POPRAVILO nedelujočega nuvija

skydiverr

Zelenc'
26. sep 2015
2
0
1
Mi zna kdo lepo prosim pomagat glede mojega nuvi 2595LT.

Kaj sem naredil; izbrisal sem obstoječe mape G2S, JVC in SQLite ter jih nadomestil z novimi, zamenjal sem tudi kartografijo na SD kartici z Europe NT 2016.10. Sem 99% prepričan, da sem odstranil le omenjene mape in datoteke s kartami, lahko pa da sem pomotoma odstranil še kaj več.

Vse od tedaj namreč opažam, da moja ura kaže narobe. Lahko, da je tudi že prej, pa nisem opazil. Ne gre le za napačen časovni pas, temveč je popolnoma narobe. Če jo v nastavitvah skušam nastavit ročno, naletim na čuden problem.

Številke za uro so vse, od 1 do 23, številke za minute pa le štiri: 00, 15, 30, 45. Včasih 01, 16, 31, 46, včasih 02, 17, 32, 47, včasih 03, 18, 33, 48 in po tem vzorcu dalje. Tudi obkljukanje opcije 'samodejno' problema ne reši.

Poskusil sem ponovno namestit FW s WebUpdaterjem, poskusil sem poiskat posodobitve z Garmin Expressom, pa problem še vedno ostaja.

Preden se lotim navodil s te teme, me zanima, če slučajno kdo pozna rešitev za to težavo, ker res nerad sam formatiram napravo.

Prilagam še sliko: http://shrani.si/f/10/Hz/4UAXXJyu/5802.png

Najlepša hvala za pomoč!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Imaš v .System mapi not gmaptz.img ( to je datoteka za časovne pasove ), če nimaš je to krivo, da ti ura kaže narobe.
Če si napravo že imel posodobljeno na zadnji FW, potem ti je webupdater ni posodobil ampak le prenesel gcd datoteko.

Ko si pri uri nastavil na Avtomatsko, si šel ven, da ti je našlo satelite?
 

skydiverr

Zelenc'
26. sep 2015
2
0
1
Datoteko imam.

V trenutku, ko sem zunaj našel satelite, se je ura pravilno nastavila. Če jo želim nastavit ročno imam sicer še vedno na voljo le 4 številke, ampak nima veze, sedaj kaže točno.

Najlepša hvala, popotnik!
 

Tudor

Zelenc'
21. apr 2012
10
0
1
Pozdravljeni.

Sem vzel pri sorodniku en nuvi 2455 da nadgradim zemljevide. Preko Garmin Express sem hotel naložiti obnovitve, so se naložile normalno, ampak ko sem prišel do drugega koraka da izklopim garmin od računalnika in ga vklopim, meni ne uspelo, oziroma naprava se je zagnala, je napisalo da se naložijo zemljevide in pole se je izklopilo. Par krat sem poskusil ampak je bilo isto. Ko spet sem ga priklopil na računalniku, računalnik ga ne videl. Sem poskusil ga popraviti po postopku iz tega foruma. Vse je potekalo ok. računalnik zdaj ga vidi, ampak garmin ne dela, oziroma se vklopi, piši par sekund garmin, pole se izklopi. Kaj lahko še naredim?
Hvala.
 
Nazadnje urejeno:

rasin

Pripravnik
21. sep 2009
72
7
8
Jaz tudi imam en problem in sicer je ta da mi po tem postopku obnove v nastavitvah pod tipkovnico prikaže samo american english.Prej je bila pod to nastavitev možno izbirat med jeziki sedaj pa je samo ta ena možnost.Se da to kako porihtat?.
Hvala.lp
 

rasin

Pripravnik
21. sep 2009
72
7
8
Pozabil sem omeniti model.imam namreč nuvi-ja 1300.Samo toliko če igra kakšno vlogo glede nasveta.
 

mafijec

Pripravnik
15. feb 2009
351
0
16
Celje
Obišči stran
Garmin nuvi 245W ob zagonu pride do logotipa Garmin ko je priklopljen na kabel za polnjenje. Prav tako ga ne morem dati v preboot , ker ne gre naprej od logotipa in pa računalnik ga tudi ne spozna ( zamenjal tri original kable od Garmina).
Sem probal z updaterjem za popravilo nedelujočega nuvija, mi ga spozna ko ga zaženem in držim prst v levem kotu, potem ko kliknem OK na updatgerju pa se pojavi belo okence..... Ima kdo kakšen nasvet...
 

mafijec

Pripravnik
15. feb 2009
351
0
16
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mafijec pravi:
Garmin nuvi 245W ob zagonu pride do logotipa Garmin ko je priklopljen na kabel za polnjenje. Prav tako ga ne morem dati v preboot , ker ne gre naprej od logotipa in pa računalnik ga tudi ne spozna ( zamenjal tri original kable od Garmina).
Sem probal z updaterjem za popravilo nedelujočega nuvija, mi ga spozna ko ga zaženem in držim prst v levem kotu, potem ko kliknem OK na updatgerju pa se pojavi belo okence..... Ima kdo kakšen nasvet...
Sedaj mi je je ob priklopu na PC oz poskusu priklopa se odprla kalibracija zaslona.... Kaj res nihce nima pojma kaj in kako?
redface-1.gif
 

mafijec

Pripravnik
15. feb 2009
351
0
16
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik nuvi3790 pravi:
Mislim, da bo treba prebrati to temo Tukaj

Spoštovani nuvi3790, dobro misliš, vendar je bila to prva zadeva ki sem jo pregledal. Nič si ne morem pomagati, z to temo, če ga ne dobim v preboot..obstane mi pri logotipu ali pa mi odpre kalibracijo ekrana in od tam naprej ni variante...
Sem pregledal post, vendar ne najdem rešitve podobne moji ne v eni in ne v drugi temi. Če pa sem kaj spregledal se pa opravičujem, in te prosim da mi pokažeš. Hvala za tvoj trud.
 

mafijec

Pripravnik
15. feb 2009
351
0
16
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Od tu si potegni dol datoteko iz povezave

Za popravit nuvije 2x5W . Notri imaš vsa navodila, kako in kaj.

Sem probal pa ne gre, ker mi javi sporočilo da ni prepoznan.... Probal sigurno 3 x... Prečital post od začetka do konca....Nič. Hvala
 

raza

Pripravnik
19. jun 2011
206
23
18
Če se nikakor ne pride v preboot, se boš moral počasi poslovit od tega modela, ker se je nekaj zgodilo z pomnilnikom. Tudi sam sem si lastil eno napravo, ki se je prav tako zagnala samo do logo ekrana, pa skupaj s @popotnikom žal nisva rešila naprave.
Lahko preveriš še kontakte na USB priključku v napravi, da ni slučajno kateri od komunikacijskih pinov v slabem spoju na plato. Če ni nič od tega, je upraben le še LCD zaslon, če si na ebayu najdeš napravo z razbitim za male pare.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
@mafijec - daj odpri Nuvi-ja, odklopi baterijo ter kratko skleni priključne napajalne kontakte na Nuviju. Čez čas nazaj priključi baterijo in preizkusi. Pa poglej še ostale priključke v notranjosti.