Nosilec 2 koles za vlečno kljuko

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdrav vsem..

Sem pred nabavo dveh koles in hkrati iščem nosilec za priklop na vlečno kljuko.

Najbolj se zatikam ob kilaži.
To mora bit vse točno ali je kakšen kg nepomemben. Testirano je sigurno vsaj z dvakratnikom.

Nagledana ima "kitajska " kolesa ,oziroma električna kolesa.
Teža v specifikacijah je napisan dvojna ,ena je 21kg in druga 27kg ?? To je verjetno mišljeno z in brez baterije ??



Trenutno si ogledujem :

To je kolikor toliko ok ,za parkrat letno ?? Edina pomanjkljivost ki jo jaz opazim je ,da ne moreš zakleniti samega nosilca na kljuko ? Če to sploh ima smisel ,glede na to , da se itak sama kljuka da hitro sneti ,pa gre vse skupaj...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Masa koles je z baterijo. Če se da baterija preprosto odstraniti, imaš samega sebe toliko rad, da jih pred prevozom odstraniš in daš v prtljažnik. Potem pa si povsem na varni strani, kar se tiče mase na prtljažniku in tudi na kljuki, ki povečini uradno zmore 50 kg navpične obremenitve. Torej kolesa + prtljažnik.
Na misel mi je prišlo, kdaj se bo pojavila kaka policijska "akcija" in bodo to začeli tehtati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Dvomim sa tole sploh vsi uporabniki vedo in upoštevajo težo koles glede na nosilnost nosilca. Da o obremenitvi vlečne kljuke ki je zapisana v homologaciji sploh ne govorimo . Tako na hitro mi ni jasno kako gredo 3-4 električna kolesa skozi..

Zase , tudi računam , da z obeh snamem baterijo ,pa sem dejansko pod 45kg...

Pa sam nosilec tam slabih 15kg. ( konkretno ta menabo 12,3kg)

In sem na:
NAVPIČNA OBREMENITEV VLEČNE NAPRAVE / SEDLA (kg)
60

Na robu ,ampak mislim da kar ok ,sploh glede na to kaj vse vidim na cestah..
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Dvomim sa tole sploh vsi uporabniki vedo in upoštevajo težo koles glede na nosilnost nosilca. Da o obremenitvi vlečne kljuke ki je zapisana v homologaciji sploh ne govorimo . Tako na hitro mi ni jasno kako gredo 3-4 električna kolesa skozi..
Saj ne gredo. Skozi ne gredo niti štiri navadna cenejša kolesa, ki imajo hitro 14 kg. Ampak kar se ne kontrolira, se ne sekiramo. Pomisli, kak je bil včasih odnos do prikolic. Če se bodo nekje policisti začeli občasno v to vtikovati, pa bomo seveda začeli bolj na to misliti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Načeloma mi je pomembno , da sem osebno na varni strani.. Drugim pa v razmislek ..Sem siguren da čisto po omejitvah jih je morda 20 odstotkov in še to bolj po sreči kot znanju..80 odstotkov sploh ne pozna vseh teh pravil in omejitev ..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe