prekoračitev hitrosti - Avstrija

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.536
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Po mojih iskušnjah je tako, da v 90% ti na cesti jodlar stalo dela pa ni vazno ali se vozim po A ali SLO. Najrajsi imam tiste, ki te kao prehitevajo potem pa vozi vstric s teboj. V tem so jodlarji svetovni prvaki žal. Par let nazaj pa mi je na poti na Dunaj ženska ustavila na prehitevalnem pasu, ker je sodra letela iz neba. Po kaksni minuti trobljenja se je premaknila na odstavni pas jaz pa ves cas gledal v spegle in upal da me kak šlepar ne zradira
stupid-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Devet od desetih, ki se svaljkajo s 110km/h na prehitevalnem ima jodlarske tablice, osem od njih koroške. V glavnem naduvani sralci, ki bi delali red na cesti, posebej med hitrejšimi od sebe.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.311
6.528
113
No ja, nazadnje ko sem naletel na nesrečo na naši AC (goreč tovornjak), se je lep formiral koridor in gasilci so brez problema šibali. Mediji pač poudarjajo izjeme, da si s tem večajo število klikov, ker pač ljudje raje berejo negativne, kot pozitivne novice.

In nazadnje, ko sem bil v AT, sem doživel nekaj, kar pri nas sploh ne, pa vozim enako. Pred krožiščem se pravilno razvrstim in potem spustim gas, ker pač vidim da je kolona in namesto da tiščim do krožišča in potem po bremzi, pač spustim prej gas, pa naj avto sam cruisa...če se kolona sprosti, pa dam spet po gasu..no...in v AT mi je celo en trobil zaradi tega, potem na silo po drugem pasu mimo in potem pred mene, potem pa žlajfa pred krožiščem.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Devet od desetih, ki se svaljkajo s 110km/h na prehitevalnem ima jodlarske tablice, osem od njih koroške. V glavnem naduvani sralci, ki bi delali red na cesti, posebej med hitrejšimi od sebe.

FACT, sploh za gorenjsko AC
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
ta, ki ti je trobil, mora k okulistu
dejansko nekateri na daleč ne vidijo, reakcija je potem kot na dlani...

mam tri znance, slepi kot kura, očala nosijo samo doma
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Zato ker so prednje meglenke v Avstriji dovoljene tudi podnevi, ob odlični vidljivosti. In sicer poljubna kombinacija, hkrati z zasenčenimi lučmi ali pa celo brez (sportski stil).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Gargy pravi:
Od novembra do danes je bilo po Traffic Info 8x opozorilo o geistfahrerju. 1x sem ga doživel 10 sekund po obvestilu in to v tunelu... Se ne moren strinjat, da je strpnost Jodlarjev bistveno višja, kot naša, je pa višja. V sredo sem ob vožnji nazaj v SLO naletel na nesrečo in se seveda vsi pomaknemo levo/desno, da narediš koridor. Seveda so se našli pacienti, ki so se rinili nato po sredini naprej - naštel v 15 minutah 8 avtomobilov, od tega 7x BMW in 1x VW, vsi pa Jodlarske tablice.

PS: če se v SLO pomaknem ob zastoju lev/desno, me gledajo kot idiota - tukaj dam kapo dol Jodlarjem, čeprav se tudi vsi "naši" lepo umikajo, le pri nas je treba po "balkansko"

Gaisterfahrerji so pa gor tako pogosti, da mora biti z avstrijci nekaj hudo narobe. Se mi zdi da skor vedno, ko poslušam OE3, da je kako obvestilo.
13.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Glede na to da so top po porabi alkohola v EU, pomojem dodatna razlaga ni potrebna.
rolleyes-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Včeraj na turski AC... omejitev 100 (ekologija) vsaj 20km pred Salzburgom... kdo vpade mimo ko da ni omejitve? Ja vozniki s slovenskimi tablicami, kdo pa drug...
potem pa jok in stok, radarji so tudi bili...
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
...
Zgolj primer: zadnjič mi je en šlepar v Avstriji čez celo delovno zaporo (omejitev 80 km/h) vozil pol metra za ritjo, pa še blendal. Tik pred koncem zapore je obupal in šel na razdaljo dveh avtomobilov. Vozil sem na tempomatu točno 83 km/h po GPS-u. Ugani tablico.
evil.gif

Naslednjič daj tempomat kar na 93km/h; porabil boš sicer nekaj mililitrov več, a vsaj tovornjakarjev ne boš nerviral - ustavil te zaradi tega itak nihče ne bo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

No danes v roku pol ure spet 2 gheistfahrerja na autobahnu - na A9, iz smeri Treiben proti Grazu (torej proti meni) in na A3. Na srečo brez nesreč... Če nebi pozabil prenosnika doma, bi onega na A9 100% srečal...
 

Bastard

Fizikalc
21. feb 2008
1.636
0
36
Drugič med vožnjo vrži v ler , ne bo radarja pa poraba bi liter nižja. Denarnica bo vesela
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
Naslednjič daj tempomat kar na 93km/h; porabil boš sicer nekaj mililitrov več, a vsaj tovornjakarjev ne boš nerviral - ustavil te zaradi tega itak nihče ne bo.
Tempomat sem imel na 86 km/h, kar je bilo itak dovolj čez omejitev, tako da ne vem zakaj bi se pustil terorizirat balkancem. Bil sem čisto na desnem pasu, levi je bil popolnoma prost. Aja, jajc, šlepar ne more prehitevat.
Če ti hočeš kršit omejitve nimam niti najmanjših težav s tem, samo pusti mene pri miru. Pa sem itak že jaz šel čez. Po mojem mnenju čisto dovolj.
Je pa tudi res to, da so za balkance omejitve tam, zato da gredo čez toliko kolikor se jim še ''splača'' ali pa jih ne dobijo, za normalnega človeka je pa tam omejitev z razlogom in se jo drži (vsaj približno), pa ne zato, da ne bo kazni dobil, temveč ker je tam nek razlog za to.
Disclamer: pustimo butasto postavljene omejitve, še posebej pri nas.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
467716-post_slo.gif


Zadnjic sem se vozil v tistih koncih in je snežilo in se mi je zgodilo podobno: cestišče zasneženo, delo na cesti in omejitev 80, tik za za mano (seveda brez varnostne razdalje) kamion (SLO), konec omejitve in tam nesreča - vpleten SLO kamion. Sem pomislil, da bo mogoče to kaj vplivalo na vožnjo kamionista, a ne žmigavec in pretehtavanje (seveda nad dovoljeno hitrostjo) po nespluženem delu avtoceste. Prazna prikolica za avtomobile, ki jo je imel priklopljena, je kar poplesovala. Za vsak slučaj sem malo spustil gas če bi se kaj zgodilo.

 
Nazadnje urejeno:

pajek001

Zelenc'
26. maj 2015
1
0
1
Bom uporabil to temo: Danes mi je pajek odpeljal avto, pljunil sem 100 € za to + moram še plačati znesek za nepravilno parkiranje (pločnik) na neki slepi ulici, kjer nas je bilo kar nekaj tako parkiranih, mojega so pa odpeljali... OK ne bom jokal, tudi pritožbe ne mislim pisati, ker ne bom nič dosegel. Torej imam še kazen 80 € / polovička 40 €, ampak pri obvestilu redarstva sem dobil samo "račun" brez položnice. Ali kazen (položnico) lahko pričakujem, da mi jo bodo poslali domov ali moram sam izpolniti UPN (vsi podatki so na računu) in plačati?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Citat:
Uporabnik pajek001 pravi:
Bom uporabil to temo: Danes mi je pajek odpeljal avto, pljunil sem 100 € za to + moram še plačati znesek za nepravilno parkiranje (pločnik) na neki slepi ulici, kjer nas je bilo kar nekaj tako parkiranih, mojega so pa odpeljali... OK ne bom jokal, tudi pritožbe ne mislim pisati, ker ne bom nič dosegel. Torej imam še kazen 80 € / polovička 40 €, ampak pri obvestilu redarstva sem dobil samo "račun" brez položnice. Ali kazen (položnico) lahko pričakujem, da mi jo bodo poslali domov ali moram sam izpolniti UPN (vsi podatki so na računu) in plačati?

Ja, vse podatke imaš na gor, ker če boš čakal položnico bo le ta prišla v polnem znesku
rolleyes-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
...
Zgolj primer: zadnjič mi je en šlepar v Avstriji čez celo delovno zaporo (omejitev 80 km/h) vozil pol metra za ritjo, pa še blendal. Tik pred koncem zapore je obupal in šel na razdaljo dveh avtomobilov. Vozil sem na tempomatu točno 83 km/h po GPS-u. Ugani tablico.
evil.gif

Naslednjič daj tempomat kar na 93km/h; porabil boš sicer nekaj mililitrov več, a vsaj tovornjakarjev ne boš nerviral - ustavil te zaradi tega itak nihče ne bo.

Naslednjič naj raje policaje pokliče, da dajo kamionarju lekcijo.