[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
To kodo sem jaz dobil tako da sem poklical na banko(v mojem primeru abanko) kjer sem jim povedaj zakaj gre oz da rabim kodo za paypal. So seveda takoj vedeli zakaj gre in dobil kodo prek telefona. Pomoje je najbolje da pokličeš tja in poskušaš urediti.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za paypal odpret si moreš kr par dni časa vzet. Kot ti je x5x povedal, pokliči na banko in ti bodo povedal kodo. Tut jst sem klical in so mi povedal. Plačevanje je pa potem res enostavno. Pol ko enkrat usposobiš paypal pa greš še na tečaj, da ne zapraviš vse kar imaš:)

je pa ebay in paypal za začetek res mal j..banje ježa. Ko pa skužiš sistem je pa pravljica:)
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
"Čilpilule" prijele
redface-1.gif


Danes preko spleta dobil kodo na Amex, tko da tudi PP uredil in zdej k nakupom in zapravljanju denarja
cheer.gif
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Zdele bi jih rabil kar nekaj, ne samo ene
wink-1.gif


Kako se mi lahko pokže odtegljaj, če sem pa dal podatke za Amex?

Imam spletno bančništvo, ja, ampak pri NLB, kar pa nima nobene povezave z Amexom .. PP računa pa ne morem potrditi, ker nimam te kode ..
jezen.gif


Nisem najbolj blentav, pa imam težave .. kako naj to izvede šele nekdo, ki pa res nima pojma o IT .. Pa naj še kdo reče, da gre vse v smeri "userfriendly" ..
ne-ne-1.gif

če bi bral navodila bi blo laži, pa se ti nebi blo treba pizdit
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
Mah, sklepaš, da sem šel najprej na Alter, pa potem delat PP račun ..
smirk-1.gif


Šel pa najprej delat PP račun. Ker mi je bilo vse jasno napisano in ker je pisalo, da je račun TAKOJ aktiviran in da ga TAKOJ lahko začneš uporabljati, sem se valda prijavil. Pol so se pa šele začele težave
cry12bpy.gif


Saj veš .. najprej gremo sestavljati omaro, ki smo jo kupili. Pol se pa nekje ustavi in še vedno sestavljamo pa rastavljamo in nikakor ne gre skupaj. Pa spet razbijamo in sestavljamo .. ko vse odpove, gremo pa navodila brat
grin1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
Citat:
Uporabnik x5x pravi:
To kodo sem jaz dobil tako da sem poklical na banko(v mojem primeru abanko) kjer sem jim povedaj zakaj gre oz da rabim kodo za paypal. So seveda takoj vedeli zakaj gre in dobil kodo prek telefona. Pomoje je najbolje da pokličeš tja in poskušaš urediti.

čudno ker meni je niso hotli povedat in rekli da se moram osebno tam zglasit.
frown-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
to geslo bi moral vrjetno imet napisano na kakšnem papirju ki so mi ga dali ko sem odprl račun ane? sem skoraj 100% da ne vem za kakšno koli geslo in se ne spomnim da bi si ga izbiral
confused-1.gif
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Jest sm si ga sam zmislil, ko sem odpiral račun. To geslo je predvsem zato, da lahko kadarkoli preko telefona blokiraš račun.
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Uporablja za dvig denarja iz PayPala kdo avstrijski bančni račun in njihovo Visa kartico? Nameravam si namreč odpret avstrijski račun (kot nerezident seveda) ravno za takšne transakcije.... lahko kdo priporoča kdo kakšno banko, kjer bi dobil še Viso (electron)?
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Eno vprašanje...ali se kartico Diners Club lahko vnese v paypal...nekje sem prebrala, da jo paypal prebere kot mastercard, ker sta vsaj v ZDA Mastercard in Diners v neki zvezi (https://www.mastercard.com/us/merchant/solutions_resources/dinersclub.html)...?
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Citat:
Hi LiveFreeAndRoam,

PayPal accepts Visa, Mastercard, American Express, Discover credit/debit cards (and for UK members, we also accept Switch and Solo debit cards).

Please note: A debit card with a MasterCard or Visa logo would be considered a credit card. Generally most cards with the mastercard or visa logo are acceptable cards.

PayPal accepts Diners Club cards that have the MasterCard logo on the card.

Regards

Noel

http://www.pdncommunity.com/pdn/board/message?board.id=aus&message.id=8
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Citat:
Uporabnik pikapoka pravi:
A naša Diners kartica ima Mastercard logo gor?

MasterCard alliance

In 2004, Diners Club announced an agreement with MasterCard. Diners Club cards issued in the United States and Canada now feature a MasterCard logo and 16-digit account number on the front, and can be used wherever MasterCard can. Cards from other countries continue to bear a 14-digit account number on the front, with the MasterCard logo on the back.

Na tvojem mestu bi poklical na info tel. 080 13 45 (Diner club SLO) ter jih povprašal kako je z tem.
 
Nazadnje urejeno:

cvetka

Zelenc'
18. avg 2009
1
0
1
pozdravljeni

rabim pomoč- sem sledila navodilom in ko sem prišla do vpisa št. kartice, mi je javilo nslednje sporočilo: This credit card has been denied by the bank that issued credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer services department. Or, you may want to tryadding a different card.
Sem klicala v mojo banko če je z kartico vse ok, pa so javili da je. Imamo viso electron.
PLEASE HELP ME.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Sicer si pomoje že samo še 1x preveri vse številke.. posebaj 3 mestno(če si pravilno vpisala) ki se nahaja zadaj kjer si podpisala(zadnje 3 številke). Vem da sem takrat to jaz za j....
 

sniper007

Pripravnik
22. jul 2007
712
0
16
Citat:
Uporabnik cvetka pravi:
pozdravljeni

rabim pomoč- sem sledila navodilom in ko sem prišla do vpisa št. kartice, mi je javilo nslednje sporočilo: This credit card has been denied by the bank that issued credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer services department. Or, you may want to tryadding a different card.
Sem klicala v mojo banko če je z kartico vse ok, pa so javili da je. Imamo viso electron.
PLEASE HELP ME.

Predvidevam, da imaš na računu 0 € in ti zato paypal nemore trgat tistih 1,5 €, ki ti jih potem vrne (po uspešni registraciji).
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Živjo,

Prosim za eno pomoč. Jaz na eBay-u prodajam, pa mi plačajo na PayPal. Kako sedaj dam ta denar na Viso pri Abanki, da ga s kartico lahko dvignem na bankomatu? Pa še to, nekaj so mi plačali v dolarjih nekaj v evrih, kako bi si nakazal v valutah, ki so na PayPalu, brez da mi oni npr. dolarje na kartico dajo v evrih?

Hvala za odgovore, talam *****
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
ksz...

eno vprašanje nahitro.

če nekaj plačaš prek paypala...s kje ti trgajo denar? iz TRR-ja? al je na način kot da bi z mastercardom plačal in se obračuna, ko ti pač banka trga iz trr za mastercard?