Nosilec za 1 kolo za vlečno kljuko

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
V drugi temi ni odgovora, pa v upanju na rešitev dajem še sem.

Za kombi potrebujem nosilec za 1 kolo, se pravi v poštev pridejo tisti za dva. Ker je bil pogoj, da se tudi, ko je kolo na nosilcu, dajo odpreti zadnja vrata, sem si ogledoval Thule in Atera. Zdaj so mi vsi prodajalci razložili, da razen enega modela Thule in Atera Strada DL 3 ni nič sigurno, da se bodo vrata odpirala. Pa se mi zdi malo neumno tisto kravo za 1 kolo s seboj vozit, ker v 99% ne bom več kot samo 1 kolo na nosilcu. Bil sem prepričan, da bom vzel Atera Strada DL 2, pa povsod piše, da ne bo šlo na T5

Pa sem potem gledal še tiste za na vrata, ki mi niso všeč in pa tiste male za na kljuko, kjer kolo visi na njem. Pa je potrebno dokupit še za tablico in za luči (baje).

Kaj hudiča naj kupim, da bomo kolo prevažal IZVEN kombija in ne na strehi? Če dam 500 EUR+, bom dal toliko samo zato, da bom imel nosilec za 3 kolesa.

P.S.: Gre za karbonsko XC 29" kolo...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Dobr, 1 kolo lahko vrzes v prtljaznik, zato pomoje ni tok ponudbe... pac kupiš za 3 in je...

In mislim da lahko tud na teh voziš karbonski okvir... se mi zdi da ni omejitev glede tega...

Kaksna so pa vrata na kombiju? A so krilna al dvizna? Ker to k piše da je mogoce odpiranje vrat velja le za dvizna vrata...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Vrata so dvizna. Ne, ne mores vrzt v prtljaznik. Prvic niti ni dobro za kolo, drugic pa pri polnem avtu, frocu, vozku in ostalem enostavno ne gre.

Nosilec za dve kolesi torej.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz bi vseeno gledal za kvalitetnim nosilcem za vrata. Nekateri imajo majo lebave tiste kljukice, fajn je da so gumirane pa je mir.