Danes v Delu

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Piše tole:
Citat:

Motorist dirkal skozi naselje s 150 kilometri na uro

Slovenj Gradec – Med vozniki, pri katerih so policisti v ponedeljek med poostrenim nadzorom cestnega prometa na glavni cesti Slovenj Gradec–Mislinja zaznali preseženo dovoljeno hitrost, je še posebno izstopal 26-letni motorist iz velenjske občine. Ob 14.09 je skozi Mislinjo, kjer je hitrost omejena na 50 kilometrov na uro, dirkal kar s 150 kilometri na uro. Mladenič tudi ni upošteval talnih označb na vozišču, saj je prehiteval vozilo čez neprekinjeno črto. Policisti so ugotovili, da je motorju potekla veljavnost prometnega dovoljenja, zato so ga izločili iz prometa. Zaradi obeh prekrškov so mu izdali nalog za plačilo 120 evrov denarne kazni, zaradi prekoračitve hitrosti pa bodo zoper njega podali obdolžilni predlog. Za navedeno kršitev je predpisana denarna kazen najmanj tisoč evrov, vozniku pa se izreče tudi devet kazenskih točk in prepoved vožnje motornega vozila.

Zraven je še slika, ki jo je posnel radar, vključno z izmerjeno hitrostjo.

Nič proti motoristom, ampak odkar je pritisnilo pomladansko vreme, sem temu priča vsak dan: naselje, ob cesti vrtec, hiše, precej popularen kafič na eni strani, Spar, bencinska, 2 večji podjetji na drugi strani, omejitev 50, široka cesta, posebej na križišču.

In če predvidevam, da folk bolj ali manj vozi po predpisih in na uč lahko oceniš, da je cestni d(i)rkač 3x hitrejši od ostalih, dobimo zgornjo zgodbo.

stupid-1.gif
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Žal, je to ob vsakem lepem sončnem vikendu na začetku sezone tako.

Motorist gor ali dol, verjetno bi se ta voznik tudi z dovolj močnim in hitrim avtom (ali vrtno kosilnico, vstavi po želji) peljal enako.

Pač pozerji.

Policisti, ki ob začetku sezone pripravljajo BREZPLAČNE tečaje za motoriste, pa pravijo "Vedno pridete samo vi, starejši, ki že imate nekaj izkušenj, mladine pa nikakor ne moremo dobit k nam."
Seveda ne, ko pa mu je nerodno, da ga bo kdo videl, kako štorast je na motorju, saj ga še na mestu ne obvlada.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
ksz
Jp, na zalost je res tako. Vedno vec ljudi ima motorje in vedno vec se jih najde tudi taksnih ki sproscajo svoje frustracije na taksen nacin. Tudi sam zivim ob cesti v naselju, omejitev 50 km/h, 10 dovozov na glavno cesto v ovinku in dve kmetiji na koncu ovinka, kjer seveda tu in tam zapelje na cesto tudi traktor. Redkokeri motorist pa tudi avto se pelje vsaj 60 km/h,kaj sele po predpisih. Najbolj 'pogumni' pa vsekajo mimo tudi stotko.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran

pozer je pozer, pa če ma avto ali motor... druge ogroža tako ali drugače, motoristi so žal bolj ranljivi, ampak zato niso nič slabši ali boljši od avtomobilistov....

pa ravno letošnjo pomlad je meni zadišalo za motornim kolesom, in to potem, ko sem opazoval trening varne vožnje za motoriste
smile-1.gif
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
če je prehitr je prehitr.. to ne pomeni da pelje 10 preveč ampak 50 in naprej. Jaz razumem da pritisne izven naselja oz kjer so pogoji(pregledni ovinki itd) samo ne do onemoglosti, 150 je PREvelika hitrost... V naselju 150 je pa samomor
stupid-1.gif
saj če se sam razleti samo kaj če kak mulc na cesto skoč... nevem no jaz v naselju furam lepo po omejitvah ker res nočem imeti na vesti kakega mladega nadebudneža...

Mi je pa všeč ena stvar, ki sicer ni tematika teme. Namreč domov sem dobil) brošuro Ne spreglej! , pravtako sem v Lj. opazil plakate ki opozarjajo na povečanje pozornosti avtomobilistov(previdno) kot motoristov(prehtro)... Se mi zdi da je pametna akcija in da je bil že skranji čas da se začne...
 

royko

Zelenc'
30. mar 2009
8
0
1
Citat:
Uporabnik cbb pravi:
In pol bi spet ata zapeljal iz ulice ven malo bolj počasi, motorist bi se sfaširal in tule bi bilo vse polno topikov, kako ga je stardec nagravžn izsilil, pa oh in sploh.
aplauz.gif

Jaz se čez naselja VEDNO peljem 55km/h, preveč šans imaš da se ti kaj zgodi, na vsakih par metrov ti lahko zapelje en ven/not. Tam kjer je omejitev 90 in ni ulic in hiš od koder bi kdo pripeljal pa peljem 30-50km/h nad omejitvijo, odvisno kje se peljem.

Ko si pa ravno omenjal stare ate, se mi je pa teden zgodilo da se peljem čez Logatec 50km/h in nasproti mene da en avto žmigavec da bi zavil k hiši in bi mi sekal pot. Jaz ga vidim pač peljem naprej v tistem pa dec pred mano zavije in mi zapre pot, jaz zabremzam toliko da sem potegnil črto po cesti. Mi je dvignil živec in sem ustavil, odprem decu vrata, in kaj vidim 85let star ata BREZ OČAL. Ga napizdim in mu povem da ni za na cesto, njegov odgovor je bil: nisem videl??!! Če bi se jaz peljal 65km/h bi se sigurno zaletel. V glavnem temu gospodu bi morali izpit na licu mesta odvzeti, in moral bi dobiti sodišče, kot da je naredil nesrečo s smrtnim izidom, pač sem se jaz hvala bogu peljal po omejitvah in ni bilo nič. Ata slabo vidi, komaj glavo obrne in nič ne vidi. Tak človek enostavno ni več za na cesto pa naj rečete kar koli. Ko bom jaz v takem stanju bom sam odnesel izpit na občino.

LP
 
Nazadnje urejeno:

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Čisto vsakdanje. Če eni spregledajo VLAK, kako nebi motorista.
Nobenmu vozilu, ki čaka, da se vključi iz stranske, ne verjamem več. Vedno mal zmanjšam, in sem pripravljen na bremzanje.

Opažam, da me s xantio (velik avto, karavan) niso toliko izsiljevali, kot me sedaj, ko imam malčka AXa, ali pa ko sem z motorjem.
Če si majhen; kot da te ni.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Citat:
Uporabnik gregor pravi:
Čisto vsakdanje. Če eni spregledajo VLAK, kako nebi motorista.
Nobenmu vozilu, ki čaka, da se vključi iz stranske, ne verjamem več. Vedno mal zmanjšam, in sem pripravljen na bremzanje.

Opažam, da me s xantio (velik avto, karavan) niso toliko izsiljevali, kot me sedaj, ko imam malčka AXa, ali pa ko sem z motorjem.
Če si majhen; kot da te ni.

ma dandanes se vse izsiljuje, ne glede na velikost, nekateri imajo izsiljevanje za šport, glavno je, da so pred tabo na cesti, še ko sem peljal s kolesom, so me izsilili....
frown-1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik gregor pravi:
Čisto vsakdanje. Če eni spregledajo VLAK, kako nebi motorista.
Nobenmu vozilu, ki čaka, da se vključi iz stranske, ne verjamem več. Vedno mal zmanjšam, in sem pripravljen na bremzanje.

Enako !
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Tudi jaz enako. S tem, da ko vozim po omejitvah, vedno za sabo dobim avtomobilista, ki se mi približa na 2 metra.

Če voziš hitreje si v nevarnosti, če voziš po predpisih si pa spet v nevarnosti, ker avtomobilisti ne upoštevajo predpisov in te ritajo. Malo manjka, pa bom več gledal v ogledala nazaj, kot pa naprej.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
ksz

pred nekaj trenutki zaslišim žlajf, drzanje, padec.

pogledam - na tleh motorist in njegov stroj. K sreči se je ob pomoči mimoidočega pobral, porinil motor iz ceste ni se čez minuto odpeljal.

lokacija zgoraj opisana, na križišču, brzine ne vem, ampak močno črn žlajf je dolg 8m + 10m malo manj črnega na začetku, potem pa še par metrov zdrzanega asfalta.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Tudi jaz enako. S tem, da ko vozim po omejitvah, vedno za sabo dobim avtomobilista, ki se mi približa na 2 metra.

Če voziš hitreje si v nevarnosti, če voziš po predpisih si pa spet v nevarnosti, ker avtomobilisti ne upoštevajo predpisov in te ritajo. Malo manjka, pa bom več gledal v ogledala nazaj, kot pa naprej.

Ma to se je men tud dons dogajal! Po ovinkih me je en lovil, tako da sem se mu na koncu umaknil.
grin1.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ce se mi kakšen genij z avtom začne limat na rit, po par 100 metrih dam desni smernik in se pomaknem k robu, pa nej gre on dalje.

Mi je pa vsec ko vidim da nekateri vozinki se sami pomaknejo na desni rob, tako da jih lažje prehitis, tako da pohvale le tem,če ne drugega , zato ker vedo zakaj so vzvratna ogledala na avtomobilu.
Opazam pa tudi to prakso na AC, k se pomaknejo recimo na prehitevalnem pasu skrajno desno do črte in čakajo da greš mim. Sej ne rečem, placa je dovolj, a nikol nemores biti prepričan da se je res umaknil tebi in ni pač zasanjal tja... čeprav dans mi je en ata kar mahu da naj ga prehitim na AC ( k se je umaknil tako kot opisano zgoraj) , faca "ata" je bil
grin1.gif
 

deedee

Pripravnik
20. dec 2008
52
1
8
Town Of Thousand Radars
Citat:
Uporabnik gregor pravi:

Policisti, ki ob začetku sezone pripravljajo BREZPLAČNE tečaje za motoriste, pa pravijo "Vedno pridete samo vi, starejši, ki že imate nekaj izkušenj, mladine pa nikakor ne moremo dobit k nam."
Seveda ne, ko pa mu je nerodno, da ga bo kdo videl, kako štorast je na motorju, saj ga še na mestu ne obvlada.


Ja valda, da pridejo samo starejsi. Jaz ne vem kje policisti objavljalo kdaj bo kje kateri tecaj. Vem, da so ti tecaji vsako pomlad jih je veliko, nikjer pa ne pise kje, kdaj, kako, ... Na policija.si pa je kup solate, katera nikogar ne zanima...
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Mi je pa vsec ko vidim da nekateri vozinki se sami pomaknejo na desni rob, tako da jih lažje prehitis, tako da pohvale le tem,če ne drugega , zato ker vedo zakaj so vzvratna ogledala na avtomobilu.

cesta NI samo moja... zatorej pazim na ostale udeležence, če ma nekdo hitrejše vozilo, ali pa željo, da se hitreje vozi, in me ob tem mora prehitevati, je pa meni tudi lažje, da greva oba narazen brez težav in bognedaj hujših posledic...

zatorej se motoristom VEDNO umikam proti desnemu robu vozišča, če seveda razmere to dopuščajo, pa tudi nadebudneže z avti rad na kakem ravnem delu ceste spustim naprej, če je fraj...

meni se to ne zdi neki problem, mam raje tak, kot pa da se mi kdo skoraj priklopljen na rit vozi...