Obnova stanovanja

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kakšna je kvadratura tega stanovanja? Predvidevam, da sam nisi na tem skoraj nič delal (torej kako rušenje, štemanje, inštalacije in polaganje)

Namreč jaz imam v planu naslednje leto nakup stanovanja in njegovo totalno prenovo. Glede na to, kar si napisal, imam podoben cenovni in kvalitetni rang obnove, le da bo stanovanje najbrž nekoliko manjše, pa seveda odvisno od stanja, v katerem stanovanje bo. Dejansko si že zdaj delam neke vrste predračun na hipotetično stanovanje in ga sproti prilagajam glede na ideje in stvari, ki so na trgu.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
čudak glih nisem kopalnico si pa že lani krepko preplačal
grin1.gif
vsaj po moji oceni .
no to je tvoja stvar zato ne bom razpravljal o tem . dobro da te nisem užalil
zmaga.gif

vprašanje pa je koliko je kdo pripravljen v to malo luknjo vložit perja -bo pa se verjetno sam odločil kako globok žep ima
grin1.gif

no je pa res da si napisal samo kolko si ti financiral za kopalnico
grin1.gif

pozdrav.gif
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
@jurga... sicer ne vem, kako si prišel do cifre, koliko sem dal za kopalnico, da lahko ocenjujem ali sem jo krepko preplačal ali ne toda jurga... sam verjetno veš najbolje.

@keber... prenavljal sem 100m2 veliko stanovanje, sam nisem delal čisto nič (sem imel druge prioritete), sem pa hodil gledat ene 2x - 3x na teden, kako stvari napredujejo.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik jurga pravi:
vprašanje pa je koliko je kdo pripravljen v to malo luknjo vložit perja -bo pa se verjetno sam odločil kako globok žep ima
grin1.gif
Največ perja vložiš, ko kupiš precenjeno nepremičnino, pa je sam goli beton ali cegu notri. Potem pa se običajno označi za preseravanje, ko nekdo v stanovanju vrednosti 150 jurjev in več napravi adaptacijo za 30 jurjev, ki naredi iz nikaršne luknje prav odlično stanovanje.
stupid-1.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
V planu iman nakup 3 sobnega stanovanja. Kakšne so kaj cene obnove?
Kopalnica + ločen WC 8 do 10 k eur (je to realno brez nekega preseravanja?)
4 okna + balkinska vrata bela plastika
gotovi parket s polaganjem cca 55m2

Beljenje in prestavljanje vtičnice v lastni izvedbi tako, da je strošek samo material.

2 leti nazaj, wc (keramika, vgradni kotliček, umivalnik, menjava cevi, nova školjka), kopalnica (nova kad, nove cevi, keramika, pipe), dve sobi (barvanje, kvaliteten laminat, nova okna), dnevna soba (beljenje, laminat, nova okna in vrata), kuhinja (ploščice, elektrika, okna, beljenje), predsoba (ploščice, beljenje, sanacija pregradnih sten), nova varnostna vhodna vrata in kuhinjska oprema = vse skupaj približno 23k €. Kuhinja po naročilu in po meri, napa, kuhalna plošča, pečica, pomivalni stroj, korito, pipa. Praznenje, podiranje, čiščenje, beljenje, brušenje, sanacija sten, štemanje, itd smo delali sami. Mojstre sem plačal le mizarja za kuhinjo, vrata, omaro v predsobi, vodovodarja za cevi in montažo, štromarja za kuhinjo in novo omarico z varovalkami, pa keramičarja za kopalnico in wc ter tla. Varnostna vrata dobrih 1000€, okna dobrih 3000€, kuhinja z aparati približno 4000€. Toliko iz glave.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
Ko si že omenil kvaliteten laminat.... pred dnevi sem stal v Bauhuasu in gledal laminate in cene... 50€/m2, 60€/m2 in tudi gor... pa me zanima kje je prednost tega da se odočiš za kvaliteten laminat ko pa dobiš gotov parket za 20€+/m2, potegneš izravnalno maso, ter zadevo na klik prilepiš in je ipak parket ki ga lahko 3x brusiš? Torej zakaj ljudje posegajo po dragem laminatu? Štekam da šparaš in kupiš laminat za 4-5€/m2 ki si ga po možnosti na klik še sam položiš in ko se ga naveličaš kupiš zopet drugega za tak denar, ampak drag laminat, čemu? LP
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Jaz sem pred leti kupil laminat, ki je bil znižan iz 25€/m2 na cca 15€/m2. Za ta denar bi že dobil kak cheap parket ampak sem raje vzel dober laminat (seveda je na klik polaganje).

Neka avstrijska/nemška znamka in ima tako trdo plast po vrhu, da se prav s težavo žaga ali vrta vanj. Posledično je izjemno odporen.

Po šestih letih uporabe:

+ izgleda povsem enako kot na dan, ko sem ga položil
+ je tako robusten, da ko mi je kladivo padlo na špico s cca 1,5m se na njemu nič ni poznalo.
+ kakšni koli premiki pohištva niso pustili nobenih sledi
+ večkrat se je že kaj polilo, pa ni bilo nobenih posledic
+ ni potrebnega nobenega vzdrževanja
+ enostavno čiščenje

- ni tako topel in prijeten na dotik kot npr parket (pod pogojem, da parket ni lakiran ampak je take hrapave sorte, ki ga je potrebno naoljiti vsake toliko)
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Gotovi parket lahko brusis enkrat ali nobenkrat
smile-1.gif
sploh ce ni prilepljen na podlago oziroma je polozen na klik. Bolj smiselno se mi zdi kupiti bolj poceni parket in ga cez par let zamenjas komplet saj brusenje in lakiranje stane vec kot nov parket. Pa se novega polozis v enem dnevu v eni sobi recimo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
Gotov parket, sicer ne vem koliko mm, cca. 25€ redna cena, mislim da komot brusiš 2x. Ne pa me za besedo držat...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
OK, razumem, je pa tako da jaz druga kot lepljenega ne bi hotel nič imeti. Na živce mi gre ko zaveda plava, vsaj minimalno da se kaj upogiba. Sicer pa saj lahko tvoj laminat tudi zalepiš... Skratka če prav razumem so v primerjavi z parketom sami plusi, edin minus je da je material umeten, da ni naraven, les?
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Ampak ta minus je meni ful prevelik.
Sedaj imam laminat v dnevni v spalnici pa laminat pa v spalnici. Kot noč pa dan. Pri obnovi leti laminat iz sobe.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
OK, razumem, je pa tako da jaz druga kot lepljenega ne bi hotel nič imeti. Na živce mi gre ko zaveda plava, vsaj minimalno da se kaj upogiba. Sicer pa saj lahko tvoj laminat tudi zalepiš... Skratka če prav razumem so v primerjavi z parketom sami plusi, edin minus je da je material umeten, da ni naraven, les?

Minusi laminata so tudi da je glasen in hladen v primerjavi s parketom. Opcija, ki teh minusov nima je vinil.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Ja laminat se je na začetku malo upogibal, sploh ker nimam prilepljenega in ker je spodaj cca 3mm pena.
Ampak sčasom se pa povsem usede in nič več ne "plava"...
smile-1.gif


Minus je to, da je samo izgleda kot les ampak dejansko je pa noter samo cca 1mm lesa povsem zalitega z epoxijem.
Spodnji del je pa čista plastika.

Ampak če parket na debelo polakiraš si itak na istem.

Jaz bom v novo bajto dal laminat tam kjer je nevarnost politja, večje obrabe itd...
Parket pa tam, kjer se bolj pazi in kjer je bolj prijetno biti bos (spalnica, dnevna). Seveda pa bom dal nelakiranega, takega grobega, ki ga 1x letno naoljiš z neškodljivim oljem.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Glede na to da je govora o obnovi, ČE vrata po stanovanju ostajajo ista, in predpostavljamo da boš obstoječo podlago (parket, linolej, ploščice...?) vrgel ven, toplo priporočam da ima nov izbrani pod isto debelino, sicer bo čudno izgledalo. Dve leti nazaj sem ven metal poden (kuhinja + hodniki, cca 20m2), menjal sem linolej (tiste klasične sive kvadratne plošče) za vinil. Ker sem imel dilemo, kako bi izgledalo če bi moral frezat komplet vsa vrata + delat pragove, sem šel na isto debelino in sem vzel lepljeni vinil 2mm. Polaganje je malo večji hec kot karkoli na klik, ampak, z malo augenmasa se da čisto profi narest. Zaenkrat, kar se tiče uporabe in obrabe, še vedno brez pripomb
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
Citat:
Uporabnik NoteThis pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
OK, razumem, je pa tako da jaz druga kot lepljenega ne bi hotel nič imeti. Na živce mi gre ko zaveda plava, vsaj minimalno da se kaj upogiba. Sicer pa saj lahko tvoj laminat tudi zalepiš... Skratka če prav razumem so v primerjavi z parketom sami plusi, edin minus je da je material umeten, da ni naraven, les?

Prvič slišim za vinil, sem malo pogooglal in ne najdem nekega jasnega odgovora/definicije kaj sploh vinil predstavlja? Hvala

Minusi laminata so tudi da je glasen in hladen v primerjavi s parketom. Opcija, ki teh minusov nima je vinil.