Prodaja avtomobila v Novo Zelandijo

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Zgolj nakazilo preko TR-ja.
Pri PayPal-u ti bo lahko hitro udaril, da nekaj ne štima, potem pa recimo zahteval nižjo ceno. V najslabšem primeru pa vračilo denarja. Potem si pa zračunaj, kakšni so stroški prevoza vozila nazaj v Slovenijo.
Če bi bil tip res zagret in resničen, bi priletel v Slovenijo avto pregledat in uredit shipping. Samo provizija PP-a je čez 800 EUR, torej ima letalsko karto skoraj plačano.
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Ta odlična angleščina ni ravno odlična, zelo me moti, da se vedno razen v enem stavku nanaša na "merchandise", kar je tipično za avtomatizirane generične maile z nategi, tako sem tudi jaz dobil od nekega samooklicanega Angleža.
Če si izmenjal nekaj mailov z njim, ti je odgovoril na specifična vprašanja, ali so bili odgovori bolj generični? Prvi maili so vedno izredno generični, ker so za njimi skripte, ko zagrabiš lahko postanejo bolj specifični, ker šele takrat stopi v igro človek.
V vsakem primeru se zelo dobro pozanimaj pri banki in v pravilih poslovanja PayPala v kakšnih slučajih ti lahko denar, ki je že "pri tebi" poberejo nazaj. Za čeke je včasih bilo tako, da si dobil denar, ko so dodatno preverili ček in ugotovili, da nima kritja, so ti denar hočeš nočeš pobrali nazaj.
Veliko sreče pri prodaji, jaz ne bi bil dovolj pogumen za take posle brez osebnih kontaktov...
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.297
2.395
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik nejc111 pravi:
Kaj se mi lahko zgodi če ustvarim nov Pay pall račun, katerega povežem samo z Visa electron kartico, katero moram itak na novo izdelati na novi banki, ker jo moja banka ne omogoča?

Zakaj ne TRR? A bi vi kot kupec nakazali nekomu na pol sveta stran xx.xxx€? Če mi nakaže na TRR lahko nasledno sekundo zginem in adijo njegovih xx.xxx€. Preko paypalla je vsaj zaščiten da mu izročim avto. Definitivno pa mu ne posredujem nobenega podatka razen paypal imena in maila.

Avto se je brez problema registriral, več o tem bi moral vprašati pa človeka, ki ga je uvozil iz anglije.

Zadnji mail domnevnega kupca:
Thanks for your response. xx.xxx EUR is a nice and accepted price. I will be adding the 3.9% paypal surcharge to the total amount i will be paying you. So i will be paying directly into your paypal account without any delay, and i hope you have a paypal account.

If you have one already, just send me the address to send it to, , so once i receive the details i will go ahead with the payment through paypal and then i will contact my shipping company after you get the payment.

I will need your home address for the merchandise to be Picked Up by the Shipping Company. I want you to know that i have made an arrangement with the courier company coming to pick up the merchandise and i signed a note of authorization with them so their courier representative can sign for the necessary documentation on my behalf. so get back to me with your paypal details
PAYPAL NAME
PAYPAL EMAIL

So concerning the issue of the documentations of the car and the signing, I want you to know that an arrangement has been made with a courier company to pick up the merchandise and the representative coming will bring along the copy of my identification for you to have full data to make the change of ownership and the representative will be the signatory to the documents as I have signed a note of authorization with his company I await your mail. can you send me some more photos of it.

Predem greš kaj naprej delat ga vprašaj katera je shipping company in preko katere luke bo opravil "izvoz" iz Evrope, ter ali bo šel RO-RO ali s kontejnerjem (s tem boš videl ali ima kupec kaj pojma o prevozu).
Nadalje v kupoprodajni pogodbi (če drugo ne vsaj v dopisovanju) jasno navedi, da so pogoji prodaje EXW prodajalec (ex works - "prevedeno" - od trenutka, ko predaš vozilo preide vsa odgovornost na kupca - se pravi mora on skleniti tudi zavarovanje blaga oz. pooblastiti njegov "shipping company").

In ja - trudi meni smrdi,
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
937
113
Emona / Carnium
Skype je dober predlog, da se kiwi pokaže v pravi luči. In avto se prodaja NA Novo Zelandijo
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

avto bi znal biti zanimiv kakemu zbiratelju. anglescina je ok. kar se tice prevoza: mogoce nima pojma,mogoce bo goooglal. mogoce pa ima model kes in se mu ne da zajebavatii z ogledi v zivo, ter skrbeti za prevoz. mogoce pa je nateg. vso sreco
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Jaz ne bi šel v paypal - obstajajo 4 načini natega, tudi nakazilo na trr je lahko kao pomota, ampak vsekakor bolj zanesljivo, western union oz mislm da tudi moneygram pa si zmagal...sicer se pa za ta denar tip lahko tudi potrudi priti v slo...
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
Ce mene vprasas je nateg. Drugace pa nikakor ne pristani na paypal.
Zgodilo se ti bo, da ti bo odprl dispute, potem pa bos moral razlagati svojo plat zgodbe.
Sem imel podoben primer, kjer sem dobil vrnjen kar visok znesek denarja
Na paypalu je najlepse, ce si kupec,.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Tudi sam bi se bal disputa na paypal, potem pa boš ti hodil na novo zelandijo po avto...., ker denarja ne boš imel.
Seveda pa je možno da ni nateg, vendar na žalost je na svetu zaenkrat preveč barab ki se prosto sprehajajo, tvoj prodajni artikel pa preveč vreden da bi požrl dispute.
Če je dnevna omejitev 500 evrov na pp kako to misliš skozi spraviti?
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Dzizas, a da bi pa na paypal poklicu, pa vprasu kako si kot kupec zavarovan, to pa ne? Pa recimo objavu oglas na ebayu in ga povezu s paypalom, pa dou kupcu link, in nej tam vse uredi... Eni se res brante dnarja...
 

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Za mojega se tudi zanimajo na Novi Zelandiji
smile-1.gif

Ko sem mu omenil Western Union, se ni več oglasil
hysterical-1.gif


Citat:
Hello.

Thanks for your response, am from New Zealand, and i want to ship the car to New Zeland and i really have an interest in buying this car from you, concerning the pick up of the car you dont need to worry your self because i have an shipping agent that will come for the pick up after the payment has been done and your name and your address will be needed so that the pick up can be done,

Concerning the payment, the payment will done through paypal. and i will be responsible for paypal charges and all necessary things needed, you don't need to worry your self about any documentation because my agent will arrange for all papers that is needed, how many years you have been using it ,Waiting for your soonest response and send me more photos of the car , hope to read back from you a soon as possible ..
Thanks,
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Nova Zelandija je tukaj tako resničen podatek kot ime in priimek romuna s katerim si dopisuješ.

Zgornji maili so generični da kar smrdi.
 

Grim

Pripravnik
8. jul 2013
137
0
16
Kako pa resnost kupca preveriš s tem, da WU omeniš? Ker noben resni kupec te potem ne bo povohal več.
 

BigBoss

Pripravnik
12. okt 2007
192
0
16
Posavje
Pri WU ti nekak ne more potem preklicat plačila al pa kakšen case odpret.
Druga možnost je še vedno gotovina ob prevzemu
smile-1.gif

V teoriji bi lahko tudi temu njegovemu "zastopniku" nakazal denar preko WU, on bi pa meni dal keš.
Skratka resen kupec tudi ne bi pogojeval plačila izključno s PayPalom.
Kaj pa, če je vse res
smile-1.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Znanec ima Krafterja iz anglije, Je že kar nekaj angleških avtomobilov ter kombijev pripeljal ter jih registriral. Brez problema samo luži mora zamenjati.