povabljen na poroko

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
lani, ko sem se jaz poročil, sem dobil recimo od nekaterih ožjih sorodnikov in res dobrih prijateljev 500eur po paru/skupini.
sicer pa so v večini dali 100eur/par, tako da sem v povprečju dobil ca 70 eur/osebo.

če upoštevaš inflacijo in revalorizacijo je, če greš sam, 100eur povsem primeren znesek.
wink-1.gif


l.p.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
če sta (oz. si) zgoj kak kolega/prijatelj....nekje 100 EUR, če te (vaju) vabi kak žlahtnik 200 EUR če boš pa priča, oz. se ti ženi brat/sesta....tu gapa malo naje...
smile-1.gif
. Nekje 400 EUR in naprej.
 

Baltazar

Pripravnik
17. sep 2007
955
0
16
Na belokranjskih porokah je tradicija in obred dat denar mladoporočencem. Sploh nič ne piše na vabilih, ker je tak običaj. Pred mnogimi leti je sestrična imela na koncu po odbitju stroškov čez 20.000 mark plusa, svadba je bila pa za okoli 200 ljudi.
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
če sta (oz. si) zgoj kak kolega/prijatelj....nekje 100 EUR, če te (vaju) vabi kak žlahtnik 200 EUR če boš pa priča, oz. se ti ženi brat/sesta....tu gapa malo naje...
smile-1.gif
. Nekje 400 EUR in naprej.

Ker smo nekak kombinacija vsega (ne periče) in po prebranem, če dava znesek 150€ za dva bo povsem ok.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Baltazar pravi:
Na belokranjskih porokah je tradicija in obred dat denar mladoporočencem. Sploh nič ne piše na vabilih, ker je tak običaj. Pred mnogimi leti je sestrična imela na koncu po odbitju stroškov čez 20.000 mark plusa, svadba je bila pa za okoli 200 ljudi.
27 tega meseca sva tudi midva z ženo povabljena na ohcet in v kuverto bova vtaknila stotaka.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Sicer ne paše čisto v temo, ampak.....
jaz sem bil samo na eni poroki, pa mi je še danes žal
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik bula pravi:
Sicer ne paše čisto v temo, ampak.....
jaz sem bil samo na eni poroki, pa mi je še danes žal
Men so pa čisto kul se ga naješ in napiješ zastonj pa še za fuk dobiš
grin1.gif
no ja v 70% porok je bilo tako (unih ko sem bil mali ne štejem).
Pa poroke na tuje so fejst popularne ratale se nabaše trop svatov na avion gredo na poroko na tuje so tri dni tam in gredo nazaj.
Tak je bilo lansko leto z eno irsko poroko prišel jih je cel avion so okupiral par blejskih hotelov pri dan žur v 0 (preživel noč z dvema fletnima irkama
evil.gif
) potem poroka na gradu pa romatnika pa to in potem domov.


Ta najbolj poroka pa je bila kake tri leta nazaj... mel fantovščino do 7h zjutraj
cool-1.gif
no sej potem se je dobro izšlo in sta še vedno poročena.
Aja pa pri eni je poročni voznik dobil kazen od policaja ker ni imel tablic amapk nalepke čez "mladoporočenca"
bonk.gif
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Uporabnik bula pravi:
Sicer ne paše čisto v temo, ampak.....
jaz sem bil samo na eni poroki, pa mi je še danes žal

POJASNILO: ja, na lastni..................
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
zato pa so nekje fantovščine organizirane vsaj teden dni pred poroko...

sicer pa na poroko nesite po svojih zmožnostih....ni treba da je 200 ali celo 400 € če recimo pomeni da je teh 400 € od nekoga plača. Če so ljudje normalni in pametni bodo itak zastopili, da nekdo pač nima.

najbolj neumno je da nekdo da full denarja, samo da se vidi razkoš, pa da ga noben nebo po lapah vlačo....doma pa pol cel mesec makatrone jejo
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Citat:
Uporabnik mojamura pravi:
najbolj neumno je da nekdo da full denarja, samo da se vidi razkoš, pa da ga noben nebo po lapah vlačo....doma pa pol cel mesec makatrone jejo

Ja ma še vedno bo veljal za žeščega celo življenje čeprav je imel slab kulinarični mesec.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.361
5.870
113
pri taščici
Če nimata še ničesar potem se mi zdi najbolj praktično da odpreta "knjigo" pri kakem trgovcu, če pa več ali manj že vse imata (koruznika,puf za stanovanje pa imata) pa res ne vidim smisla da bi ju "Posiljeval" z novim pralnim strojem ali jedilnim priborom, ona dva p razmišljata kako dolgo se bosta še odrekala kakemu priboljšku in čim in kdaj bosta plačala stroške poroke.
Če misliš iti, potem daj vsaj približno toliko kot jim boš povzroču neposrednih strškov, če pa bo ostalo za kak gram zlate rinke pa nič hudega-sploh če veš da si finančno močnejši od njiju.
Če pa vidva živita od tistega kar dobita na karitasu pa sem skoraj prepričan da od vaju ne pričakujeta ničesar in tudi ne bosta veseljem vzela-razen če sta malo "materialista"
 
Nazadnje urejeno:

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Ce ne mores svoje riti pokiriti na poroki, je bolj posteno da se opravicis in reces da ne mores priti kot pa da prides prazen, zato ker ti pac financna situacija ne dovoljuje. Sicer pa ja vem, vsak bo rekel da si dobrodosel tudi ce ne prineses enega evra. Pol po poroki bo pa klel, k se je zapufal.
smile-1.gif