ampak nisem nor, da bom divjal, saj se zavedam, da NIMAM PREDNOSTI.
Včasih smo se tudi igrali na cesti in se umaknili avtomobilom in traktorjem in je bilo vse ok, res pa nismo pričakovali, da bo kakšen divjak na cestaku priletel mimo z 200km/h in k sreči res ni. Seveda bi bili mi krivi, a ne?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.143
113
Resno pišem glede teorije. Praksa je pa tako kot si napisal in ni neke panike v kolikor imaš na stopnicah sedeč folk, ki je uvideven do ostalih, kar mislim, da je v večini primerov. Ampak to še ne pomeni, da so stopnice namenjenen sedenju. Ker niso. Tako kot si ugotovil, da cesta ni otroško igrišče.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Resno pišem glede teorije. Praksa je pa tako kot si napisal in ni neke panike v kolikor imaš na stopnicah sedeč folk, ki je uvideven do ostalih, kar mislim, da je v večini primerov. Ampak to še ne pomeni, da so stopnice namenjenen sedenju. Ker niso. Tako kot si ugotovil, da cesta ni otroško igrišče.
Glej: če bi tista mularija HODILA po stopnicah, bi jih kolesar isto povozil. Bo sedaj kaj bolj jasno?
In v razvitih mestih ni nobenega problema, če sediš na stopnicah, na trgu ali kjerkoli drugje, ob tem, da drugih ne OVIRAŠ.
In jaz nisem ugotovil, da cesta ni igrišče, ker igrišča ni bilo in smo se tam VEDNO igrali. Seveda smo se pa VEDNO umaknili, ko si slišal avto. Ne ko je prišel do tebe, ampak ko si ga slišal. In zanimivo je to, da je večina avtomobilov, ko so videli nas ob cesti, upočasnila, čeprav ne bi bilo treba.
Verjamem pa, da bi nas kakšen divjak s cestakom, ki bi pribil tam 200km/h sploščatil. Ampak nekako bi jaz rekel, da je bolj on kriv, kot pa jaz. Čeprav strogo po zakonu sem bil tudi jaz kriv.

In ta kolesar, če se že vozi z biciklom tam, kjer so pešci, se naj vozi tako, da se lahko vedno pravočasno ustavi. ***** naj se pa na pešce, ko bodo ti na kolesarski, če se že mora na nekoga izživljat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: skala

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.143
113
:valjamse: Fak si trd, še kar ti ne potegne kaj govorim. Whatever... :aplauz:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
:valjamse: Fak si trd, še kar ti ne potegne kaj govorim. Whatever... :aplauz:
A ti se pa lahko po tleh valjaš, ne le sediš?:eek::p
No, dej mi odgovori: ali bi kolesar zbil to mularijo, če bi HODILA po stopnicah dol in bila recimo na zadnji stopnici.
Hvala za odogovor, pa še malo se pojdi povaljat po blatu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.143
113
Brezveze model, brezveze. Ko boš dojel, da ne zagovarjam kolesarja ter ne napadam stopničarjev bova pa morda še kakšno rekla.