Prava ljubezen

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Sam sem mnenja, da moški in ženska na tem svetu predstavljata perfektno, popolno kombinacijo. Če se res štekata na vseh področjih, ustvarjata super zavezo, ki lahko vodi do krasnega, polnega življenja. Moški smo po naravi plenilci, močnejši, odločnejši, ženske pa plen. Vendar pa v današnjem členu težko najdemo pravega partnerja zase. V tem se razlikujemo od živali. Oni niso sposobni biti s partnerjem celo življenje, ampak se ševijo eden preko drugga. Mi pa smo v naše socialne odnose uvedli tudi čustva. Povsem sproščeno lahko pritrdimo, da se telesno lahko vsak moški vklopi z vsako žensko, pri čustvih pa se zadeve zapletejo. Osebno sem mnenja, da je pravo partnerico težko najti! Opažam, da so ljudje v iskanju pravega partnerja po razočaranih letih iskanja preveč otopeli in prisežejo večno zvestobo nekomu, s katerim je pač prva priložnost. To pa lahko kasneje celo življenje povzroča praznino. In tukaj se obračam na vas, dragi alterjevci, izkušeni in od življenja nagubani stari mački, ki ste poskusili že vse. Ste vi med tistimi, ki lahko rečejo, da ste v vaši vezi srečni? Je bilo težko najti popolno/ega? Se kdaj sprašujete, če je to res to? Živite z ljubeznijo polno življenje? Ai ste mogoče jebivetrovski lovci, ki vas boli kita, kako je s čustvi, važno je samo, da se jebe? Sam nisem še našel prave in tudi mislim, da je še dolgo ne bom. Niti se nisem nekaj obremenjeval z iskanjem. Upam pa samo, da me življenje na tem področju ne bo prikrajšalo.
 

Anamarija

Pripravnik
23. jul 2007
799
0
16
37
Ne vse živali. Obstajajo tudi vrste, katerih samec in samica preživita skupaj celo življenje. Sicer pa tudi nekateri ljudje ne morejo imeti enega partnerja celo življenje.
Jaz pravega še nisem našla (ali pa samo še ne vem, če je pravi). To, da se ne obremenjuješ z iskanje je pa edino pravilno
wink-1.gif
 

trancek007

Pripravnik
26. sep 2007
51
0
6
Moja izkušnja, bil v zvezi s "ta pravo", me je prevarala, bil nekaj časa sam, nekaj časa preveč skakal naokoli. Zadnji leti sem se ustalil z osebo, ki mi je podobna in tudi zelo različna. Ne pričakujem preveč od zveze, delam na tem da bi osrečeval najprej sebe, potem njo in posledično ljudi okoli sebe. Se mi dozdeva da so tudi odnosi moški/ženska prišli v kapitalistično obdobje, kjer je izbira kamorkoli pogledaš velika, danes, jutri, kadarkoli. Kapo dol tistim, ki so mlajši, so se vezali, poročili, načrtujejo otroke.
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Mislim, da se danes preveč išče nekega popolnega partnerja, ki nam ga predstavljajo razne revije. V starih časih so se poročil pri 23, mel froca, začel delat hišo, mel froca,..... Celo zvezo se nekaj dogaja in zveza predstavlja izive. Danes, ko imajo vsi polno rit, pa gredo po parih letih narazen. Enostavno rata veza preveč dolgočasna in monotona s partnerjem. Mislim, da ni toliko pomembno koliko se partnerja ujemata, ampak kako si znata zvezo nardit zanjimivo. Če rata zveza neka rutina potem je obsojena na polom.

Joj, tale pa ni vredu ker mu za 1 mm preveč ušesa štrlijo. Danes se vse preveč gleda na lepoto in ne na to kakšen je človek v resnici. Vsak ma pomankljivosti, vendar če se dva pošteka mi je čist vseen za te pomakljivosti. Raje se od srca nasmejem, kot pa gledam neko lepo telo, ki ne premore kanček humorja in je čist zafrustrirano. Dokler iščeš neke ideale si obosjen na propad. Idealnega partnerja ni oz. ga je zelo težko najdit.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Se pridružujem mnenju Čikna.
smile-1.gif


Čisto preveč povzdigujemo ideale in iščemo prince na belih konjih. Sploh v mladih letih so cilji (pre)visoki, radi bi da je partner lep, pameten, izobražen, bogat, blabla...Čez nekaj let in z nekaj več izkušnjami smo pa nekateri prišli do spoznanja, da idealnega partnerja pravzaprav ni. Vsak od nas ima pomanjkljivosti, ki jih prinesemo sabo v vezo in če se je posameznik zmožen dvignit nad pomankljivosti svojega partnerja, ima lahko uspešno partnersko vezo, seveda z vzponi in padci. Uspešna veza pa vsekakor pomeni konstatno prilagajanje, kompenziranje, sodelovanje, ipd...med partnerjema. En dan si malo bolj srečen z njim, drug dan ga imaš lahko polno glavo...ampak, če srečni dnevi prevagajo "nesrečne", mislim, da se nimaš kaj pritoževat. Seveda ob pogoju, da so izpolnjene glavne predpostavke partnerstva: ljubezen, zaupanje, spoštovanje.
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Mislim, da je dandanes težko, ker:
- sta se vlogi moškega in ženske nekako poravnali in ženske pričakujejo od moškega, da bo soustvarjal v gospodinjstvu, a ob tem mora ostat dec! Mora znat udarit po mizi, a ne sme bit tiran! Mora imet kariero, a ne sme biti preveč od doma, ker s tem zapostavlja družino!
- po drugi strani mora ženska vključevat vse elemente matere, prijateljice, ljubimke, Playbojeve zajčice in Marije v oltarju hkrati. Mora biti neodvisna, a ne preveč, saj s tem postane zadrta karieristka, ki ji ni mar za otroke in moža!

ITD ...
Če to postavimo v par, je vse prej kot lahko. Samo ob popolnih kombinacijah karakterjev uspe. Zato kapo dol vsem, ki furajo zvezo že kakih 10 let, imajo otroke in so še vedno srečni (srečni, ne v oblakih)!
roza.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Tisti/a, ki bo iskal ideale v vezi..., ne bo nikoli srečen/a v vezi. Vedno se bo našlo nekaj, kar bo čez "sprejemljivo mejo", dokler ne bo dojel/a, da ima v resnici problem sam/a s seboj in niti ne z ostalimi.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Čedalje bolj se sprašujem, ali obstaja še kje moški, ki ne bi kompliciral, ki bi se prepustil toku?
smirk-1.gif


What's love got to do with it?
rolleyes-1.gif
In to reče ženska?!?
bonk.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Samo res. Predvčerajšnjem neka kolegica končala s tipom...in zajamra:"Pa zakaj morate tipi vedno tok komplicirat"

hysterical-1.gif
Crknu od smeha.

Ne bi o tem, kateri spol ponavadi komplicira glede zadev... moški = simple ko pasulj.
grin1.gif
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Tisti/a, ki bo iskal ideale v vezi..., ne bo nikoli srečen/a v vezi. Vedno se bo našlo nekaj, kar bo čez "sprejemljivo mejo", dokler ne bo dojel/a, da ima v resnici problem sam/a s seboj in niti ne z ostalimi.

Ni to bolj ta tiste ki so še samski pri 30+
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Seveda nismo..., tako kot ženske niste vse enake.
grin1.gif
Je pa treba bit pravi umetnik najdt, tisto kar hočeš.



@civil

Zna ta način privest do take situacije, ja. Ampak vedno si lahko kupi mačko ali psa..., dolgčas ne bo.
grin1.gif
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Dejansko se mogoče res preveč poudarja fizična lepota. Vendar je to zelo subjektivno, kdo je komu lep. Se mi pa zdi, da je neka fizična privlačnost tudi eden izmed pogojev, da se sploh spustimo v zvezo. Bi lahko bili z nakom, ki nas ne privlači? Dolgoročno verjetno ne. Kajti izgled je eden od faktorjev strasti, ki pa je v zvezi zelo pomembna. Vendar poudarek na EDEN. Pomembna je celota, kako se oseba obnaša, kaj izžareva, karizma, skupne točke....
So pa tudi pričakovanje ljudi različna. Tako kot si nekateri želijo mirne ½zapečkarske½ veze, nekaterim to pač ni dovolj...
Mislim pa, da so pogoji za uspešno dolgoročno zvezo medsebojno spoštovanje, iskrenost, ljubezen.
Iskanje ½prave½ ljubezni (osebe) pa nikoli ne gren na silo. Res je, da ko smo samski, se mogoče več trudimo za spoznavanje novih ljudi, predvsem potencialnih partnerjev
smile-1.gif
Vendar so zadeve, ki se jih ne da prehitaveti in navadno pridejo same, ko se zadeve poklapajo.
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Točno tako, pomembna je celota. Zunanji videz zagotovo pripomore k večji zainteresiranosti, sicer te pa lahko osvoji pomoje tudi taka oseba, ki ji mogoče na prvi pogled ne bi nikoli pripisal, da bi bil kdaj z njo.

Zdi pa se mi, da preveč pesimistično gledate na stvar. Jasno, v vsaki vezi so potrebna prilagajanja, odrekanja ipd. ampak to je ravno bistvo vsega. To dela stvar še bolj zanimivo. Če vidiš, da ti partner preveč komplicira, da ti ob njemu ni prijetno, ga enostavno odjebeš. Hej, tako ne gre. Ziher obstaja nekdo, ki bo tvoja dejanja potrjeval, jih dodeloval in ti stal ob stani.Nekdo, s katerim se bosta perfektno ujela.

Je res za vse vas že ugasnila svečka upanja?
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Sam sem mnenja, da moški in ženska na tem svetu predstavljata perfektno, popolno kombinacijo. Če se res štekata na vseh področjih, ustvarjata super zavezo, ki lahko vodi do krasnega, polnega življenja. Moški smo po naravi plenilci, močnejši, odločnejši, ženske pa plen. Vendar pa v današnjem členu težko najdemo pravega partnerja zase. V tem se razlikujemo od živali. Oni niso sposobni biti s partnerjem celo življenje, ampak se ševijo eden preko drugga. Mi pa smo v naše socialne odnose uvedli tudi čustva. Povsem sproščeno lahko pritrdimo, da se telesno lahko vsak moški vklopi z vsako žensko, pri čustvih pa se zadeve zapletejo. Osebno sem mnenja, da je pravo partnerico težko najti! Opažam, da so ljudje v iskanju pravega partnerja po razočaranih letih iskanja preveč otopeli in prisežejo večno zvestobo nekomu, s katerim je pač prva priložnost. To pa lahko kasneje celo življenje povzroča praznino. In tukaj se obračam na vas, dragi alterjevci, izkušeni in od življenja nagubani stari mački, ki ste poskusili že vse. Ste vi med tistimi, ki lahko rečejo, da ste v vaši vezi srečni? Je bilo težko najti popolno/ega? Se kdaj sprašujete, če je to res to? Živite z ljubeznijo polno življenje? Ai ste mogoče jebivetrovski lovci, ki vas boli kita, kako je s čustvi, važno je samo, da se jebe? Sam nisem še našel prave in tudi mislim, da je še dolgo ne bom. Niti se nisem nekaj obremenjeval z iskanjem. Upam pa samo, da me življenje na tem področju ne bo prikrajšalo.

Globoke misli za nekoga tako mladega
wink-1.gif

Odgovor na večino svojih vprašanj dobiš če greš na kak chat, vpiši se kot ženska, kmalu boš oblegan s "srečno vezanimi"..
evil.gif
 

bounty

Pripravnik
3. sep 2007
44
0
6
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Čedalje bolj se sprašujem, ali obstaja še kje moški, ki ne bi kompliciral, ki bi se prepustil toku?
smirk-1.gif


What's love got to do with it?
rolleyes-1.gif


Mal sm se nasmejal temule postu.... Isto sem se spraševal za Vas... Pa nikakor nisem dobil odgovora.

Se pa strinjam z Ynosom...Če bo nekdo iskal `popolno` osebo, do to dolgo počel.... Ker sem mnenja, da je preprosto ni...Se pa marsikdo lahko približa temu...(Je kaka razlika med Idealno osebo ter Popolno osebo?)
Nihče ni popolno-vsi smo krvavi pod kožo, vsi iz mesa in krvi. Vsak se lahko zmoti. Iskanje napak je lahko usodno. Lahko te tako motijo, da prekineš stike s to osebo. Lahko pa te sploh ne motijo (no te, a ne na tak način), sprejmeš grajo, ugotoviš, da res kej delaš narobe in se odločiš, kako naprej.


@Kloshar. Ne išči. Sama te najde. Prave ljubezni ne najdeš kar tako...Ti si še mlad, še vse življenje imaš pred seboj...Čez par deset let se boš tej temi samo smejal. Nikoli neveš...Lahko, da že jutri spoznaš kako dekle, ki ti je všečna, pametna, pač po tvojem okusu....

Veliko sreče, pa čeprav je vrjetno ne potrebuješ...


Lp, B