[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Ali lahko sam sebi nakažeš denar na Paypal, da si narediš zalogo za kakšen poznejši dražji nakup, ki presega znesek razpoložljivega limita na kartici? Predvidevam, da to gre na zavihku Send money / Personal.

Zgodilo se mi je namreč prav to. Želel bi kupiti neko dražjo zadevo, pa na kartici nimam dovolj razploložljivega limita.
priden.gif
 

Kontejner

Zelenc'
7. feb 2010
3
0
1
Imam problem :

Na ebayu sem biddal na izdelek prodajalca ki ima samo 1 feedback , in je registriran samo 5 dni.

Poslal sem mu par sporočil, in sva se dogovorila za končno ceno.
Avkcijo je zaključil oziroma preklical ( torej se ni iztekla) .

Dal mi je svoj email naslov, in je rekel naj mu na ta email naslov nakažem denar.

Rekel sem mu naj ponovno naredi oglas na ebayu, in da da opcijo Buy It Now .

Rekel je da ker je registriran samo 5 dni, ne izpolnjuje pogojev da ustvari tak oglas.

Zatorej vztraja da mu denar nakažem preko emaila iz PayPala.


Zanima me če imam kakšno kritje če gre kaj narobe?
Ali lahko ko v PayPalu vnesem znesek, dodam opombe ? Npr : I'm giving you 300€ for your computer ' ?

Če mi naprimer pošlje čokoladico namesto računalnika, ali se lahko kako pritožim ( glede na to da ni bilo
kupljeno preko ebaya , ampak samo preko paypala) ???

Ali bi se moral izzogniti temu prodajalcu ?
na vsak način bi rad sklenil kupčijo,saj je zame res ugodna, ampak želim da je vse črno na belem.

Hvala
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
KSZ!

Zanima me koliko časa ste čakali na denar ki naj bi ga PP že vrnil na kartico, pač preklical sem naročilo in so mi vrnili kupnino, na PP je vidno kot da so že nakazali na kartico nazaj 2.2.2010, jaz pa tega nakazila oz. vračila še ne vidim.

V banki sem dobil 2 različna odgovora, 1. lahko traja tudi 45 dni da se znasek nakaže nazaj
uf-1.gif
....

Sicer gre za drobiž, ampak da vem za naslednjič
smile-1.gif
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
KSZ!

Zanima me koliko časa ste čakali na denar ki naj bi ga PP že vrnil na kartico, pač preklical sem naročilo in so mi vrnili kupnino, na PP je vidno kot da so že nakazali na kartico nazaj 2.2.2010, jaz pa tega nakazila oz. vračila še ne vidim.

V banki sem dobil 2 različna odgovora, 1. lahko traja tudi 45 dni da se znasek nakaže nazaj
uf-1.gif
....

Sicer gre za drobiž, ampak da vem za naslednjič
smile-1.gif
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
hehe čudežno sem dobil vračilo čez noč:) zvečer sem poslal mail na PP, zakaj po 8 dneh od "vračila" denarja še vedno ni na kartici...

Zdele pogledam na klik in je že gor...
 

Marky55

Zelenc'
1. mar 2010
2
0
1
jaz sem se prijaviu na paypal in potem sem tokoj odbil obvestilo da so mi z računa vzeli 0,74€. se je to zgodilo še komu?
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
...zadnji....

kako se pa nakazuje denar?....dobiš svojo številko paypal računa pa z tisto operiraš al....?
ne poznam te zadeve me pa zanima, če se mi splača to odpret....do zdej vedno plačujem z mastercardom....
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Hvala!
cheer.gif


zdej pa še eno vprašanje....

naročil bi nekaj iz Taobao (kitajski ebay), kako nakazat kitajcem denar....ko hočem nakazat ni možnosti RMB-Yuan
frown-1.gif


prodajalec mi je pa poslal svoj paypal email....
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik kwa pravi:
Hvala!
cheer.gif


zdej pa še eno vprašanje....

naročil bi nekaj iz Taobao (kitajski ebay), kako nakazat kitajcem denar....ko hočem nakazat ni možnosti RMB-Yuan
frown-1.gif

če nekaj preko klasičnega ebaya plačuješ (torej direkt na strani proceed to payment, in potem prek ebaya skozi paypal) ti itak kaže tvojo valuto, in mu nakažeš ekvivalent v eurih

po mojem je pa za taobao najbolje, da mu pošlješ mail, kolk eurov/usd nakazat, pa mu potem tisto številko pošlješ
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
preko ebay je jasno....tam gre vse automatiæno....

sem že rešil, sva se pomailala z kitajcem....:D sam njihova angleščina je pa
bonk.gif
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
iste stvari isti prodajalci prodajajo prek ebaya po 3 ali večkratni ceni,,,tko da ja, res je ugodneje, sam sporazumet se kej pa....ajooooooooooooo

P.S.ja googletranslate, jest nimam te sreče da obvladam kitajščino tko kot KillaKHAN
evil.gif
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
eno vprašanje...

se hočem registrirat na paypal in mi napiše pri vnosu kartice, da smo to kartico že vpisali pod nek drug račun.

Ker pa nimam pojma ne username ne password ne email, ki sem ga takrat uporabil, me zanima, če lahko samo s številko kartice dobim info vsaj kateri mail je bil uporabljen pri registraciji tiste kartice...

Sem prebrskal paypal stran in ne najdem nič. je najbolje, da jim pošljem mail?

hvala