[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Mastercard je kreditna kartica, se pravi paypal vzame denar iz mastercard-a, ti pa enkrat mesečno plačaš kolikor si šu pač v "minus" z kartico.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Evo nekdo me je kontaktiral preko bolhe da bi kupil neko zadevo ter da mu jo pošljem v anglijo!
Plačilo gre seveda preko paypala! Cena je s poštnino 3x večja od prodajne. Sedaj me pa zanima če jaz njemu povem moj mail kamor naj nakaže denar me lahko kakorkoli "nategne". Poslal bi priporočeno(tako da nemore reči da ni dobil).
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
še eno vprašanje...se da kako "nakazat" denar na paypal račun? Ker bi recimo kupil nekaj, kar stane več, kot imam limita na mastercardu... je torej kaka opcija, da si na svoj paypal account nekako nakažem $$?
 

mmc

Pripravnik
10. mar 2009
281
0
16
enkrat sem nekaj naročil in plačal prek paypala (50 eur). Obdelava mastercarda se je zaključila, kjer sem bil bremenjen za ta znesek. Čez 1 teden me model obvesti, da se je pošiljka poškodovala in je prišla nazaj do njega. On mi je vrnil na moj paypal račun 50 eur. Ko sem naslednjič nekaj kupil za 75 eur se mi je avtoriziralo le 25 eur. Samo pri pp računu je videti -50, +50, -75, pri kartici pa je bilo videno le -50 in -25. Teoretično bi lahko v zadnjem mesecu plačal iz pp računa z mastercard kartico za 50 eur več, kot pa je limit na kartici.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.675
1.597
113
je že kdo probal nakazat si denar iz pp na mastercard? naj bi šlo, ampak ko dam "withdraw", mi odpre okno da moram vstavit novo kartico z VISA logo
stupid-1.gif
piše tako:

Debit Cards (also called check cards, ATM cards, or banking cards) are accepted if they have a Visa or MasterCard logo

o mastercard ne duha ne sluha, samo viso hoče od mene
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Tole sem malo prebiral in se spomnil, da mi je banka zamenjala kartico (vdor v Španiji). Kartico sem seveda vnesel v paypal že nekaj dni nazaj, nisem jo pa aktiviral.
1. najprej sem šel na Klik pogledati stanje na kartici
2. odprl še paypal in šel potrditi lastništvo kartice
3. potrdil, da se strinjam, da mi trgajo 1,50 EUR
4. šel na Klik in obremeniteb 1,50 EUR skupaj s paypal kodo je bila že v sistemu (max. 5 sekund)
5. vnesel kodo in aktiviral kartico

Tako, da če se greste elektronsko bančništvo za aktivacijo ni ravno treba klicati na banko ali celo čakati na izpisek.
 

ErazeM4

Pripravnik
1. mar 2008
191
0
16
Kako je že s tem če kupuješ kakšno zadevo v UK glede preračunavanja valute? Ker ima paypal oderuško preračunavanje iz valute v valuto me zanima kako se da temu izogniti???
Pa prosil bi za čimprejšnji odgovor...
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Poglej 5to stran- moje sporočilo oz sliko.
Preden potrdiš plačilo nastaviš da ti banka ureja menjalni tečaj.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.526
8.970
113
Kam se zdaj dobi tale koda za PP, 4 mestna? Na bankanetu ni nikjer, sicer je dva dni minilo komaj. Mislim, kje se bo videla?
Hvala, LP
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Kam se zdaj dobi tale koda za PP, 4 mestna? Na bankanetu ni nikjer, sicer je dva dni minilo komaj. Mislim, kje se bo videla?
Hvala, LP

Mislm, če ni vsak tedn vsaj 3x isto pitanje je neki narobe... Med transakcijami (kjer so ti trgali 1,5€) piše neki PAYPAL tralalalala pa ena štirimesta koda.
 

B81

22. jul 2007
34.526
8.970
113
Citat:
Uporabnik x5x pravi:
Poglej 5to stran- moje sporočilo oz sliko.
Preden potrdiš plačilo nastaviš da ti banka ureja menjalni tečaj.

5*, so me dvakrat že nategnili, tretjič me ne bodo
grin1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Kaj to PP pošilja neke emaile okoli?
Gre za scam al bojo res kaj spreminjali?!
sprasujem se.gif


Citat:


Dear moje ime,

PayPal recently posted upcoming changes to the terms of the PayPal User Agreement. You can view these changes by clicking on the "Policy Updates" link on the Legal Agreements section of the PayPal website. You can also view these changes by logging in to your PayPal account and clicking the "Policy Updates" link in the Notifications section of your Account Overview.

You will be deemed to accept these changes unless you notify us that you wish to close your account before the changes become effective. If you do not wish to accept the changes, you may immediately close your account without additional charge, prior to the changes coming into effect. You may also choose to stop using the service, should you wish. Further details on how you can close your account are set out in the User Agreement.

Yours sincerely,

PayPal




This email was sent to moj@email

Copyright ˆ 1999-2009 PayPal. All rights reserved. PayPal (Europe) S.á r.l. et Cie, S.C.A., Société en Commandite par Actions.
Registered office: 22-24 Boulevard Royal, L-2449, Luxembourg, R.C.S. Luxembourg B 118 349.

17758-icon_confused.gif



P.S. - moje ime in moj email sta namenoma spremenjena...
wink-1.gif

 

B81

22. jul 2007
34.526
8.970
113
Glede na to, da je tudi obvestilo v PP računu na strani, po moje ni scam. Sicer pa je le obvestilo, gre pa za plačila fee-ja paypalu, nisem podrobno bral. Upam, da bo še naprej plačeval prodajalec
smile-1.gif
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
Da ne berem vsega tega ''šodra'' do konca bom kar tebe vprašal:
Dobil sem nakazan denar od prodajalca.
Račun je vezan na kartico Visa Electron.
Kako si lahko ta denar prenesem na račun banke?
Berem da z Viso gre Mastercard ne gre?
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Greš na PP račun , klikneš - Withdraw nato Withdraw funds to your card ter vneseš koliko denarja hočeš prenesti.
Za vsako transakcijo ti vzame 2€ (neglede na znesek). Gre pa tudi z VIso Electron, ker jo sam uporabljam.
 

halo

Fizikalc
22. jul 2007
2.211
0
36
51
Ljubljana
OK hvala za info!
Zdej mi je skor vse jasno
smile-1.gif

Pobirajo denar na vsakem vogalu.
5% od nakazila
redface-1.gif
pa še 2€ za na račun.
jezen.gif
PayPal