Prehranska dopolnila

a to misliš Biostile (Herta Kosmina), ali pa je kakšna firma Herta?

to so vsi podatki ki jih imam. Tudi na eni prazni flaški od Nutrilab (to je tisti za 13€/g) ne piše drugega kot "Cink (v obliki cinkovega glukonata) 15mg , 150% PDV/RDA"
Torej, sklepam da od treh navedenih je "ne" za "2,40 €/g", ostalo pa po želji oziroma še najbolj "da" za "6,90 €/g" (Sanct Bernhard).

Nabaviti moram tudi magnezij; za tega vem da mora za moje potrebe biti bisglicinat. Obstaja pa tudi cinkov bisglicinat, zdaj pa kaj kupiti? Vsi prej navedeni pa so "glukonat", zdaj se pa znajdi kaj kupiti da bo prav... nazaj v šolo, študirat kemijo, nutricionistiko, medicino, ali pa najbolje da nič ne veš, greš v najbližjo drogerijo in vzameš kar pač imajo na zalogi... :)

sem na hitro preletel kt sm ti obljubu. Tisti bisglicinat, gledal sem za magnezij je v bistvu kako je magnezij vezan (v kakšni molekularni obliki je), ter kako se lahko potem veže naprej. Predvidevam da imaš težave s prebavo? Če da bi jaz na tvojem mestu prvo posegel po doantu, v kolikor še nisi. tam maš ful magnezija, ki je pa sicer zgolj v 2+ obliki, pač klasičen molekularni ion.

isto je glede cinka. Pač malo "lepša" vezava lahko pomeni nekoliko boljšo, večjo učinkovitost, ker se v telesu lažje veže, hkrati pa tudi mu takšo "pakiranje" omogoči da pride do cilja, do želenih celic, drugače se lahko že prej kje veže oz gre ven iz telesa. V takem primeru pač ne opravi svoje naloge

je pa potrebno dati na eno stran te kapsule, torej koliko posamezne učinkovine zaužiješ preko njih na drugo na npr mineralne vode (radenska, Donat), kateri imata prav tako omenjene učiunkovine, le da v nekoliko drugačni molekularni obliki. Čist možno je da z minerlanimi vodai pokriješ to kar ciljaš pokrivati s kapsulami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

javr

Guru
6. dec 2011
1.628
1.076
113
Mg-bisglicinat mi je svetoval (samoplačniški) zdravnik proti krčem in proti utrujenosti mišic. Ker bisglicinat ne najdem v bližnji lekarni ali drogeriji, Krka pa oglašuje svoj Mg-citrat, me je zanimalo če je to vseeno in odgovor je bil da citrat v telesu veže nase zaloge bakra kar poglablja neravnovesje med železom in bakrom, zato glicinat ali malat magnezija. Donat sem tudi že poskusil, pa ga ne prenašam najbolje.
Cinka mi ni nihče "predpisal", sem pa zasledil da ga mnogi jemljejo preventivno, kot npr. vitamin D. Torej je tudi cink v obliki "bisglicinat" boljši kot "glukonat"? Zanimivo, ker je cenejši od vseh treh prej naštetih, 1,80 €/g : cink (cinkov bisglicinat), dikalcijev fosfat (sredstvo proti sprijemanju), magnezijev stearat (sredstvo proti sprijemanju), smukec, hipromeloza (HPMC; rastlinska ovojnica kapsule).

Mislim, da je tole prezahtevno za nekoga, ki ni kemik, nutricionist ali pač nek medicinc in bo treba zadeve poenostaviti: kar predpiše ali svetuje zdravnik, kupiti v lekarni - najvišja stopnja verjetnosti da izdelek vsebuje navedene sestavine;
- kar si predpišeš sam, kupiti v drogeriji - zna biti občutno ceneje, a hkrati malo nižja stopnja verjetnosti da se seznam sestavin ujema z dejanskim stanjem, a je v večjih drogerijah (npr. Tuš, DM,...) najbrž velika stopnja "samocenzure" da ne sodelujejo z dobavitelji dvomljivega slovesa;
- na internet pa samo po tisto, kar se v lekarni ali drogeriji ne dobi, v mojem primeru Mg-bisglicinat.
 
Mg-bisglicinat mi je svetoval (samoplačniški) zdravnik proti krčem in proti utrujenosti mišic. Ker bisglicinat ne najdem v bližnji lekarni ali drogeriji, Krka pa oglašuje svoj Mg-citrat, me je zanimalo če je to vseeno in odgovor je bil da citrat v telesu veže nase zaloge bakra kar poglablja neravnovesje med železom in bakrom, zato glicinat ali malat magnezija. Donat sem tudi že poskusil, pa ga ne prenašam najbolje.
Cinka mi ni nihče "predpisal", sem pa zasledil da ga mnogi jemljejo preventivno, kot npr. vitamin D. Torej je tudi cink v obliki "bisglicinat" boljši kot "glukonat"? Zanimivo, ker je cenejši od vseh treh prej naštetih, 1,80 €/g : cink (cinkov bisglicinat), dikalcijev fosfat (sredstvo proti sprijemanju), magnezijev stearat (sredstvo proti sprijemanju), smukec, hipromeloza (HPMC; rastlinska ovojnica kapsule).

Mislim, da je tole prezahtevno za nekoga, ki ni kemik, nutricionist ali pač nek medicinc in bo treba zadeve poenostaviti: kar predpiše ali svetuje zdravnik, kupiti v lekarni - najvišja stopnja verjetnosti da izdelek vsebuje navedene sestavine;
- kar si predpišeš sam, kupiti v drogeriji - zna biti občutno ceneje, a hkrati malo nižja stopnja verjetnosti da se seznam sestavin ujema z dejanskim stanjem, a je v večjih drogerijah (npr. Tuš, DM,...) najbrž velika stopnja "samocenzure" da ne sodelujejo z dobavitelji dvomljivega slovesa;
- na internet pa samo po tisto, kar se v lekarni ali drogeriji ne dobi, v mojem primeru Mg-bisglicinat.
si vzamem cajt pa prečekirm napisano, in če (ko) najdm kaj pametnega javm. morm tud jaz to malčk pregurat predno kaj napišm da te ne bi krive vere učil
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.883
404
83
Jaz ta mix jem.
Lastnik je tudi naredil "skrito raziskavo" kaj prodaja konkurenca v lekarni. Rezultati porazni, pa ne rabis bit strokovnjak. Ko je v kapsuli več filerjev kot pa tisteg, ko bi naj bi bilo.

Mislim, da imajo tudi nekje na strani napisano katere oblike sestavine so dobre.


 
  • Všeč mi je
Reactions: javr

javr

Guru
6. dec 2011
1.628
1.076
113
Jaz ta mix jem.
Lastnik je tudi naredil "skrito raziskavo" kaj prodaja konkurenca v lekarni. Rezultati porazni, pa ne rabis bit strokovnjak. Ko je v kapsuli več filerjev kot pa tisteg, ko bi naj bi bilo.

Mislim, da imajo tudi nekje na strani napisano katere oblike sestavine so dobre.


glede na to da jemljem vse napisano - kaj je bolje jemati? Vsako posebej, ali vse troje zmešano v eni kapsuli?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.628
1.076
113
Tukaj imate meritve vitaminov (B1, B3, ..., vit C) glede na deklarirano vsebnost (je v rangu 20 % do 200 %), str. 50 in naprej.
kaj pa recimo meritve česa ti manjka ali česa je preveč? Enkrat sem bil ko je to meril Biostile, držiš v rokah dve elektrodi in ti potem pove vse živo, zastonj. Holistic je najbrž nekaj podobnega, ne najdem cene. Ali pa Sensilab, piše da zastonj.
Imaš pa potem Synlab, kjer piše da bi imeli 40€ za samo vitamin D, B12 in folno kislino, "poleg navedenih treh vitaminov vam omogočamo tudi pregled ostalih vitaminov, ki jih zaradi kompleksnosti preiskav izvajajo v nemškem laboratoriju."
:sprasujemse:
 
kaj pa recimo meritve česa ti manjka ali česa je preveč? Enkrat sem bil ko je to meril Biostile, držiš v rokah dve elektrodi in ti potem pove vse živo, zastonj. Holistic je najbrž nekaj podobnega, ne najdem cene. Ali pa Sensilab, piše da zastonj.
Imaš pa potem Synlab, kjer piše da bi imeli 40€ za samo vitamin D, B12 in folno kislino, "poleg navedenih treh vitaminov vam omogočamo tudi pregled ostalih vitaminov, ki jih zaradi kompleksnosti preiskav izvajajo v nemškem laboratoriju."
:sprasujemse:
sprašujem za synlab..a vzamejo vzorec krvi in gre na analizo?

tisto z elektrodami mi je čudno ...meri morda v vlagi, potu?
 
kaj pa recimo meritve česa ti manjka ali česa je preveč? Enkrat sem bil ko je to meril Biostile, držiš v rokah dve elektrodi in ti potem pove vse živo, zastonj. Holistic je najbrž nekaj podobnega, ne najdem cene. Ali pa Sensilab, piše da zastonj.
Imaš pa potem Synlab, kjer piše da bi imeli 40€ za samo vitamin D, B12 in folno kislino, "poleg navedenih treh vitaminov vam omogočamo tudi pregled ostalih vitaminov, ki jih zaradi kompleksnosti preiskav izvajajo v nemškem laboratoriju."
:sprasujemse:

preiskave so ponavadi analizne, kjer imajo vzorec (kri, urin morda pot) in tam potem iščejo/merijo te produkte.To so potem že laboratorisjek analize

mogoče se za določene te gradnike dobijo lističi za merjenje..kot npr za trdoto vode, samo to je spet tko tko
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.484
6.580
113
Pri vsem tem se rajsi vprasajte kako so sploh dolocili te priporocljive vrednosti mineralov/vitaminov
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
kaj pa recimo meritve česa ti manjka ali česa je preveč? Enkrat sem bil ko je to meril Biostile, držiš v rokah dve elektrodi in ti potem pove vse živo, zastonj. Holistic je najbrž nekaj podobnega, ne najdem cene. Ali pa Sensilab, piše da zastonj.
Imaš pa potem Synlab, kjer piše da bi imeli 40€ za samo vitamin D, B12 in folno kislino, "poleg navedenih treh vitaminov vam omogočamo tudi pregled ostalih vitaminov, ki jih zaradi kompleksnosti preiskav izvajajo v nemškem laboratoriju."
:sprasujemse:
Vsake dve ali tri leta imaš pravico do polne analize krvi tudi glede vitaminov in mineralov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol in darjan

gr69

Guru
15. dec 2009
11.315
2.411
113
še v SLO - ampak komaj
A mora kje pisati? Imaš pač pravico. Na 2 leti, če si blond, na 3 pa maš rjave lase. Ostali lahko prosto zbirajo. Čelavi majo problem, ker morajo dokazovati kakšno bravo bi imeli, če ne bi bili čelavi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.484
6.580
113
Hm, myprotein.si nimajo več ALA. Myprotein UK jih sicer imajo, ampak carina... čeprav če gledam ceno, tudi če fašem gor carino, bo ceneje kot marsikje pri nas...

Kje vi jemljete ALA? Se še da kje dobit navaden prašek, ali še samo v kapsulah šopajo?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.484
6.580
113
hm iz iherb še nisem naročeval...kako dolgo traja dostava, carina verjetno je?
 

B81

22. jul 2007
34.615
9.039
113
Hmm pozabil, kaka 2 tedna, carine ni. Iherb je top, tu tudi D vit. narocim, 5000 IE.