Zanesljivost novih PSA 1,5 BlueHDI motorjejev

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.984
113
Kot že naslov pove, me zanima zanesljivost PSA 1,5 blueHDI motorjev.

Situacija pa je sledeča. Počasi bo treba v nabavo nove karjole, karavan obvezno. Buđet je tam do 30K eur. Vizuelno mi je zanimiva (zopet) Opel Astra sportstourer. Vem ni je še v salonih, a bo kmalu. Do danes sem 30 let vozil bencinarje, a tega 1,2 tricilindraša ki ga ima PSA, ne mislim kupit. Alternariva je dizel, avtomatik pa v današnjih dneh že skoraj samoumeven. Torej je na voljo še samo 1,5 BlueHDI.
Na drugi strani pa me vleče Octavia, za podoben denar je na voljo 2,0 TDI z DSGjem. Večji motor, boljši pospeški, vendar mislim da bolj glasen in robat. Bencinarja zopet ne mislim imet, ker je v kombinaciji z DSGjem na voljo samo blagi hibrid, te baterije pa niso zanesljive, stroški nabave nove veliki. Problem je še moja draga nežnejšega spola, ki ob misli na Škodo dobi ošpice. Res je ni super lepotec, pa vsak drugi karavan na naših cestah je Octavija.
Tretje opcije skoraj ni, če je na dan z njo.
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.186
1.790
113
Moja ima 5008 1.5 blueHDI 2018 letnik, 150k prevoženih in nima nobenih težav
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Pri 1.5 je treba dobit revizioniran letnik, kjer so (naj bi) odpravili tezave z verigo v glavi. Drugace gre motor super v navezi z EAT in je dovolj zmogljiv. Lahko pa se pripravis na klasicne adblue/fap probleme, katere pa resujes z garancijo/spretnimi kozolcarji za drobiž. Pred bencinarjem pa (revizijam navkljub) obvoz!
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.935
2.416
113
Jaz sem enkrat mehanike na Opel servisu povprašal glede dizla, so fantje rekli samo prste stran. V mislih so imeli takrat novega 1.5 dizla. Mene pa sicer zanimalo mnenje o starem 1.6. Nisem pa razglabljal z njimi kaj in kako.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Če je v budgetu Octavia, tudi Golf karavan ne bi smel biti daleč stran. Od tega pa mogoče gospa ne bodo dobili ošpic. Pač poskrbiš da bo rdeč in je :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in MrDaco
Kot že naslov pove, me zanima zanesljivost PSA 1,5 blueHDI motorjev.

Situacija pa je sledeča. Počasi bo treba v nabavo nove karjole, karavan obvezno. Buđet je tam do 30K eur. Vizuelno mi je zanimiva (zopet) Opel Astra sportstourer. Vem ni je še v salonih, a bo kmalu. Do danes sem 30 let vozil bencinarje, a tega 1,2 tricilindraša ki ga ima PSA, ne mislim kupit. Alternariva je dizel, avtomatik pa v današnjih dneh že skoraj samoumeven. Torej je na voljo še samo 1,5 BlueHDI.
Na drugi strani pa me vleče Octavia, za podoben denar je na voljo 2,0 TDI z DSGjem. Večji motor, boljši pospeški, vendar mislim da bolj glasen in robat. Bencinarja zopet ne mislim imet, ker je v kombinaciji z DSGjem na voljo samo blagi hibrid, te baterije pa niso zanesljive, stroški nabave nove veliki. Problem je še moja draga nežnejšega spola, ki ob misli na Škodo dobi ošpice. Res je ni super lepotec, pa vsak drugi karavan na naših cestah je Octavija.
Tretje opcije skoraj ni, če je na dan z njo.
corrola karavan hibrid?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
1.5 TGDi je nov....kolker sem slišal so ok....pravtako 6gang klasika....

Prej so bli 1.6 TGDi....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.335
5.366
113
Moj je 2019. Slabih 100kkm. Bi rekla, da tezav ni, samo kaj pa jaz vem... tako da si v bistvu s tem postom nimas kaj pomagat, ampak vseeno ga objavljam, ce sem ga ze napisala...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.984
113
Moj je 2019. Slabih 100kkm. Bi rekla, da tezav ni, samo kaj pa jaz vem... tako da si v bistvu s tem postom nimas kaj pomagat, ampak vseeno ga objavljam, ce sem ga ze napisala...
Vsak predlog je dobrodošel. Kako dolge fure delaš? Jaz sem en tak čuden tič... 6km imam do službe, hkrati pa se 10x na leto peljem na Pag.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Solit se nej grejo s temi hibridi in kavnimi mlinčki. Za tvoj Budget bi šel jaz trenutno na neki takega in se za vsaj še 10 let izognil blesarijam kot so Hibridi, ki so še nedodelani. EURO 6 2.0 motorje so doteral v nulo, ko laufa ga sploh ne slišiš, leti, žre malo, izpuh ma čistejši od zraka v Švabskem glavnem mestu, v kombinaciji s tem 8 stopenjskim klasičnim avtomatom pa poezija, sam ne ga je blo treba ven zabrisat zarad eko bulšita.

Neki od tega na lestvici od 20 do 35 jurjev bi kupil in pol gonil dokler mi ne razpade, oziroma že gonim C5tko s 6 stopenjskim avtomatom in je za novodobne mlinčke ne zamenjam. No tale 508ka seveda z 2.0 motorjem bi komot nardila, da bi C5tko pozabil.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ja teli 2.0hdi so milina, prenesejo tud cipanje lepo, tako da bi necipan moral bit kar trpezen
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Enako kot Jabe isti avto po FL, star leto in 3 mesece, 25.000 km, ni enega problema. Pije med 7,5 po mestu, do 5,5 po AC, če šparaš prideš pod 5, z 8 stopenjskim avtomatom je kul, ko je poln pa mu manjka ene 20-30 konjev.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.984
113
Uf... Tema z AdBlue posodami pa je kar obsežna. A to res tako crkuje? Ker če je odgovor ja, potem sem na istem šmornu če vzamem bencinskega 1,5T eDSG od škode. Baterije tam pridejo tudi okol 2 jurja...