Nastavite movie mode na samsung tv

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
YOU JUST BOUGHT a brand-new TV, but instead of being blown away by the picture you’re starting to think it actually makes everything look worse. Well, maybe worse is the wrong word. Unnaturally smooth is more like it. Movies don’t look like movies; they look like they were shot on a camcorder.

This annoying little phenomenon is commonly referred to as the "soap opera effect,"

In o tem je na googlu miljon zadetkov in ne, nisem edini na svetu, ki to opazi in ga moti. Tudi na alterju so že bile debate o tem. Samo v tistem trenutku se nisem spomnil kako se to imenuje in sem upal, da se bo našel kak uporabnik samsung tv in mi pomagal, da hitro pridem to tega, kar sem želel.

Za vas, ki ste pametovali, se bom pa raje vzdržal komentarja, ker se ne spuščam na tako nizek nivo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mat

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Pomojem se pri Samsungu temu rece Picture Clarity.
Kliknes na daljincu tipkonza nastavitve, ki je levonzgoraj nad okroglim gumbom.
Spodaj se ti dvigne banner ti pa klikas desnondo Picture Clarity.

lp
moviemaker mode se imenuje. samo kakor sem napisal, tv pusti menjat odvisno kater vir se predvaja v ozadju. Malo čudno vse skupaj. Zato sem bil zbegan. se pa morda da oba načina kombinirat skupaj. Hvala vseeno.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
na filmmaker je itak VSO procesiranje izklopljeno. si kar zapletena stranka :D

avforums ima ziher kake nastavitve za dobit, če ne pa 200 € za kalibracijo :D
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
na filmmaker je itak VSO procesiranje izklopljeno. si kar zapletena stranka :D

avforums ima ziher kake nastavitve za dobit, če ne pa 200 € za kalibracijo :D
sedaj se več ne spomnem ali sem moral najprej sam izklopit, da sem sploh dobil filmmaker mode. Vem, da ni bil kar takoj na voljo. Zato sem se obrnil na alter.
Če bi bil moja tv, bi verjetno že doktoriral pa še kak dan dopusta vzel :norec: :valjamse:
Jah... kaj naj, če pa vidim razliko pa še moti me:rolleyes:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.984
113
Kako smo si različni, jaz pa ne morem več gledat brez teh motion imterpolacij. Včasih na vikendu pogledamo na Sonyju brez motion flowa ker VLC player tega ne podpira in me hočejo oči bolet. Pač reallife se dogaja z neskončno frejmi na sekundo, in 25 ali 23,975 mi je pač premalo. Sploh je to bolj očitno na velikih zaslonih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec