Glasnost novega pralnega stroja

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.389
5.898
113
pri taščici
tule http://www.zupanc-mizarstvo.si..._it&wid=242
sicer navajajo 55/79 db
ampak kljub temu mislim da presega te vrednosti.... bom enkrat dal na 1200 pa posnel. POsnetek na prejšnji strani mislim da je na okoli 800 rpm ali največ 1000

@ vincent: serija 1 (zadnja številka) je invertni motor! Se pravi imaš ti invertni motor
 
Nazadnje urejeno:

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Na invertni pri vrtenju slišiš samo kako cunje padajo dol in vodo, motorja sploh ne (vsaj pri mojem 9kilskem Hooverju). Tako da mora bit res za en k**c če je inverter. Centrifugo se pa sliši (beri ne odstopa bistveno od klasičnega tako na prvo uho) - mogoče malenkost tišji, ampak daleč od tega fascinantno neslišnega ob navadnem vrtenju.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.389
5.898
113
pri taščici
Ali je to pomembno?
Sicer pa saj vidiš na googlu da ni veliko prodajalcev tega stroja.... zakaj pa nimam pojma.. je pa vse uradno preko uvoznika, ni ebay ali podobne zadeve....
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Hanzi, pridi do mene poslušat simfonije z Boscha Maxx6 za 600€
grin1.gif
. Mogoče se boš vsaj malce sprostil. Sicer se sliši trafo, to je pa vse.

Sicer pa, taprejšnjega Electrolux-a (pralni stroj) sem pa z veseljem zabrisal v kanto(potem, ko mu je drugič razgonilo 'križ'
bonk.gif
).
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Iz tega razloga sva se z mojo boljšo polovico odločila za Miele.

Je drag, tih pa tudi, programi in pranje pa tudi zelo v redu. Cena je bila sicer takrat mal čez jurja (cc 2 leti nazaj), pa se mi zdi še vedno vreden vsakega evra.

Zdaj namest svojga stroja slošm enga dva štuka viši.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Glej padel si tam kjer si najmanj pričakoval . Stari stroji s 600 in manj obrati so relativno tihi, precej glasnejši so pa stroji s kolektorskimi motorji. Moraš le upoštevat da tu nastopajo krtačke, trnje ..itd.... Prav tako se ti bo čez nekaj let zgodilo da bo kar na enkrat nehal delat ker se bodo izrabile krtačke, če se pa le te dajo zamenjat ali ne boš pa zvedel takrat.... pri nekaterih se dajo pri nekaterih pa ne....Je pa dejstvo da so pa najtišji zadnji modeli z direktnim pogonim.... Midva imava še model iz leta 92 pa še vedno dela,.Sem pa enkrat že razmišljal da bi stopnjo za centrifugo vezal preko frekvenčnika in tako bi dobil 1000 in več obratov. Denar itak ne bi bil stran vržen ker frekvenčnik ostane....
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Hanzi, pridi do mene poslušat simfonije z Boscha Maxx6 za 600€
grin1.gif
. Mogoče se boš vsaj malce sprostil. Sicer se sliši trafo, to je pa vse.

Sicer pa, taprejšnjega Electrolux-a (pralni stroj) sem pa z veseljem zabrisal v kanto(potem, ko mu je drugič razgonilo 'križ'
bonk.gif
).

Sklepam da pri Gorenjevem hladilniku ruži tista plastika nad kompresorjem ? Ker razen tega so ponavadi kar tihi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.389
5.898
113
pri taščici
bom tebi repliciral, čerpav bom bolj splošen:

REs je padel sem tam, kjer sem najmanj pričakoval. Ampak štos je v tem, da me na ta "padec" ni nihče opozoril pred nakupom. Zato sedaj poskušam, da ne bodo še drugi tako padali kot sem sam padel.
Baje sem nekoga z alterja že rešil pred "padcem"? (ne vem odločitve, me je pa spraševal)

KAr naj čimprej crknejo krtače, pa upam da se ne dajo zamenjat, in da bo nov motor stal več bo takrat stal nov stroj.
Sicer dvomim da se bo to zgodilo,zato ker vsaj zaenkrat pere še bolj malo. (sicer pa imam 2+5 let garancije tako da ima čas 7 let).

Tudi sam sem imel stroj iz konca 80 (dobil skupaj s flatom) pa ga ne bi menjal če mi ne bi boben pretekel. PA če bi vedel da bi takole padel, bi šel raje po kosovnih (ali po trgovinskih odzevnim mestih?!) iskat dober boben pa bi še enkaj let "vrtil"
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.978
5.070
113
Naš Gorenjev 1200obr pralni stroj tudi tako piska. Če je nivo piskanja enak, se pa preko tega posnetka nebi dalo primerjat. Vem samo, da če zaprem kopalnico, potem imamo vsi zadovoljiv nivo kvalitete življenja. Če pa se nahajaš v kopalnici, pa pač piska. Ni pa tako, da se nebi dalo živet ali da se v tuš kabini nebi dalo tuširat. Včasih pa tudi moja draga nastavi timer pranja, da začne prat zjutraj ob 6ih, in me preko dveh vrat (kopalniška in spalniška) ropot ne prebudi.
Kar se tiče hladilnika, ki je tudi Gorenjev (lokalpatriot - hebi ga) nimam nikakršnih pripomb. Sliši se ga le ko se plin pretaka po hladilnih rebrah. Zvok bi pa bil podoben, kot bi kakšen hrček zacvilil v hladilniku. Shratka, skoraj neslišen, pravtako se ne spomnim da bi slišal kdaj kompresor dela in kdaj ne.
 
Nazadnje urejeno:

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Se priklapljam temi ...

Naš stari Gorenjev je piskal tako kot tvoj novi na posnetku .. aja, mel je že skoraj zariban ležaj!
evil.gif
Smo ga zamenjali staro za novo za AEG-Elektrolux LAVAMAT 74950A z inverter motorjem in ga med pranjem NE slišiš. Vse kar se sliši je:
a. voda (ko toči)
b. preklopi relejev (vsake toliko tk-tk)
c. cunje v stroju (jasno)
d. pumpa ko črpa vodo iz stroja

.. kar se tiče motorja se ga res med pranjem NE sliši. V centrifugi pa pri 1400 pač da glas od sebe, ampak daleč od kakšnega ekstrema. Pri 800 centrifuge je še čisto lepo tiho (malo efekta reaktivca je prisotnega, ampak s starim gorenjem ni primerjave).

Sicer pa tudi glede na to kako ti na posnetku neenakomerno nabira zalet za centrifugo .. točno to je nam del gorenje (a sem omenil da je imel "skoraj" zariban ležaj?
grims-1.gif
) in mislim da ni normalno.

Moje mnenje pač, res pa da imam od novih strojev izkušnje samo z inverter motorjem.
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
To kar jaz slišim iz posnetka, so krtačke s premočnimi vzmetmi. Sploh, ker si rekel, da je podoben zvok že če boben na roke obračaš.
Kriv je kitajski motor za malo denarja.

Glede na to, da je zadeva še v garanciji, boš potreboval izvedensko mnenje in potem postopek pač (
jezen.gif
, šit kajne!).
Lahko pa tudi odrežeš en navoj vzmeti na vsaki krtački, problem rešen, garancije pa tudi ni več.

V vsakem primeru so vsega zla na tem svetu ekonomisti krivi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.389
5.898
113
pri taščici
No upam, da bom imel priliko zmerit hrup pa da vidim dejanski hrup.
Sicer pa imam občutek da v nasprotni smeri od ure (v kateri običajno tudi centrifigura) ne žvižga tako nagravžno kot v smeri ure.
Moram pa enkrat narediti posnetek na 1200 pa da slišimo takrat rjovenje.

Mogoče bodo pa vsako leto menjali kitajske krtaæke (7 let so njihov strošek). Sicer pa podoben zvok (sicer nekoliko šibkejši) imajo tudi drugi podobni stroji po trgovinah. Seveda sem to preverjal po nakupu,(ker me prej na ta probelm ni nihče opozoril!)

Upam da video vidi čimveč potencialnih kupcev podobnih kitajskih polizdelkov "sestavljenih" v EEC
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Hanzi, pridi do mene poslušat simfonije z Boscha Maxx6 za 600€
grin1.gif
. Mogoče se boš vsaj malce sprostil. Sicer se sliši trafo, to je pa vse.

No, jaz sem pred slabim letom kupil Maxx7 in morm rečt, da je res zelo tih. Vsekakor daleč od tega, kar se sliši na vseh objavljenih posnetkih.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
No upam, da bom imel priliko zmerit hrup pa da vidim dejanski hrup.
Sicer pa imam občutek da v nasprotni smeri od ure (v kateri običajno tudi centrifigura) ne žvižga tako nagravžno kot v smeri ure.
Moram pa enkrat narediti posnetek na 1200 pa da slišimo takrat rjovenje.

Mogoče bodo pa vsako leto menjali kitajske krtaæke (7 let so njihov strošek). Sicer pa podoben zvok (sicer nekoliko šibkejši) imajo tudi drugi podobni stroji po trgovinah. Seveda sem to preverjal po nakupu,(ker me prej na ta probelm ni nihče opozoril!)

Upam da video vidi čimveč potencialnih kupcev podobnih kitajskih polizdelkov "sestavljenih" v EEC

Če res v eno stran rjove močneje kot v drugo je še nekaj na krtačkah..... Očitno se še niso do konca vlegle na kolektor, je pa možno da so res vzmeti malo premočne, to je itak pisal že nekdo..... tako da ti ostane samo potrpeti, morda kar malo v prosto centrifugo lavfat pri minimalnih obratih da se bodo krtačke lepo vlegle