prekoračitev hitrosti - Avstrija

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik pajek001 pravi:
Bom uporabil to temo: Danes mi je pajek odpeljal avto, pljunil sem 100 € za to + moram še plačati znesek za nepravilno parkiranje (pločnik) na neki slepi ulici, kjer nas je bilo kar nekaj tako parkiranih, mojega so pa odpeljali... OK ne bom jokal, tudi pritožbe ne mislim pisati, ker ne bom nič dosegel. Torej imam še kazen 80 € / polovička 40 €, ampak pri obvestilu redarstva sem dobil samo "račun" brez položnice. Ali kazen (položnico) lahko pričakujem, da mi jo bodo poslali domov ali moram sam izpolniti UPN (vsi podatki so na računu) in plačati?

Ja, vse podatke imaš na gor, ker če boš čakal položnico bo le ta prišla v polnem znesku
rolleyes-1.gif


to sploh ni res...obvestilo je obvestilo...vrzes lepo stran in cakas plavo kuvertico po ZUP, takrat še vedno lahko plačaš polovico v 8 dneh od prejema...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
In jaz lepo počasi kruzam in se z ženo pogovarjama in ker sem bil navajen prejšnjega režima sem valda priletel pred radar z 62km/h na delu kjer je blo 50. Prijazna policajka mi je lepo razložla, kaj in kako, zraven pa dejala da mi bo pač dala eno najmanjšo kazen. Seveda navajen naših kazni sem pričakoval vsaj kakih 100 eur. Nato me deklica razveseli z cifro 20 eur. Pa sem jo skoraj kušnil na lica. Ko sem ji plačal, sem ji mislil še za kafe pustit.

- počasi si priletel na radar
- prijazno razložila ker je itak nisi štekal in si samo kimal
- kušnil jo bi pa si mel babo zraven, drgač bi jo kar peljal na kofe..ne puščal tringelta

evil.gif


( ne se neki vadit zdej ven ..vemo kako to gre...oz. bi šlo. Po balkansko
grin1.gif
ajde mala...dođi na kaficu.)
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tipično balkansko. Dejmo delat pid.arije, ko pa smo zaloteni pa nič plačat...
Tu je glavna razlika med wana be otmenim narodom (slovenceljni) in dejansko otmenim narodom...
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Jaz počakam na Slovenski prevod. Se mi ne da ukvarjati z butastimi nemškimi besedami kaj sem ušpičil. Ko pa to dobim pa z veseljem plačam.
Sicer do takrat ko to pride itaq ne vem za kaj se je šlo.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
271
30
28
Uf, tale je huda.
Sem googlal da sem našel to posebnost:
http://www.tippscout.de/autobahn-in-oesterreich-was-bedeutet-ig-l_tipp_4367.html
http://www.motor-talk.de/forum...n-t3679990.html
...
lepa tabela :p
http://tinyurl.com/na2cwgf

zgoraj desno, prva stran
>10-20 km/h OV: € 35
>20-30 km/h OV: € 50
>30 km/h Strafe: € 70 – 2.180 (bis € 5.000)
....
Je kakšen zemljevid, kje vse imajo IG-L omejitev ?

Nekaj linkov ni več delujočih, nekaj pa ni informativnih.
tale AMSZjevski https://www.amzs.si/na-poti/prikaz-...-evropskih-drzavah/avstrija#prometni-predpisi
tudi premalo pove.

Pozna kdo aktualen link do vseh kazni za prekoračitev hitrosti v Avstriji in/ali Italiji: v naselju, izven naselja, ipd. ?
Hvala!
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
271
30
28
Uporabljate kakšne mobi aplikacije, v katerih je čimveč Avstrijcev (in Italijanov) včlanjenih, da sporočajo čimbolj točne podatke o vseh trenutno aktivnih radarjih ?
Katera vam je najbolj uporabna ?
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
271
30
28
Cam Sam Tom Tom speed cameras

Mora biti ves čas na ekranu telefona ali deluje tudi v ozadju ?
Lahko izključiš alarme za prehitro vožno na cesti in v naselju (ker to mi javlja GPS navigacija v avtu) ?
Kakšne iskušnje imaš z aktualnostjo podatkov (da ne piska brez veze kar naprej, prevečkrat) ?

Sam trenutno (po Sloveniji) probavam SPEED CAMERAS (ne od Tom Toma, taka vijolična ikona je na androidu) in sem zelo zadovoljen. Deluje tudi v ozadju, sem jo pa moral nastavigt na 600m, ker imam izgleda prepočasen teelfon in mi pri 200m zapiska šele ko sem na lokaciji :)
Ne piska prepogosto. Ne vem pa kako se bo obnesla v AUT/ITA/CRO - kakšne iskušnje ?
 
Nazadnje urejeno:

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Jest sem dobil 100€. Peljal sem se 72 omejitev je bila 50 na Dunaju :O. 4 pasovnica ob Donavi, nedelja dopoldan, nikjer nobenega :)
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
271
30
28
Jest sem dobil 100€. Peljal sem se 72 omejitev je bila 50 na Dunaju :O. 4 pasovnica ob Donavi, nedelja dopoldan, nikjer nobenega :)

AUT izven naselja: 103 na 70 omejitev = kazen 130€, kolega za mano 94 na 70 omejitev = kazen 50€
(lahko takole začnemo zbirat informacije o kaznih !!! zanimajo me tudi Italijanske kazni, ker se zadnje čase zelo čudno počasi vozijo :)

Ja teli elektronski merilci, ne jebejo lepo vreme, prosta cesta, dan/ura tedna.. pridno po robotsko merijo, slikajo in pošiljajo kazni (ene 3 mesece po njej jo dobiš iz AUT po pošti v Slovenijo)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

V 8. letih, kar veliko vozim po Avstriji, dobil 2. kazni:

108 km/h na omejitev 70 km/h - 55€ kazni
126 km/h na omejitev 100 km/h (ne IG-L) - 50€ kazni
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
271
30
28
No!! še se javite z vašimi kaznimi :))

glede mobi aplikacij pa zaenkrat tole:

TOMTOM
+ avtomatsko se zažene/ugasne ko zazna BT od avta
+ javi tudi zastoje (a žal šele tik na začetku zastoja - kar je prepozno !!) - za to funkcijo moraš gledat zemljevid
- ne uspe mi ga zvezat, da bi zvok zazvonil na (preglasnem:) radiu, samo na mobiju mi zazvoni, kar je pogosto premalo glasno (ja sem dal na SOUND OUTPUT na DEVICE SELECTED OUTPIT -- delam kaj narobe ?)
- skoraj malo prepozno javlja (kljub največji nastaitvi 25 sekund... morala bi biti tudi opcija 50 sekund.. morda so krivi preslabotni mobiteli)
- ni visualnega warninga na zaklenjenem zaslonu (zvok pa je prepogosto premalo glasen)

VIJOLICNA SPEEDCAMERAS (zastonjska verzija)
+ ima tudi visualno opozorilo na zaklenjem zaslonu
+ dovolj zgodaj javlja ko ga nastaviš na 600m
- moraš ga na roke zagnat/ugasnit (ne tako kot TOMTOM)
- izrecno moraš zagnat WIDGET zotraj programa, da dela na zaklenjenem zaslonu (plačljivi verjetno to omogoča)
- ne omogoča opozorilnega zvoka na avtoradiu (a mi je vizualni še skoraj bolj všeč -- ja včasih daš avtoradio res na fulfulful:)

RADARBOT (zaatonjska)
+ na zemljevidu kaže gostoto prometa
+ (pogojno) omogoča vezavo na BT zvok avtoradia
- obveščanje na avtoradio zvok dela ful prepozno, tako da je žal neuporabno (ga pa edini sploh podpira !)
- občutek imam da ne dela v ozadju na zaklenjem zaslonu (še preverjam)

...še vaša mnenja o ostalih (ali teh treh) aplikacijah ?!
 
  • Všeč mi je
Reactions: blazek33

magnum

Pripravnik
31. avg 2007
230
3
18
V Avstriji in Nemčiji večinoma nabašem na stacionarne radarje. Zato se zadnje leto vozim s CamSam aplikacijo (uspešno). Pred tem pa so moje kazni v dveh letih bile:

€15 - 37 na 30 (mobilni, predmestje D)
€20 - 77 na 60 (stacionarni, gradbišče na avtocesti D)
€30 - 60 na 50 (stacionarni, predmestje AT)
€40 - 85 na omejitev 60 (mobilni, Slovenija)
€50 - 116 na omejitev 100 (stacionarni, avtocesta AT)
€55 - 102 na omejitev 80 (stacionarni, avtocesta AT) - ta je bil pol ure po prejšnjem :-|

Vse kazni sem dobil na dom in takoj plačal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
V Avstriji in Nemčiji večinoma nabašem na stacionarne radarje. Zato se zadnje leto vozim s CamSam aplikacijo (uspešno). Pred tem pa so moje kazni v dveh letih bile:

€15 - 37 na 30 (mobilni, predmestje D)
€20 - 77 na 60 (stacionarni, gradbišče na avtocesti D)
€30 - 60 na 50 (stacionarni, predmestje AT)
€40 - 85 na omejitev 60 (mobilni, Slovenija)
€50 - 116 na omejitev 100 (stacionarni, avtocesta AT)
€55 - 102 na omejitev 80 (stacionarni, avtocesta AT) - ta je bil pol ure po prejšnjem :-|

Vse kazni sem dobil na dom in takoj plačal.

Pazi v Nemčiji, če te ustavi in vidi da imaš to vžgano te konkretno udari po denarnici.