Pralni stroj Gorenje 63121 - počen boben?

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Zdravo

Imam pralni stroj Gorenje 63121 par mesecev izven garancije. Od začetka smo imeli težave s tem, da je skakal po prostoru, kljub temu, da je bil fiksno nastavljen, uravnotežen itd. Serviser je rekel, da je to normalno ...

Včeraj je čisto ponorel, začelo smrdeti in na tleh je bila voda. Zdajle odprem, vidim pod bobnom vodo. Pogledam na boben in vidim, da je viden madež, ki se začne direktno nad ležajem bobna. Odstranim jermenico in vidim dva reza na bobnu pralnega stroja. Meni se zdi, da je počen boben ravno pri ležaju. Možno je tudi, da je šel semering na ležaju. Motor dela OK.

Če kdo ve ali vidim prav, sem dal spodaj slike za vaše mnenje:









Je to počen boben? Baje je iz karbona in baje zelo drag. Meni se zdi, da je to šlamparija Gorenja in da bi moral to Gorenje priznati kot kulanco.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Žal je za te stroje značilno, da so bobni bolj krhki in radi počijo. Ko počijo je običajno tako, da voda steče tudi na motor in ga prekuri, ko ga prekuri naredi še kratek stik na komandni plošči in stroj je kaput. Boben je sedaj drugačen in se vidi, da je bolj kompakten.

Ko se je kolegu to zgodilo je imel srečo, da je bilo tik pred koncem garancije. Zamenjali so mu popolnoma vse, tudi pumpo in kable da so stroj zopet uredili. Moram pa na tem mestu pohvaliti servis Gorenje, ker so bili zelo hitri in so se res potrudili da so stroj zrihtali.

lp
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Sevlje:

Kaj mogoče veš kakšna je cena bobna? Se mi sploh splača? Kot rečeno motor je OK.

Sem pa prepričan, da Gorenja nikoli več.

Kaj meniš o tem pralnem stroju: LINK

Vem, da se ne more primerjati z tem, ampak če tudi mi po 5 letih crkne, ga vržem stran in kupim novega.

Hvala za vsak nasvet
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Prijavi napako. Če dajo kaj na sebe bodo priznali kot kulanco. BOSCH ali pa Miele bi to verjetno brez problema menjala tudi po izteku
malo čez garancijo.

BEKO pa jaz nebi... Ne vem ni mi...
uf-1.gif
Raje bi vzel BOSCH ali Miele...
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Ko je serviser ta stroj popravljal sem bil zraven in ti bom samo tole rekel, da jaz tega ne bi nikoli delal.
Ob menjavi je zaradi menjave bobna zamenjal še motor, kljub temu da je delal, zamenjal je vse kable, zamenjal je 2x komandno ploščo, ker jo je še enkrat skurilo. Skratka to lahko postane nikoli končana zgodba.
Pa ne mislit, da ti pišem to zato, ker hočem prodat nov stroj, ampak zadeva je tako sveža (prejšnji teden) da stvar res dobro poznam in res vem, da je malo možnosti, da boš z bobnom rešil težavo.

Glede strojev spodaj:
Whirlpool je v Sloveniji trenutno zaključena zgodba, saj ni uvoznika in tudi servis se ne ve kdo to rešuje tako da tega odsvetujem.
Če ne misliš dati za stroj več kot 400 eur je Beko zagotovo rešitve. Kvaliteta je približno takšna kot ta Gorenje, ki si ga sedaj imel. Cena in garancija pa sta super. Da se ga dobiti še za kakšen euro ceneje če se obrneš na pravega
smile-1.gif


lp
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Vzemi Electroluxa za bolj ugoden nakup pa od Gorenja mnogo boljši turški Beko, poznam več ljudi, ki se pohvalijo z njim v nasprotju z Gorenjem, ki prodaja pol izdelke !
jezen.gif


Nikoli ne bom pozabil cca 15 let nazaj,ko sem v trgovini gledal pralni stroj Gorenje, ki se mu niso dala vrata odpreti,pa me prodajalec poduči, ja veste vsi so taki, doma vzamete pilo pa tule ta jeziček malo pobrusite in bo lepo šlo....
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
@Sevlje in @matofill

Hvala za nasvet. Edino kar me pri Beko moti je to, da zgleda da nima funkcije "child lock" ... To se mi zdi fajn zadeva, ker otroci so pač tehničarji in radi malo stiskajo
smile-1.gif


Drugače pa mislim, da je Beko kar dobra izbira glede na ceno / kvaliteto.
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Imam enak stroj sedaj že 4 leta, 5 let garancije. Upam, da se mi ne ponovi tvoj scenarij :/
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Vzemi Electroluxa za bolj ugoden nakup pa od Gorenja mnogo boljši turški Beko, poznam več ljudi, ki se pohvalijo z njim v nasprotju z Gorenjem, ki prodaja pol izdelke !
jezen.gif


Nikoli ne bom pozabil cca 15 let nazaj,ko sem v trgovini gledal pralni stroj Gorenje, ki se mu niso dala vrata odpreti,pa me prodajalec poduči, ja veste vsi so taki, doma vzamete pilo pa tule ta jeziček malo pobrusite in bo lepo šlo....
sprasujem se.gif

pa da ne boš vzel takega elktorluxa kot jaz....
sem se malo "opekel"
bonk.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Točno tak stroj mi stoji v kopalnici, ker ga še nisem odnesel ven. Meni je kad že enkrat počila v času garancije in so ga odpeljali, porihtali, pripeljali nazaj, odnesli gor, priklopili in stestirali. OK.
Pol leta po končani garanciji je spet začel puščati vodo, serviser je rekel, da bi bilo popravilo cca 300€. Seveda ga nisem dal popravljati, dobil pa sem bon za 200€ na redne cene za njihove stvari, ki stanejo nad 500 €. Praktično neuporabno, ker je vsaka akcijska cena bolj ugodna. To je torej stroj, ki bi pri naši količini pranja zahteval vsako dve do tri leta vložek 300€, da bi delal.
Sedaj v kopalnici pere drug stroj, tuje firme. Kaj čem drugega?
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Mater milo, se pravi vedo, da je cela serija za v smeti ampak ... ne vem no. Čakam na njihov odgovor kaj bodo rekli, potem pa bom videl kako naprej. Po vseh teh pričevanjih gre očitno za napako z njihove strani in se ne bom pustil z eno lepo odgnat.
 

C152SLO

Fizikalc
21. avg 2007
1.444
1
36
Ima kdo kakšne izkušnje z Samsungovimi pralnimi stroji?

Gledam Samsung WF8604GEV/XEG in je vsaj po testih soliden. Cena okrog 490€.

Kako je kaj z garancijo in servisi? So problemi?

Garancije ima res samo 2 leti v primerjavi z BEKO, ki ima 5 let.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Prijavi napako. Če dajo kaj na sebe bodo priznali kot kulanco. BOSCH ali pa Miele bi to verjetno brez problema menjala tudi po izteku
malo čez garancijo.

BEKO pa jaz nebi... Ne vem ni mi...
uf-1.gif
Raje bi vzel BOSCH ali Miele...

Vzemi beko, kopija boša
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Citat:
:
pa da ne boš vzel takega elktorluxa kot jaz....
sem se malo "opekel"
bonk.gif

Ne vem razširjena familija in znanci imamo cca 6 pralno sušilnih Electroluxov z inverter motorji z vso elektroniko starih cca 7 let, do sedaj je samo na enemu šla v garanciji - podaljšani pumpa, ki je bila med tem modificirana jaz sem z njihovimi izdelki zelo zadovoljen, edina napaka je še, da ena prozorna plastika okrasna odpade, kar je pa bolj vizualno, prej sem imel Candy letnik 2000 pa ne bi izgubljal besed nad kvaliteto mehanskih sklopk
10.gif
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Prijavi napako. Če dajo kaj na sebe bodo priznali kot kulanco. BOSCH ali pa Miele bi to verjetno brez problema menjala tudi po izteku
malo čez garancijo.

BEKO pa jaz nebi... Ne vem ni mi...
uf-1.gif
Raje bi vzel BOSCH ali Miele...

Vzemi beko, kopija boša

Za Beko sem sam slišal tudi pohvale in to od nekoga, ki jih uporablja za pranje perila storitveno..., čeprav meni znamka tudi ne vliva zaupanja samo pralne stroje pa vsi pohvalijo !
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Pri indesitu mi je po petih letih crknila elektronika in bi bilo popravilo cca 180€. Serviser je omenil, če se je dosti pralo (kar se je) menjavo amortizerjev ter počasi bo ležaj za zamenjat in sem ugotovil da ni ekonomske računice in sem vzel tega in zaenkrat zadovoljen.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Prijavi napako. Če dajo kaj na sebe bodo priznali kot kulanco. BOSCH ali pa Miele bi to verjetno brez problema menjala tudi po izteku
malo čez garancijo.

BEKO pa jaz nebi... Ne vem ni mi...
uf-1.gif
Raje bi vzel BOSCH ali Miele...


Kaj misliš kje so narejeni nekateri Boschevi pralni stroji ? V Turčiji v Bekovi tovarni.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Pa nekateri Boschevi so narejeni v Gorenju, pa kaj.

Vsak se slej ko prej pokvari, potem menjate znamko, pa spet, potem je pa počas čas za umret. :D
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik AndrejD pravi:
Kaj misliš kje so narejeni nekateri Boschevi pralni stroji ? V Turčiji v Bekovi tovarni.

Hvala za opozorilo. Da je BOSCH tako nizko padu pa nisem vedu.
bonk.gif
dela robo...