Prehranska dopolnila

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Hrana brez glutena je pa tudi postala ena modna muha. Gluten škodi samo tistim z določeno prehransko motnjo, na primer bolnikom s ciakalijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cvetka2

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Zdravo. Lansko leto sem imel malo slabše rezultate holesterol, pišem samo za slabega, julija 7,1, decembra 7,27, že julija sem se vrgel v šport, kolesarjenje, raztezanje, slabo urco na dan, tudi ob slabem vremenu in sem pribrcal letos junija na 6,15. Prehrana je zelo pestra, jem čisto vse, edino mleko sem močno zmanjšal ter ravno v mastnega prašička ne skočim več do ramen. Moja napaka je, da se preobilno najem, sem jedec, s težo nimam težav, držim 75 - 77kg na 180cm višine. Zelenjavo obožujem, sadje sem na rangu jabolka na dan. Posladkan nisem, razen občasni popadki. Kakšen deci vina več pa rad spijem.

Lansko zimo sem šel preko z ABC Plus 100 dnevna kura in dvakrat v zimi 4 tedne abstinence. V novembru bi šel v Nutrilab kuro, 4 tedne abstinence + izvlečki pegasti badelj + herbal detox. Po veselem decembru pa mogoče še ena 100 dnevna vitaminska kura, potem pa počasi spet prihaja sveža zelenjava na krožnike.

Tu in še kje sem bral v smeri teh rastlinskih izvlečkov, katerih ne moreš v zelenjavi dobit (pegasti badelj, ingverja ne kupujem, ker ga nihče pri nas ne mara, regrat žal raste samo ene 4 tedne in je konc,...). Dan začnem z nesladkano limonado, česen jem v obilici in še kaj sem usmerjeno naredil. Zdravniki so mi jedilnik pohvalili.

Ali so ta Nutrilab prehranska dopolnila dobra stvar za to kar bi rad naredil? Pred poletjem imam dogovorjeno še eno kontrolo krvi, trend holesterola sem obrnil, da vidim, če sem na pravi poti. Hvala za odgovore.
Jaz bi rekel, da prehrani dodaj le kvalitetne omega3 maščobe. Zjutraj in zvečer, med obrok. Pa kar pač lahko dodaš pri gibanju in odrečeš pri sladkorju/težki maščobi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Tezka mascoba, karkoli to pomeni?, cloveka lepo nasiti…back in the days nisem imel problema spravit po grlu 1500kcal obrok, seveda samo B in M
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.386
113
Tudi za iztoka copa je skrbela, ko je bil olimpijski prvak, ce ti je to boljsa referenca
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Ko je to? vidim da skrbi za prehrano na onkološkem...hm, ne vem če je to ravno primerno za "zdrave" ljudi...
Kako simptomatično. Tako kot pri vseh prehranskih nasvetih bi tudi vse kar želiš vedet o njej skrčil v dva stavka, da se lahko na hitro odločiš kdo je in ali ima prav ali ne. V temelju ruši vse kar učijo diete in alter prehranski nasveti. To je da so za barvne probleme tudi rešitve barvne, ne črnobele.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe in aljoman

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.942
-1.477
63
Kako simptomatično. Tako kot pri vseh prehranskih nasvetih bi tudi vse kar želiš vedet o njej skrčil v dva stavka, da se lahko na hitro odločiš kdo je in ali ima prav ali ne. V temelju ruši vse kar učijo diete in alter prehranski nasveti. To je da so za barvne probleme tudi rešitve barvne, ne črnobele.
Lahko pa upošteva nasvete alter forumskih strokovnjakov.
Na koncu, ko se ne izide, se pa sreča s pravim strokovnjakom, če ima srečo prav z dr. Rotovnik Kozjek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Njeni odgovori so za tole temo eno veliko razočaranje in popolnoma neuporabni. Nima hitre in enostavne rešitve (a gliceridi, ja gliceridi, žlica olja na dan, super, hvala, prosim, adijo).
 
  • Haha
Reactions: aljoman

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Nihče ni nič konkretnega napisal, tako da lahko samo ugibamo kaj "uči" in če je to sploh pametno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Ker si sam prelen da bi poslušal, mi pa smo preleni da bi ti pogovor pretipkavali res samo na kratko. Uči predvsem da delilci splošnih nasvetov niste nič drugega kot delilci splošnih nasvetov. In da vas je kot take potrebno tudi upoštevati. Recimo kot razvedrilo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113

zanimivo pa je tudi, da je za proizvodnjo vitamina D zahtevana zadostna količina holesterola in magnezija v krvi.