Radijske postaje v Sloveniji

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Radio kot medij za oglaševanje ni več tako strašno pomemben.
ni pomemben ima pa dober bang za svoj minoren denar.
tako kot nekateri lokalni časopisi

vem za pravne osebe, ki so dale za hec "100€" za oglas na radiu in pravijo da je to najbolje vloženih "100€" za oglaševanje poleg oglasa v lokalnem časopisu.

Predvsem je znano če si kak podjetnik z zvarki švicaske formule zdravja (iz Bolgarije)... imaš doma 1000 kosov tega... daš oglas na radio... čez tri dni lahko zapreš pa greš na dopust. Podobno velja za obrate javne prehrane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
ni pomemben ima pa dober bang za svoj minoren denar.
tako kot nekateri lokalni časopisi

vem za pravne osebe, ki so dale za hec "100€" za oglas na radiu in pravijo da je to najbolje vloženih "100€" za oglaševanje poleg oglasa v lokalnem časopisu.

Predvsem je znano če si kak podjetnik z zvarki švicaske formule zdravja (iz Bolgarije)... imaš doma 1000 kosov tega... daš oglas na radio... čez tri dni lahko zapreš pa greš na dopust. Podobno velja za obrate javne prehrane.
Težava je na drugi strani zgodbe, torej če lahko radio iz tega minornega denarja za en oglas preživi.
Pred par tedni sem govoril z gospo, ki dela na enem od takih lokalnih radiev. Iz 40+ ljudi v najboljših časih, so padli na < 10 in odrezali občasne honorarne sodelavce, da shodijo in si zaslužijo plačo.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
očitno je dovolj...torej potrebe neke po 40 plus ni
so bila obdobja ko so imele nekatere radijske postaje po tri voditelje naenkrat v jutranjem programu + tehnika + zastonj pijačo za vse v hladilniku + nekaj hrane
pa so taki, ko imajo samo enega, ki je sam svoj tehnik.
pa take, kjer voditelji dejansko delajo od doma.
 

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
so bila obdobja ko so imele nekatere radijske postaje po tri voditelje naenkrat v jutranjem programu + tehnika + zastonj pijačo za vse v hladilniku + nekaj hrane
pa so taki, ko imajo samo enega, ki je sam svoj tehnik.
pa take, kjer voditelji dejansko delajo od doma.
Radio 1?
Policaja, onega ki dnar nabira in ono crno?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
a je ona črna, se kje naga slikala? prosim za fotke.

drugače pa ja, preseravanje, mi je pa kar hudo za tiste, ki so to hoteli ali morali poslušat. Tole so resne psih. težave.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
je ustaljena praksa, da politična agitacija je pri nas profitabilna ja :D
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
drugi pa so bolj za val202,
na Valu 202 je že dolga leta prepovedano vrteti popularno, poslušljivo glasbo; razen ob torkih popoldan ko so vse, vključno s takratnimi voditelji, mislim da je bil med njimi tudi Sašo Hribar, totalno zamorili z Rončelovo "fiesto latino", je bil Val 202 pač nekaj kamor si prestavil za dobro muziko; zdaj vrtijo samo nekaj kar tako, ali pa je to mogoče le za poznavalce, za tiste ki vedo, za tiste ki razumejo... ? Časovno mislim da je ta sprememba nekako sovpadla z vzponom privatnih radio postaj; se mi zdi da če Val 202 ne bi začel vrteti obupno dolgočasne muzike, nihče ne bi preklopil na druge postaje, ker so, poleg dobre muzike, imeli tudi dobre govorne prispevke; Marjan Jerman je bil ena večjih zvezd takrat; zato imam Val 202 v avtu samo zaradi prometnih poročil, ker ima dobre oddajnike, tudi znotraj tunela, da se radio kjerkoli v SLO samodejno prestavi na večjo glasnost ko so prometna poročila. Za doma pa prvi program radia SLO, predvsem zaradi boljše glasbe kot na Valu 202. Imajo tudi na tem prometna poročila, a se jim že dolga leta ne da popraviti da bi se radio po rednih poročilih vsako polno uro, ko so na vrsti prometna, sam prestavil na višjo glasnost. Pri Valu 202 pa je stalno treba skakati po gumbu za glasnost: govorni prispevki so pretihi, daš malo bolj na glas; potem pa se začne muzika, pa je treba dati bolj na tiho, itd; je med 2500 zaposlenimi na RTVSLO tako težko najti enega ki bi to porihtal
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.331
3.429
113
TA glasnost se nastavi na sprejemniku.

Sicer pa kdo še danes rabi klasična prometna poročila?
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
ne gre za TA-glasnost, ampak za normalno poslušanje Vala 202: npr. špila muzika, potem se začne nek govorni prispevek, a je pretih in daš bolj na glas da bi bolje slišal, razumel; ko je govornega prispevka konec, se spet začne muzika, a je preglasna in daš bolj na tiho, itd, itd; stalno skakat po gumbu za glasnost; tega pri ostalih postajah nisem opazil, ali pa ni tako izrazito.
Sicer pa kdo še danes rabi klasična prometna poročila?
kakšna so pa danes prometna poročila?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.331
3.429
113
ne gre za TA-glasnost, ampak za normalno poslušanje Vala 202: npr. špila muzika, potem se začne nek govorni prispevek, a je pretih in daš bolj na glas da bi bolje slišal, razumel; ko je govornega prispevka konec, se spet začne muzika, a je preglasna in daš bolj na tiho, itd, itd; stalno skakat po gumbu za glasnost; tega pri ostalih postajah nisem opazil, ali pa ni tako izrazito.

kakšna so pa danes prometna poročila?

Eh nič ni to pač že slabo slišiš , tudi mene že jebe nekaj.


Za navigiranje mimo zastojev pa rabiš navigacijo z Live Trafic.
Pubeci se pa itaq prepirajo katera je boljša TOM TOM, goggle maps ali kaj drugega!!!
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
na Valu 202 je že dolga leta prepovedano vrteti popularno, poslušljivo glasbo; razen ob torkih popoldan ko so vse, vključno s takratnimi voditelji, mislim da je bil med njimi tudi Sašo Hribar, totalno zamorili z Rončelovo "fiesto latino", je bil Val 202 pač nekaj kamor si prestavil za dobro muziko; zdaj vrtijo samo nekaj kar tako, ali pa je to mogoče le za poznavalce, za tiste ki vedo, za tiste ki razumejo... ? Časovno mislim da je ta sprememba nekako sovpadla z vzponom privatnih radio postaj; se mi zdi da če Val 202 ne bi začel vrteti obupno dolgočasne muzike, nihče ne bi preklopil na druge postaje, ker so, poleg dobre muzike, imeli tudi dobre govorne prispevke; Marjan Jerman je bil ena večjih zvezd takrat; zato imam Val 202 v avtu samo zaradi prometnih poročil, ker ima dobre oddajnike, tudi znotraj tunela, da se radio kjerkoli v SLO samodejno prestavi na večjo glasnost ko so prometna poročila. Za doma pa prvi program radia SLO, predvsem zaradi boljše glasbe kot na Valu 202. Imajo tudi na tem prometna poročila, a se jim že dolga leta ne da popraviti da bi se radio po rednih poročilih vsako polno uro, ko so na vrsti prometna, sam prestavil na višjo glasnost. Pri Valu 202 pa je stalno treba skakati po gumbu za glasnost: govorni prispevki so pretihi, daš malo bolj na glas; potem pa se začne muzika, pa je treba dati bolj na tiho, itd; je med 2500 zaposlenimi na RTVSLO tako težko najti enega ki bi to porihtal
Tale zapis je ravno nasproten od mojih opažanj. Jaz sem pa zadnje čase vedno več na Valu in sem presenečen koliko dobre slovenske muzike imamo... :zmaga:
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
a ni več tako da slovensko glasbo praviloma vrtijo samo po polnoči? Bilo je ali je neko pravilo da mora biti določen procent, mislim da 1/3 muzike na radiu slovenske, in potem so iz principa to vrteli izključno in samo po polnoči