Popolna obnova stanovanja

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Tkole je. Neki študirava, da bi kupila stanovanje. Za novga sva malo prekratka, tko da mal starešiga gledava.
Zdej me pa zanima koliko okvirno lahko pričakujem stroškov pri obnovi stanovanja.

Treba je pa zamenjat:
- okna(3x+balkonska vrat)
- radiatorji
- parket(buršenje in barvanje obstoječega)
- kopalnica( napeljava, ploščice, ...)
- beljenje
- ...
- ...
Kolk se lahko okvirno pričakuje?
Hvala :D
 

forgot1

Fizikalc
7. feb 2010
1.597
67
48
Glede na to, da kupuješ stanovanje, ti bo naslednje zelo prav prišlo : poišči ponudbe pri potencialnih izvajalcih !
Tako boš dobil cene po enotah in po ogledih boš lahko na hitro skalkuliral grobe stroške.

Tudi grobe ocene vedno zelo grešijo.
Če pa hočeš nakladanje, pa vsaj dimenzije za določene postavke podaj in ostale nujne podatke.

Jaz bom prvi : stalo te bo točno 243.866,47 E

LP
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.193
1.809
113
okna 3 jurje, radiatorji 800 EUR, parket 16 EUR/m2, kopalnica 6 jurjev, beljenje 200 EUR (logiš da prebeliš sam).

TOrej 10 do 12 jurjev še zraven. Pa vhodna vrata 1.200 EUR - zvok+ zaščita
wink-1.gif
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
No tm 10-12.k € bi bil pripravljen odštet. Okna mam frenda, k jih delajo, tko da bodo zelo poceni. Za kopalnico pa se mi tud mal ne sanja kolk kej koštajo stvari.

Jst mislm da z 19.k €(obnova+vsa oprema) bi mogl nardit. Gre se za 68m2 kvadrature.
Belil itak, da bom sam, ker tega užitka nikomur ne prepustim.

Se bo pa vse kar se bo dalo delalo s pomočjo frendov in poznanstev. Dokler ne pride nov zakon v veljavo
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.351
5.860
113
pri taščici
Edit: spodaj napisano je bilo napisano samo ob tvoji 1 objavi!
Kakrsni podatki tak odgovor.
Od 5 jurjev do 50 jurjev(da ne pisem visjih zneskov.
Velikost zeljenega stanovanja?
100m2 bo 3x drazje od od 30m2.
Enako veliko kopalnico lahko obnovis za 2 jurja ali 20 jurjev. Odvisno od cenovnega ranga.
Jaz bi gledal da je vsaj protipotresno grajeno.
Se kak podatek pa bomo do bolj tocnih cifer prisli
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
okna 3 jurje, radiatorji 800 EUR, parket 16 EUR/m2, kopalnica 6 jurjev, beljenje 200 EUR (logiš da prebeliš sam).

TOrej 10 do 12 jurjev še zraven. Pa vhodna vrata 1.200 EUR - zvok+ zaščita
wink-1.gif

ne se hecat, kopalnica 6 jurjev?

ok, če si na tesnem z denarjem in odvisno od kvadrature ampak ti zagotavljam, da lahko brez pretiranega varčevanja prideš s 3 jurji skoz

parket vprašanje če ni boljše, da novega položiš, takega kot se ti dopade oz. da parketarja najprej vprašaš, kako se bo sploh dal zrihtat
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.351
5.860
113
pri taščici
Za nekaj osnovnega bo 19 dovolj. Kake super duper klime v tej ceni ne bo, prav tako kuhinje, kopalnico, dnevno moras gledat pod cenami 5 jurjev, za vsako posebej.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.351
5.860
113
pri taščici
Killa:
6 jurjev za kopalnico je drobiz.
Pralni jurja
banja jurja(recimo s kako masazo)
blok spet jurja
se wc pa kak bide jurja
potem pa se keramika po 50 evrov /m + bordure pa sizracunaj.
Aja instalacij se ni tu.
Seveda pa lahko zgornje cene delis z 5 kje tudi vec....
Ampak povprecni alter uporabnik ceno pomnozi z 2, tako kot avto ki mora imeti vsaj 200 ps, sicer delas zastoje v konicah po mestih.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Mene je prišlo hm, cca 3 jurje kopalnica,
4,5 kuhinja
2,5 5 oken in 2x balkonska vrata vse s roletami in komarniki
650€ brušenje parketa cca 38 m2
ostalo kitanje, brušenje, nekaj malega opreme
=
slabih 15 jurjev
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Skratka, kakor to pri takšnih zadevah gre: ko boš imel naračunano eno realno cifro, glej, da boš imel še polovico več $$$ v roki, ker jih ponavadi hudičevo rabiš...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Killa:
6 jurjev za kopalnico je drobiz.
Pralni jurja
banja jurja(recimo s kako masazo)
blok spet jurja
se wc pa kak bide jurja
potem pa se keramika po 50 evrov /m + bordure pa sizracunaj.
Aja instalacij se ni tu.
Seveda pa lahko zgornje cene delis z 5 kje tudi vec....
Ampak povprecni alter uporabnik ceno pomnozi z 2, tako kot avto ki mora imeti vsaj 200 ps, sicer delas zastoje v konicah po mestih.

Pralni stroj - 500€
Banja - 500€, pa ne rabi bit največje sranje, ampak jebeš masažno za jurija, ker za pravi jacuzzi itak plačaš 4x toliko
WC + Bide - 1000€ - če daš tolk, ti morjo v trgovini dat enega zravn, ki ti vsak dan rit obriše naslednjih pet let

...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Meni pa ni jasno, človek govori o obnovi stanovanja, vi mu pa opremo - pralni stroj turite ???
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
točn tko, opremo mam jst že komplet spisek narejen pri @seveju in me pride za komplet stanovanje okoli 4jurje.

Kuhinja, dnevna, spalnica, otroška bo vse iz Ikee.

Skrbi me kopalnica, ampak glede na to, da je sorodnik pečar, bi mi znal naredit poceni. Tast je štromar, stric vodovoda, tko da hudiča jst mislm da bo tole mogl it čez z 19jurji. Bom pa v sredo nalimu slikce, da vidte stanje stanovanja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.351
5.860
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
Meni pa ni jasno, človek govori o obnovi stanovanja, vi mu pa opremo - pralni stroj turite ???
a PS ne spada pod "opremo" oziroma bolje rečeno aparate?
napisal je tole
Citat:
Jst mislm da z 19.k €(obnova+vsa oprema) bi mogl nardit.
Sicer pa kot rečeno: tiste zgornje cene se lahko deli s 5 pa so tudi realne.
pralni stroj se dobi tudi za 200.
Sicer pa kot vidim se avtor ne bo nekaj ven metal z $ tako jih lahko kar deli 3-5.
ploščice recimo po 10 evrov /m2 + delo
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.351
5.860
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Maci pravi:
pa kaj maš ti zlat cekret?
ne jaz imam usranega in imam manjvrednostni kompleks ko vidim da imajo vsi nekam fensi bordure, kjer ena bordura v velikosti 0,01m2 stane več kot pri meni m2 ploščic.
in če imaš dve vrsti bordure, te finančno pride kopalnica toliko kot če bi nekdo fasado naredil s poceni ploščicami
Skratka hočem povedat da je cenovni razpon lahko precej velik. Če kupuješ v "bau" zna biti nižji cenovni rang kot pa v nekih "kopalniških" salonih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.351
5.860
113
pri taščici
kuhinjo tudi lahko kupiš za 300 evrov pa še toliko(ali pa malo več) za aparate, lahko pa dodaš eno nulo k zgornjim cifram, pa še ne boš do TOP prišel(nekoliko tudi odisno od m1 kuhinje).
Sicer še nisem kupoval v ikeji, ampak predvidevam da ljudje tam ne kupujejo TOP zadev.
 

virtualman

Pripravnik
20. avg 2008
79
0
6
jv slovenija
Takole na grobo: polovica stroškov je material in druga polovica delo. Če boš izbiral v spodnjem sprejemljivem rangu je približno tako: kopalnica 3k, okna 2k, kuhinja brez naprav in pohištva 1k, ostalo 1k. To je res minimum, pa veliko boš moral sam delati.
Pri menjavi radiatorjev upoštevaj ceno radiatorja, nova ventila, termostatsko glavo, rezanje cevi, prešvasanje na pravilen razmak, barvanje cevi, montažo- vrtanje za nove nosilce, spuščanje vode, zamrzovanje,...(že zamrzovanje in švasanje +montaža je 200€ po radiatorju)
Pri kopalnici je samo zbijanje starih ploščic+odvoz 1k, sledijo novi ventili ( spet rezanje cevi, morda števec)-300€, premik instalacije, nov odtok za wc školjko, školjka, kotliček- 300€, vsi ventili, nove pipe+ štukci+cevi -300€, razbijanje stare banje ven+odvoz-200€, nova banja+obzidava+odtoki-500€, 10 plošč siporeksa, lepilo, umivalnik+ ogledalo z omarico-200€, luči, vtičnice, izravnava sten-200€, ploščice, polaganje, fugiranje-500€, montaže. Pri vsej zadevi so ploščice in polaganje še najcenejši del. Vse cene so približno.
Kuhinja je tudi groza, zbijanje starih ploščic-odvoz, izravnava, nove ploščice-polaganje, fugiranje, ventili za vodo, cevi za odtok, umivalnik, pipa, vtičnice,stikala, beljenje, morda še tla ploščice,...luči in seveda oprema.
Sobe, hodniki: luščenje stare barve, izravnava- morda samo masa, vtičnice, stikala, morda nova ali dodatna napeljava za kak šteker, beljenje, luči, nov parket (spet razbijanje,odvoz, izravnava, lepljenje, brušenje, lakiranje, nove kotne letve (kar drago in metrov kot vrag) ali samo starega porihtat. Potem vrata, morda prebrusit, lakirat ali nova+ ključavnice, popravilo štokov+barvanje.
jah potem pa še okna, ali obleči stare štoke, tesniti, stekla 2 ali tri slojna,... Uglavnem neznank za stopnjo renoviranja je veliko in temu primerna je razlika v ceni. Na vsak način pa najbolje počasi in vse porihtat predno greš notri. Precej se da, če sam delaš in boš tudi konkretno prišparal. Pri opremi pa je tako, se da dobit wc školjka od 50 do 300€, deska za školjko od 10 do 100€ itd.
Če pa je prej kje zamakalo, je pa to eno veliko sranje. Treba je vse razbit in menjat instalacije v zidu, potem na novo steno ali tla popravit,...kar pa je konkretno drago.
lp
 
Nazadnje urejeno: