Gorenje sušilec - boben se ne vrti

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Res moraš skoraj cel stroj podreti! Najbolj me je presenetilo kako na tesno gre gor jermen, na srečo me je alabaster pomiril. Ampak če bi bil profi imam verjetno stroj razdrt in nazaj sestavljen v eni uri. Še najdlje sem rabil da sem ugotovil kako gor spraviti jermen na ta model in na koncu kar odštraufal motor in ga pod njim spravil na mesto. Praktično vsi youtube videii majo drugačen način namestitve.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Da ne odpiram nove teme... 8 let stari gorenje sušilec, navadni. Včasih se boben čez čas neha vrteti in le motor neprijetno brni, kot da se ne more zavrteti. Če ga ugasnem in znova prižgem, se začne spet vrtet. Kondenzator, kaj druga?
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Odprl mašino in vidim, da so mojstri kondenzator dali na notranjo stran, tako da zelo težko pridem do njega, brez da razšraufam celo mašino, ali vsaj odstranim motor, kar za seboj potegne še jermen. Na lepo dostopni zunanji strani pa je še dosti prostora. Da ni to zanalašč tako, ziher ne... :rolleyes:
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Stranice, ja. Kondič je na notranji strani motorja, sploh ni viden očem iz strani. Včeraj je že bilo pozno, morda bo šlo dol vzet del plastike za lažji dostop, a ima spet 2 težko dostopna vijaka.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Ne, spodaj je le loputa, ki ne nudi dostopa, pa tudi motor in druge zadeve so privijačene tja.

Z nekaj truda in prask je le uspelo rešiti od strani, k sreči imam bolj dolge prste. Stari kondenzator je sicer imel le še 3uF od 8 nazivnih, tako da nič čudnega, da se je ustavljal.
 

Plavko

Zelenc'
10. dec 2012
4
0
1
Slycer
zdravo, mislim da imam enak sušilec kot ti - gorenje d60.35
mislim da imam zamašeno črpalko vode in mi je naredila vlaga kratki stik pri grelcu.
Sedaj pa iščem kje je črpalka in kako bi jo očistil.
A imaš kak nasvet?
 

Plavko

Zelenc'
10. dec 2012
4
0
1
Že našel črpalko, stroj ima vratca iz spodnje strani. Torej ko ga postaviš na stran se pripravite na poplave. :)
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
A si zrihtal? Moj stroj je drugačen pa tudi sicer bi težko pomagal ker nisem splošen elekro maher, sam za specifične probleme se priučim.
 

Plavko

Zelenc'
10. dec 2012
4
0
1
Črpalko sem očistil, precej umazanije je bilo okrog plovca, morda se zaradi tega ni vklopila črpalka, voda se dvignila do ventilatorja, ki jo je vrgel na grelec, kratek stik, fid stikalo. Suha proba je bila ok, grelec je delal, kratkega stika ni bilo več, zdaj čakam na perilo za test.