povabljen na poroko

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Koliko denarja se v današnjih časih pričakuje od nekoga, ki je povabljen na poroko.
Včasih je bilo to v materijalnih darilih, danes pa na vabilu piše ...denar...
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
2 posta si napisal...

če so tok leseni, da že na vabilo napišejo, "prinesite denar" jim ga jest zihr ne bi nič prinesel... in tud materialnega ne bi nic dobili! Matr, kakšen odnos!
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Odvisno koliko blizu si z mladoporocencema? Nekako le glej, da ce nic drugega pokrijes vsaj svoj strosek, ki ga bosta imela s tabo. Torej 100 eur ce ti je kolega in noces, da bi zaradi tebe zacel zakonski stan v minusu oziroma vec, ce ste familija, zelo dobri prijatelji... no tko bi jst ravnal.
 

Dolfe

Pripravnik
22. jul 2007
836
1
18
Nekaj je treba dat. Ne moreš prit kar tako.
rolleyes-1.gif


Vsaj dve vplačani srečki za loto .......
a050.gif
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
No ne piše dobesedno denar.Piše lepše in bolj na dolgo.Jaz sem samo bistvo povzel ker res nimam orientacije.
Sva pa z mojo v zadnji liniji povabljenih oz. ona je mala sestrečna...
redface-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
jah če sta dva, dejta skupaj 100€... če jih ne boste pač tok pogrešal! če ne pa po svojih zmožnostih! računaj kot en pošten večer, ko greš ven, pa še malo zraven...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
2 posta si napisal...

če so tok leseni, da že na vabilo napišejo, "prinesite denar" jim ga jest zihr ne bi nič prinesel... in tud materialnega ne bi nic dobili! Matr, kakšen odnos!

Ja kaj bi pa ti naredil, ce bi imel ze opremljeno stanovanje, na poroki bi pa dobil za darila se komplet celo belo tehniko
bonk.gif
Prodajal potem na bolhi? hehe

Itak da denar, ki bi ga verjetno porabil za pocitnice
tongue-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
jah, sej to pa lahko znanci vejo, in jim daš tud med vrsticami vedit, da ne rabi bele tehnike in podobnega... No, pa sej, kot je dec povedal, niso direkt za dnar fehtal.

Drugač pa, jest ne bi bil nič jezen če na mojo poroko (never gonna happen) pride kdo brez dnara!
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Mi smo tudi bili povabljeni na eneo poroko ,v vabilu tudi pisalo ,da si z darili ne delajte problemov ,da naj raje cekini zašumijo oz nekaj v tem stilu.

Pa sem se naredil neumnega in prinesel darilo.In mi ni niti malo žal da nisem dal denarja.To fehtanje denarja se mi zdi nekako cigansko.Če bi pač dal denar bi ga dal sam od sebe ne ,pa da me zato prosi v vabilu za poroko.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sej se ne prosi za denar - prosi se, da ne kupiš nekaj (kar je v veliko primerih neuporabno), ampak da v vrednosti darila, ki si ga nameraval kupit, daš denar in si sama izbereta, kaj hočeta. Razen v primeru, da prej vprašaš kaj rabita, ampak poroke so ponavadi ''teksas'' glede daril.

Moja sestra se je poročila lani in so vsi denar prinesli, šlo pa je tak vse za dojenčka. Jaz sem ji edino rekel, da ji bom eno leto plačeval naročnino na internet+tv (kar pa se nabere za kr poštene denarce).

Se spomnim, ko se je teta poročila ene 5 let nazaj, pa je dobila sama darila, od tega 3 likalnike, 2 mikrovalovni, 5 kompletov krožnikov...
rolleyes-1.gif
Darila pa pol, je potem že boljše, da dajo ljudje denar.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
da ne omenjam brisač, posteljnin, krp, zaves in podobnih stvari, ki se babicam valjajo doma in čakajo, da se bodo podarile na kaki poroki
hysterical-1.gif
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.660
500
83
41
povsod malo
Jaz sem bil povabljen na poroko od ene šošolke iz srednje šole in sta napisala da zahtevata da se 67,9% (pojma nimam zakaj točno toliko %) nakaže na račun ene otroške bolnice kar mi je bilo zelo všeč in sem nakazal 200€ za bolnico 67,9€ pa njima
grin1.gif

On topic ene 100€ je več kot preveč