Neprekinjen remote desktop (TeamViewer) med dvema win11 mašinama

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Hej vsem..

Spet imam eno vprašanje.. V sosednji temi sem spraševal glede sinhronizacije med dvema win11 mašinama, ki se ni odnesla po pričakovanjih..

Problem, ki ga rešujemo je, da bosta projekte delali 2 osebi na različnih lokacijah.. In bi včasih morala videt projekte drug od drugega.. Ker cloud sinhronizacija ne deluje po pričakovanjih, smo začeli razmišljat, če obstaja kaka možnost na win11, da bi lahko določena mašina oddaljeno dostopala do namizja (kot remote desktop ali TeamViewer) drugega oddaljenega računalnika.. To bi moralo delat tako, da bi bil dostop za določeno mašino brezpogojen (da nebi morala druga oseba na drugi strani potrdit dostop prve osebe), torej da bi med tema dvema mašinama bil brezpogojen dostop.

Tako da če bi kdo šel na dopust, bi samo pustil računalnik prižgan in bi lahko druga oseba preko drugega računalnika dostopala do desktopa prve osebe..

Saj verjetno "Remote desktop" in TeamViewer to omogočata, ampak me zanima, kako to deluje v praksi..In seveda dovolj varno.. ;)

Ima kdo kakšne izkušnje?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Teamviewer Host je prava aplikacija za te potrebe. Uporabljal sem jo na več strežnikih, ki niso smeli biti v domeni.

 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
A ni TV čez čas pogruntal, da ga "prekomerno" uporabljaš in je začel težiti z nakupom licence?

Trenutno za delo od doma uporabljam AnyDesk. Podobna zadeva kot TV ne vem pa kako kaj teži za 24/7 povezave.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Remote Desktop dela na Win Enterpise brez problema ("pri nas" je VPN nujen predpogoj za RD).
(s tem da se matični računalnik zaklene, ko je kdo logiran gor preko RD).

Ni potrebe po avtorizaciji dostopa (jaz se včasih v poznih nočnih urah povežem na stacionarc, ki je pisarni, kjer ni nikogar).
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
DWService je odlolična zadeva. Sem prešel na njega, ko je Teamviewer začel konstantno težiti. Je pa Web based.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Daniel, kaj misliš s tem, da jeDWService Web based?

Je kateri izmed naštetih (TeamViewer, DWService, AnyDesk) bolj varen in zanesljiv ?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.089
113
Ima, ma ne dela če ni Chrome browser prižgan. Pač ni brezpogojen dostop v tem primeru.. :) RDP je dober, pod pogojem da imaš nameščen Win Professional verzijo. Na Home edition ni RDP servisa, je samo klient.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Pod Security - Allowlist lahko nastaviš Teamviewer ID-je, ki se smejo povezati. Tako da če kdo drug proba, ne bo prišel noter, tudi če ve geslo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Meni je TeamViewer pač naključno metal ven z opozorilom, da ga uporabljam v komercialne namene. Imam dodanih nekaj računalnikov znancev, ki sem jim pač pomagal, če je bilo to potrebno ampak to je bila morda ena povezava vsaka 2 meseca, pa so me vseeno vrgli pod komercialno. Potem sem raje poiskal bolj zanesljivo rešitev (ker TW vrže ven kar sredi seje, če se mu zazdi), je pa v brezplačni verziji omejena s hitrostjo prenosa podatkov, če prenašaš datoteke.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
TV se da resetirati, če neupravičeno teži s komercialnim dostopom. Menda potrebujejo nekaj dni, da poštimajo. Jaz sem dal zahtevek včeraj, bomo videli, če bo uspešen.

 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Chrome remote desktop. Ne rabi bit chrome vklopljen, deluje odlično. Stalno uporabljam za povezavo na linux sistem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Kaj pa če bi nardil Azure Virtual Desktop multi-session
Gleden na vse želje bi se zadeva pomojem splačala.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
TV se da resetirati, če neupravičeno teži s komercialnim dostopom. Menda potrebujejo nekaj dni, da poštimajo. Jaz sem dal zahtevek včeraj, bomo videli, če bo uspešen.

Sem jim pisal, pa ni dolgo trajalo, da se je zgodba ponovila.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Hej vsem..

Spet imam eno vprašanje.. V sosednji temi sem spraševal glede sinhronizacije med dvema win11 mašinama, ki se ni odnesla po pričakovanjih..

Problem, ki ga rešujemo je, da bosta projekte delali 2 osebi na različnih lokacijah.. In bi včasih morala videt projekte drug od drugega.. Ker cloud sinhronizacija ne deluje po pričakovanjih, smo začeli razmišljat, če obstaja kaka možnost na win11, da bi lahko določena mašina oddaljeno dostopala do namizja (kot remote desktop ali TeamViewer) drugega oddaljenega računalnika.. To bi moralo delat tako, da bi bil dostop za določeno mašino brezpogojen (da nebi morala druga oseba na drugi strani potrdit dostop prve osebe), torej da bi med tema dvema mašinama bil brezpogojen dostop.

Tako da če bi kdo šel na dopust, bi samo pustil računalnik prižgan in bi lahko druga oseba preko drugega računalnika dostopala do desktopa prve osebe..

Saj verjetno "Remote desktop" in TeamViewer to omogočata, ampak me zanima, kako to deluje v praksi..In seveda dovolj varno.. ;)

Ima kdo kakšne izkušnje?
kaj pa v cloudu ne deluje?

praktično povsod kjer kolaborira internacionalna ekipa se stvari nekam odlagajo do kje imajo vsi dostop in je to to. saj na isti stvari nikoli ne delata dva sočasno.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Sem jim pisal, pa ni dolgo trajalo, da se je zgodba ponovila.
Kot vem, se hvalijo, da je za privatno rabo zastonj. Torej jim lepo napiši in naj bi odklenili. Mi uporabljamo plačljivo verzijo TV že kar nekaj let. Najprej smo kupili v8 "lifetime", ki so jo čez nekaj let seveda ukinili in nas dali na najemni model. Tako da plačamo nekih 230 EUR na leto za eno sejo in namestitev na treh računalnikih. Pač potrebujemo za ene stvari in je to sprejemljiva cena. Imam pa od začetka na računalnikih tudi anydesk, ki začuda deluje bp. Če ga pa namestim na nov računalnik, pa takoj utruja, da sumijo na poslovno dejavnost. Imam občutek, da so tistim, ki so naložili anydesk v začetku njihovega delovanja pred nekaj leti, pustili, da to še naprej uporabljamo 4free. Cenovno so pa tamtam kot teamviewer, pa mislim da celo izhajajo od njih. Ker pa folk ni hotel plačati za anydesk (k njim so šli zaradi tega, ker jih je tv začel metati ven), morajo pač biti malo bolj nasilni...

Tako teamviewer kot anydesk sta se in se še hvalita, da je zastonj za privat rabo in koliko miljonov (miljard) instalacij imajo. Pa sem jim že nekajkrat rekel, naj pač zaprejo free in dajo licenco za eno leto za npr. 20 eur in bo ogromno folka to kupilo, ker je to smiselna cena in bodo posledično dobili veliko denarja. Poznam veliko ljudi, ki so rekli, da bi to kupili in ko sem rekel, da to je pa toliko in toliko na leto, jih je pa minilo. Ampak 20 eur bi pa dali. TV je imel mislim da predlani nekih 14 MEUR dobička in jim je to očitno premalo. So pa face in vsake toliko časa bluzijo z vsiljivo ponudbo, da nadgradimo licenco in seveda plačamo veliko več. In potem jih malo okrcam po mailu in čez nekaj minut že kliče eden od njih in se čudi, kaj jim hočem povedati.

Jernej
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
jernejd: jup...jaz isto, plačal okoli 700 eur, da imam licenco za tri mašine (v11). neprestano težijo, da grem na naročniški model. pa sem jim ne da (oziroma nočejo skapirat :) dopovedat, da kljub temu, da tistih 20 eur ni veliko (mesečno), se mi iz principa ne da. dobili ste 700 eur kekci, pa še kar utrujate. dokler mi bo zadeva delovala (imam občutek, da bo kmalu prišlo "ljubavno" pismo o prenehanju podpore za verzijo 11), jo bom lepo koristil. vendar če gledam zadnje verzije...samo še kave ne kuhajo. namesto enega preprostega vmesnika...nabašejo čisto vsega hudiča v ta vmesnik. saj ni office program...."le" preprosti remote connect software. pa tak napredek :(

aja..@raners: kaj konkretno je pa šlo narobe pri cloud sinhronizaciji? ste probali še kako drugo (oblačno) rešitev? saj ravno ta reši točno tak problem, ki si ga opisal...