Neprekinjen remote desktop (TeamViewer) med dvema win11 mašinama

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
jernejd: jup...jaz isto, plačal okoli 700 eur, da imam licenco za tri mašine (v11). neprestano težijo, da grem na naročniški model. pa sem jim ne da (oziroma nočejo skapirat :) dopovedat, da kljub temu, da tistih 20 eur ni veliko (mesečno), se mi iz principa ne da. dobili ste 700 eur kekci, pa še kar utrujate. dokler mi bo zadeva delovala (imam občutek, da bo kmalu prišlo "ljubavno" pismo o prenehanju podpore za verzijo 11), jo bom lepo koristil. vendar če gledam zadnje verzije...samo še kave ne kuhajo. namesto enega preprostega vmesnika...nabašejo čisto vsega hudiča v ta vmesnik. saj ni office program...."le" preprosti remote connect software. pa tak napredek :(
v8 so nehali podpirati že kar nekaj let nazaj... Ampak, nam je še vedno povsem dovolj, če bi le delal. Rabim dostop, copy/paste (tudi če ni, se pač znajdemo drugače) in pa da ne krešne, kar se na kakšnem računalniku zgodi in je potem treba tja in resetirati zadevo ;). Ravno danes sem hotel nekaj naložiti na enem takšnem in piše, da je online, poveže se pa ne... Nič, bom nahecal hišnika, da uporabi kladivo (oziroma iztakne in vtakne kabel od štroma) :).



Jernej
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Najprej smo kupili v8 "lifetime", ki so jo čez nekaj let seveda ukinili in nas dali na najemni model.
Sicer ti zdaj nič ne pomaga, ampak zaradi izgubljene tožbe so morali zagotoviti brezplačne licence lastnikom "lifetime" licenc. Tako da se dobi nadomestno TeamViewer 15 licenco, veljavno do 10 let po nakupu.

 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
jernejd: jup...jaz isto, plačal okoli 700 eur, da imam licenco za tri mašine (v11). neprestano težijo, da grem na naročniški model. pa sem jim ne da (oziroma nočejo skapirat :) dopovedat, da kljub temu, da tistih 20 eur ni veliko (mesečno), se mi iz principa ne da. dobili ste 700 eur kekci, pa še kar utrujate. dokler mi bo zadeva delovala (imam občutek, da bo kmalu prišlo "ljubavno" pismo o prenehanju podpore za verzijo 11), jo bom lepo koristil. vendar če gledam zadnje verzije...samo še kave ne kuhajo. namesto enega preprostega vmesnika...nabašejo čisto vsega hudiča v ta vmesnik. saj ni office program...."le" preprosti remote connect software. pa tak napredek :(

aja..@raners: kaj konkretno je pa šlo narobe pri cloud sinhronizaciji? ste probali še kako drugo (oblačno) rešitev? saj ravno ta reši točno tak problem, ki si ga opisal...
Pri sinhronizaciji (uporablja pCloud) je šlo narobe tole:
- Po 2 dneh neuporabe na enem izmed prenosnikov več ni bil prijavljen v pCloud (in se zato tudi sinhronizacijia ni izvajala)..
- Na enem izmed prenosnikov se je enkrat zgodilo, da sta bila 2 projekta ob ponovnem odprtju neshranjena - torej neke mere niso bile posodobljene (kot da jih nebi shranil, ampak kolega pravi, da se mu to ni zgodilo še nikoli).. In ker ima sedaj nek program dostop do spreminjanja teh datotek, si znam predstavljat, da sinhronizacija katere datoteke ni pravilno z-merge-ala (ali pa prepisala datoteko s starejšo datoteko iz serverja).. Vglavnem, kolega sumi, da je sinhronizacija pokvarila oba projekta (prepisala s starejšo verzijo)...

Čeprav mi je ravno včeraj spet rekel, da sedaj dela dokaj vredu ta sinhronizacija, bomo videli.. Če se bo katera izmed zgoraj opisanih "malenkosti" ponovila, izklopimo sinhronizacijo..
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.751
114
63
Meni pCloud še ni zatajil.
Lahko pa v Explorerju preveriš, če se je datoteka sinhronizirala. Mora biti zelene barve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Dokumente, razpredelnice lahko sicer urejaš tudi preko spleta in ima lahko več uporabnikov hkrati odprto isto datoteko, spremembe ostali sproti vidijo. Lahko se dokument vzame tudi offline in ko dobiš povezavo, se sinhronizira.

To omogočata Google Drive in Microsoft OneDrive.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Kaj pa če bi nardil Azure Virtual Desktop multi-session
Gleden na vse želje bi se zadeva pomojem splačala.
Hmm, smo pomislili tudi na kake spletne desktope, ampak ker je to nek program risanje kuhinj in ni nič dokumentacije na netu, pa še program je tak "trdo" napisan (brez kakih možnosti posebnih prilagajanj), nas skrbi naslednje:
- Ker je 3D obdelava, nevem, kako bi to delalo na teh strežnikih... Ker na grafični (RTX4060) deluje vredu.. ;)
- Na sistemu ne moreš 2x zagnat tega programa (no, mogoče se da to kak shekat) in ne vem, kako bi to delalo na teh virtualnih desktopih.. Ker če virtualizira vsako sejo prijavljenega uporabnika, potem verjetno naredi tudi nek virtualen prostor za vsakega prijavljenega uporabnika in bog ve, kaj bi to pomenilo za zaganjanje tega programa...
- Sam program zna predvajat 3D predogled na drugem zaslonu.. Nima nekega "preview" okna, ampak se vse prikazuje znotraj programa.. Ampak program zna prikazat 3D preview na drugem zaslonu.. In spet nevem, kako bi to delalo na oddaljenem desktopu.. Ker ima sedaj za delo priklopljen dodaten zaslon in 3D preview v bistvu prikazuje na tretjem zaslonu (povezan brezžično), kar spet ne vem, kako bi delalo na oddaljenem desktopu..

Pač neke malenkosti so, za katere ne vem, kako bi delalo na oddaljenem desktopu..
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
No, in ker bi v bistvu rabil samo morebiten dostop do teh projektov na drugi mašini (na drugi lokaciji)(pač če bo novi zaposljeni rabil kako pomoč), bi mu v bistvu bil dovolj dober dostop do oddaljenega namizja, o čemer se menimo v tej temi.. ;)

Tak da hvala lepa zaenkrat vsem za pomoč.. ;)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ja samo ko daš remote dostop, daš bistveno večji dostop kot do tega enega file-a. nvm no.

anydesk je imel še večji hack par dni nazaj, ni nihče zasledil?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Kakor razumem, je free za home userje

Edit

Ter od letos 4.1 podarjajo licence za neprofitne organizacije