Privat zemlja in podivjani kolesarji.

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zadeva je večplastni in ima svoj vzrok: nebrzdano divjanje in uničevanje narave izven urejenih prog s strani kolesarjev in motoristov; ter posledico: idiotsko nastavljanje rezilne (ja bojda je bila ena rezilna kot za migrante) žice v višini vratu kolesarja.

Ima pa MB z okolico že zelo dolgo tradicijo takih dejanj - recimo v "starih časih" hitrih motornih čolnov na Dravi so tako žico napeli pod Ruškim mostom - k sreči je zahaklala palubo in "zgolj" uničila čoln.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Kako je lahko popolnoma pasivno dejanje kot je napenjanje zajle med 2 drevesoma v gozdu povzročanje splošne nevarnosti? Gozd, drevesa, zajla, jaz nikjer ne vidim splošne nevarnosti, dokler v enačbo ne dodam bedaka na kolesu, kjer s kolesom nima kaj počet.

Žandarjem se je popolnoma spipalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.310
5.340
113
Spipalo se je vam. A ste čist fuknjeni, da nekaj tako rigoroznega, kot je zajla opravičujete kot primeren protiukrep za kolesarje. Ja, ni prav da uničujejo, če uničujejo (marsikateri tudi ne, se pač samo pelje čez gozd). Primerna kazen pa to ni.

Pa preden se kdo vtakne, ja imam svoj gozd. Pa tudi ne mislim streljati ali pa kaj tiste, ki gobe nabirajo. V mojem gozdu.

Eni ste čist kompas zgubili...
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Ker ne vem, res ne vem, kakšna škodo delajo ti kolesarji, mi lahko kdo prosim pove? Ni sarkasticno, ali zbadljivo vprašanje. Samo zanima me.
Ali je samo to problem, ker se vozijo po vaši zemlji?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jabe : če misliš mene, nisem zagovarjal - le povem da je to bolana posledica in kaj je vzrok

Jeri : reciva takole - imaš svoj vrtiček in sosedje so se odločili da si bodo čez njega naredili potko. Je to OK? Drugače pa ja, vsak gozdar, biolog, lastnik gozda ti bo znal povedat kaj naredijo "nedolžne" kolesnice, ko se združijo v dobro zvoženo (in od bremzanja razrito) pot, ki postane v vsakem večjem dežju hudournik z erozijo,...

Izvirni greh pa je tako kot pri 0,2 - tisti, ki ne izvršuje zakonodaje in ne preganja vožnje v naravnem okolju. In nenazadnje - te dni je v MB cvet evropskih in svetovnih gorskih kolesarjev in prav bi bilo, da s svojim zgledom pokažejo kako se v naravi obnaša - tragično je, da je prav tuja tekmovalka "trenirala off road".
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.399
5.380
113
8b9468d94e_62237902.jpg


ee677ff242_62237900.jpg

db1124e30b_62237899.jpg
aac4413c16_62237901.jpg
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Zdaj pa poglej kako je razrito zarad kolesarjev. Tako ne uspe razriti niti divjem prašičem na njivi krompirja ...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.399
5.380
113
Med sprehodom jo je zadela krogla

Kot so danes sporočili iz Policijske uprave Murska Sobota, je bilo »z zbiranjem obvestil na kraju ugotovljeno, da je bila ženska skupaj z možem in psom na sprehodu. Ko so šli skozi gozd, je nekaj škrtnilo, ne počilo kot iz orožja, nakar je oškodovanko zaskelelo v stegnu in videla je, da ima manjšo ranico. Ženska je poiskala zdravniško pomoč, kjer je bilo ugotovljeno, da je bil tujek v nogi oškodovanke krogla iz zračne puške«. Ljutomerski policisti nadaljujejo z zbiranjem obvestil.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.096
113
39
MB
Ker ne vem, res ne vem, kakšna škodo delajo ti kolesarji, mi lahko kdo prosim pove? Ni sarkasticno, ali zbadljivo vprašanje. Samo zanima me.
Ali je samo to problem, ker se vozijo po vaši zemlji?

jaz sem nazadnje s kolesom zapeljal v 1m globoko špuro od goseničarja za podiranje dreves ... je pa res da mam precej kil, tak da možno da je moj padec tud povzročil kako škodo zemlji :D
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.096
113
39
MB

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Imam hišo z vrtom.

Na kljuko vhodnih vrat napeljem 10.000 V, ker sam vedno vstopam na zadnjih vratih. Nekega dne pred mojimi vrati, na mojem vrtu najdem mrtvega neznanca, ki ga je ubila elektrika.

Je sam kriv? Sem kriv jaz?
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Zdaj pa poglej kako je razrito zarad kolesarjev. Tako ne uspe razriti niti divjem prašičem na njivi krompirja ...

as kdaj pogledal, kaj nardijo pohodniki? nej bo na travi, v gozdu al pa na gori konc koncev. da nau pomote, jaz nimam problemov ne s pohodniki ne s kolesarji, sam ne pa bit neki pametni ob takih smrtno nevarnih kretenizmih, kot je napenjanje zajle v enem kurčevem gozdu - vsi smo sam gostje na planetu, če si pozabu - se pa seveda ne čudm, da se to nonstop dogaja na štajerskem, koncentracija raznih idiotov je tam delč največja
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Jabe : če misliš mene, nisem zagovarjal - le povem da je to bolana posledica in kaj je vzrok

Jeri : reciva takole - imaš svoj vrtiček in sosedje so se odločili da si bodo čez njega naredili potko. Je to OK? Drugače pa ja, vsak gozdar, biolog, lastnik gozda ti bo znal povedat kaj naredijo "nedolžne" kolesnice, ko se združijo v dobro zvoženo (in od bremzanja razrito) pot, ki postane v vsakem večjem dežju hudournik z erozijo,...

Vrtiček imaš ponavadi ograjen. Sam tudi nekako ne enačim vrtička z gozdom, ali travnikom.
Brat ima gozd, pa mu na pamet ne pade, da bi kaj takega naredil.
Tudi če bi imel sam travnik, ali gozd, se ne bi spuščal v take zadeve (govorim za večje travnike, ali gozdove, ki so bolj kot ne neurejeni).
Zakaj potem ne ogradijo gozd z ograjami (vidnimi)?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Spipalo se je vam. A ste čist fuknjeni, da nekaj tako rigoroznega, kot je zajla opravičujete kot primeren protiukrep za kolesarje. Ja, ni prav da uničujejo, če uničujejo (marsikateri tudi ne, se pač samo pelje čez gozd). Primerna kazen pa to ni.

Pa preden se kdo vtakne, ja imam svoj gozd. Pa tudi ne mislim streljati ali pa kaj tiste, ki gobe nabirajo. V mojem gozdu.

Eni ste čist kompas zgubili...

Ne, ne razumeš. Ne zagovarjamo takega početja. Ampak tako početje je skrajni izraz nemoči. Če bi žandarji opravljali svoje delo, potem do takšnih ukrepov ne bi prihajalo. A so kakšnemu od objestnih uničevalcev gozda nabili kazen, ko so prišli na policijo povedat kje so se vozili in kje so našli žico? Dvomim. Tam neki organizatorji celo grozijo po medijih. Se bo komu kaj zgodilo? Dvomim.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.955
9.096
113
39
MB
Vrtiček imaš ponavadi ograjen. Sam tudi nekako ne enačim vrtička z gozdom, ali travnikom.
Brat ima gozd, pa mu na pamet ne pade, da bi kaj takega naredil.
Tudi če bi imel sam travnik, ali gozd, se ne bi spuščal v take zadeve (govorim za večje travnike, ali gozdove, ki so bolj kot ne neurejeni).
Zakaj potem ne ogradijo gozd z ograjami (vidnimi)?

ker bi to bilo logično, ampak stane. :D
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
gozda ne smeš ogradit, niti omejit dostopa niti prepovedat nabiranja plodov (v normalnih, določenih mejah)

in to je kul. žal neha bit kul, ko postanejo sanacije vsakršnih pizdarij v tem gozdu strošek lastnika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in gr69
5. apr 2015
1.332
690
113
Dobro, ta zajla v višini vratu kolesarjev je res extrem ampak recimo bi pa postavil neke hlode, neke veje čez potko, neke bolj "naravne" ovire.. ampak na žalost večina teh kolesarjev/motokrosovcev pač misli, da ni ovir za njih in je ves gozd njihov. V to zadevo se bi morali kaki EKO friki spustiti, kako se živali selijo zaradi hrupa, smetja, itd in posledično v xy gozdu izumira ta in ta vrsta, bi potem hitro neke omejitve postavili .... ampaaaaaak ni tako medijsko "privlačno" ter seveda finančno tudi ne.