Prehod med dvema sobama, kaj paziti?

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
ksz

dobi se veliko kartona, da položiš po tleh. Če cegel pade z višine na tla, mora bit nekaj, da ublaži udarec v parket. Potem vso opremo zaščiti s polovinilom - v Bauhausu na barvah dobiš takega samolepilnega. Prahu bo veliko. Luknjo si izmeriš in zacahneš, potem pa veselo Hilti v roke. Jaz sem podiral nosilno steno pa sem naredil tako, da sem razbil najprej samo utor za preklado (do polovice cegla), vstavil&zamaltiral. Potem enako še z druge strani. Tako v nobenem trenutku ni bilo luknje skozi. Potem sem pa pod prekladami (dal sem kar dve) pač prosto rušil.
V Bauhasu dobiš tud že pripravljene mešanice betona tko, da samo vodo vliješ pa imaš grobo malto in pa fino malto.

lp
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
UPDATE:

Zvedel sem, da je stop narejen iz modularcev.A to kej dosti spremeni?

Bom naredil eno skico in prilozil, za lažjo predstavo.

EDIT: tole je ZELO na hitro spacano, se opravicujem za krive črte. Skratka, tam kjer piše Garaža ( spodnja slika) , je nad glavo betonska plošča, nad to ploščo ( se pravi strop v 1. in v 2. nadstopju) pa so modularci notri in pa cca 5 cm betona. Modularci naj bi bili povezani z dvema žicama/zajlama. Na zgornji sliki se vidi z rdečo, kje bi jaz rad odstranil steno v 2. nadstropju, v 1. nadstopju bi stena ostala.
Nekaj elektrike je v steni,vendar samo za luč,tako da to ni problem speljati malce drugače.

Kako se sedaj lotiti tega? Kakšne dodatne ojačitve ali ne, saj če si prav razlagam, ta stena tudi drži modularce gor? Ni mi nujno zrusit jo do vrha stropa,ampak lahko tudi manj !
912431-Image3.jpg
 

Priponke

  • 912431-Image3.jpg
    912431-Image3.jpg
    33,7 KB · Ogledi: 664
Nazadnje urejeno:

jgfd

Pripravnik
7. sep 2007
348
0
16
pazi malo
stena ki je označena je lahko tudi nosilna, na njo nalegajo stropni nosilci sobe6
pozanimaj se malo
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ja to bom zelo težko ugotovil,glede na to da je hiša stara 40-50 let...po besedah graditelja in njegovemu spominu, naj bi bili cegli postavljeni iz zgornje smeri proti spodnji (govorim glede na pogled iz slike),vmes pa povezani z 2 žicama. Nad njimi je pa za cca 4 prste betonske plosce.

Pa kot že omenjeno,nebi cele stene zrušil,ampak samo naredil prehod cca 1.5m-2m širine.
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Ja to bom zelo težko ugotovil,glede na to da je hiša stara 40-50 let...po besedah graditelja in njegovemu spominu, naj bi bili cegli postavljeni iz zgornje smeri proti spodnji (govorim glede na pogled iz slike),vmes pa povezani z 2 žicama. Nad njimi je pa za cca 4 prste betonske plosce.

Pa kot že omenjeno,nebi cele stene zrušil,ampak samo naredil prehod cca 1.5m-2m širine.

Dileme se rešiš z vgraditvijo preklade nad prehodom....pa naj ti to naredi nekdo, ki se spozna na take stvari.
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Strop iz modularcev = "monta" strop? Če je tako, bi se tudi ta sicer moral nositi sam, če ni prevelik razpon. Za mirno spanje pa tudi jaz priporčam preklado.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ja monta je gor ( točno to besedo je rekel
grin1.gif
) . No v vsakem primeru,bom dal raje preklade oziroma zabetoniral dobro gor.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.403
113
še v SLO - ampak komaj
pri prekladah pazi, da boš vzel dovolj dolge - da bodo dovolj nalegale "izven odprtine" - pa če bodo "montažne" (tj. one iz prve slike) - tako kot so že zgoraj svetovali - prvo iz ene strani pol pa z druge vstavljati

bi ti pa predlagal "montažne" preklade - ker pri "klasiki" moraš potem po bajti potem še z "veliko" količino betona + "veršolungu" ga biksat - nein danke
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Če bi vedel v katero smer je položena armatura, bi tud lahko vedel ali je potreba po prekladi ali ne. Probaj poštemati zgoraj pri stropu, toliko da prideš do monte, pa če je pravokotno na steno potem je preklada priporočljiva, če pa je vzporedno s steno pa ni potrebe po prekladi.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
UPDATE:

Zvedel sem, da je stop narejen iz modularcev.A to kej dosti spremeni?

Bom naredil eno skico in prilozil, za lažjo predstavo.

EDIT: tole je ZELO na hitro spacano, se opravicujem za krive črte. Skratka, tam kjer piše Garaža ( spodnja slika) , je nad glavo betonska plošča, nad to ploščo ( se pravi strop v 1. in v 2. nadstopju) pa so modularci notri in pa cca 5 cm betona. Modularci naj bi bili povezani z dvema žicama/zajlama. Na zgornji sliki se vidi z rdečo, kje bi jaz rad odstranil steno v 2. nadstropju, v 1. nadstopju bi stena ostala.
Nekaj elektrike je v steni,vendar samo za luč,tako da to ni problem speljati malce drugače.

Kako se sedaj lotiti tega? Kakšne dodatne ojačitve ali ne, saj če si prav razlagam, ta stena tudi drži modularce gor? Ni mi nujno zrusit jo do vrha stropa,ampak lahko tudi manj !

si potem izvedel poseg v steno ali ne?

dej napis malo, kako si resil zadevo ...