Prevzem leasinga brez nove pogodbe! Pomoč

Juventini

Zelenc'
23. nov 2009
4
0
1
Prosil bi za nasvet. In sicer gre se za prevzem leasinga brez tega da bi nov kupec naredil novo pogodbo pri leasing hiši. Namreč avto želim prodat, in pojavil se je kupec, ki bi prevzel moj leasing. Nova pravila so taka da pri sklenitvi nove pogodbe za avto na leasing moraš plačat 20% polog in to ne pride v poštev. Zato me zanima kakšne so možnosti da bi brez tega nove pogodbe kupec prevzel moj avto ter odplačeval naprej leasing? Ter da jaz nebom imel več nobenih skrbi glede avta (poškodbe, itd.)
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Ni te opcije.

Lahko edino je vozilo nate pisano, on placuje lizing...ce neha placevati, avto ostane tebi na grbi, prekrski gredo nate ( edino ce overita da ga ima on) , ce se nekam zabije, ti zgubis bonus.

Jaz se tega naceloma nebi posluževal, naj dvigne nekaj kredita za polog in preostanek vzame na lizing, saj skupni obrok bo skoraj enak.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Dosti ljudi ima denar za mesečne obroke cca 150-200€ , malo pa jih ima kar 2.000- 4000€ na lagerju za dat za polog...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Ja samo dovolj je da se kupcu malce zalomi, pa bo avtor teme obtičal z neregistriranim/razbitim/udarjenim/zaplenjenim avtom, ki bo pravnoformalno še njegov. Kako naj ve da ni prekrškar, ki mu ga bodo vzeli ob prvi priliki. Iskati kupca naprej, bolje spustiti ceno kot iti v tak riziko.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Itak, jst vem da se to nebi šel .

Kupec naj dvigne kredit v vrednosti 20% , kar predvidevam da ni tako visoko in se bo lizing že spravil skozi.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.451
19
38
Citat:
Uporabnik Juventini pravi:
Prosil bi za nasvet. In sicer gre se za prevzem leasinga brez tega da bi nov kupec naredil novo pogodbo pri leasing hiši. Namreč avto želim prodat, in pojavil se je kupec, ki bi prevzel moj leasing. Nova pravila so taka da pri sklenitvi nove pogodbe za avto na leasing moraš plačat 20% polog in to ne pride v poštev. Zato me zanima kakšne so možnosti da bi brez tega nove pogodbe kupec prevzel moj avto ter odplačeval naprej leasing? Ter da jaz nebom imel več nobenih skrbi glede avta (poškodbe, itd.)

Jaz sem pred leti na Hypu naredil prenos lizinga brez problema, imel sem še 48 obrokov in niso nič komplicirali, prinesel zahtevano dokumnetacijo in to je bilo to brez pologa.
Samo med sabo sva se zmenila, da sem mu dal za polog direktno bret lizinga.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik Juventini pravi:
Sole problem je da je nedolgo nazaj prišel nov zakon ven.. in je minimalen polog 20%

Zakon nima najmanjse veze z 20% pologa.