Popolna obnova stanovanja

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.193
1.809
113
Za koplanico ti bom jaz lahko dokaj kmalu povedal, ker imam namen v roku dveh mesecev eno demolirat (od dveh), pred tem pa še komplet vodvoddno inštalcijo zamenjat po hiši.

Tudi meni je 5 jurjev za kopalnico preveč..samo ko sem nazadnje spraševal enega, ki obnavlja koplanice (največ po blokih), je pribil ceno od 5 naprej - zdaj glede na spisek žlahtnikov, ki si jih naštel, bi bil realen znesek polovico manjši.

(tudi meni bo delal sestričnin mož).
 

virtualman

Pripravnik
20. avg 2008
79
0
6
jv slovenija
Hja, kakor se vzame. Minimum ( če sam delaš zraven in vsaj polovico narediš) je za majhno kopalnico 3k. Ne sme pa biti nepredvidljivih zadev in moraš kupiti skromno opremo iz spodnjega ranga. Obnova kopalnice je itak najvišji strošek v celi zadevi.
Že ko boš hotel razmontirati umivalnik,...boš moral zapreti ventil za vodo ( ponavadi je za ogledalom). Lahko se ne bo dalo, ker ponavadi razpade-preperi gumica v ventilu. Potem boš moral zapreti glavni hišni ventil, menjati ventil za ogledalom- rezati cevi+štukci in zelo verjetno montirati števec porabe vode. Zato boš že tu moral razbijati to steno.
Prej nisem omenil še možno menjavo bojlerja+gibljive cevi+varnostni ventil. Uglavnem stanovanje izgleda huje po vsem razbijanju ploščic ( tudi tistih na tleh- æeprav se čez tiste na tleh ponavadi kar prelepijo nove čez. Zbijat stare je skoraj nemogoče.Potem pa vrata pooblat- ker so tla višje,vstavit nov kovinski prag,...) kot bi zidal hišo ali stanovanje na novo. Prava groza je jemanje stare banje ven in rušenje obzidave. Prahu in materiala, da te kap. Če nimaš lifta treba vse ročno po stopnicah v keson kamiona in odvoz. Vse skupaj računaj da bo kar trajalo tudi do pol leta, ker majstre različnih profilov je treba tudi čakati.
Ploščice lahko zbiješ tudi sam dol. Sposodi si Hiltija v merkurju- cca 10 do 20€ na dan je najem. Odpelješ lahko te zbite ploščice tudi sam, boš kar prišparal.
lp
lp
 
Nazadnje urejeno:

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Citat:
Uporabnik cresh pravi:
točn tko, opremo mam jst že komplet spisek narejen pri @seveju in me pride za komplet stanovanje okoli 4jurje.

Kuhinja, dnevna, spalnica, otroška bo vse iz Ikee.

Skrbi me kopalnica, ampak glede na to, da je sorodnik pečar, bi mi znal naredit poceni. Tast je štromar, stric vodovoda, tko da hudiča jst mislm da bo tole mogl it čez z 19jurji. Bom pa v sredo nalimu slikce, da vidte stanje stanovanja.

Naša kopalnica (narejena 4 mesece nazaj) je velika 1,8 m x 2,8 m
-ploščice + polaganje = 1.100 EUR
-oprema (dvojni umivalnik, pipe, stojalo za umivalnik, omarica za brisače, stenska omarica z ogledalom, 2 x rollwagen, 2 x hocker, obešalniki...) = 650,00 EUR tle sva ful pršparala ker sva vse vzela v Ikei - serija Molger pa Lilangen
-bana, wc, pipa za bano, tuš za bano = 500,00 EUR
-pralni stroj, kalorifer, ventilator, luči = 700,00 EUR

Mogu bi vkalkulirat še estrihe, pa štrom, pa vodo pa radiator, sam to smo pa plačal za celo stanovanje...

Če mal pogledaš se da pri kopalnici ogromno prišparat!!!
 

virtualman

Pripravnik
20. avg 2008
79
0
6
jv slovenija
Tudi menjava radiatorjev je slišati kot dokaj enostavna zadeva. Vsak se najprej zapiči v to kateri je boljši, katero firmo, kakšni wati. Malokdo pa pomisli, kakšen je razmak med priključki na starem radiatorju. Če ni enak se zadeva MOČNO zakomplicira. Če kupiš radiator z manjšim iskoristkom pač zadevo rešiš z daljšim radiatorjem. Potem je razlika v debelini -ena,dve ali tri plošči. Razmik pa je bistven, če ne želiš iti v grozno povišanje stroškov. Ventila na ceveh itak moraš zamenjati. Ni problem, če ni vode v ceveh ( 1 teden na leto je ponavadi sistem izpraznjen, nekje pa ga nočejo ali ne morejo izpraznit) V grelni sezoni itak. Torej zamrzovanje ostane edina rešitev, če je priključna cev dovolj dolga in na hitro premotirati -stare ventile dol, nove gor.
Če pa je razmik priključkov na novem radiatorju drugačen je pa treba priključno cev rezati, prekriviti, uglavnem švasati.
To pa ob istočasnem zamrzovanju noben hudič noče, ker je hitro poplava. Nekateri to rešijo tako, da namesto jeklenih cevi (v starih stanovanjih) doštukajo bakrene, ki jih na odrezano cev z nanovo urezanimi navoji prišraufajo in del ovinkov lotajo na hitro. Nato sledi novi ventil. Tako delo pa precej poveča stroške menjave radiatorjev. Vredno razmisleka pri nakupu radiatorjev.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik cresh pravi:
Tkole je. Neki študirava, da bi kupila stanovanje. Za novga sva malo prekratka, tko da mal starešiga gledava.
Zdej me pa zanima koliko okvirno lahko pričakujem stroškov pri obnovi stanovanja.

Treba je pa zamenjat:
- okna(3x+balkonska vrat)
- radiatorji
- parket(buršenje in barvanje obstoječega)
- kopalnica( napeljava, ploščice, ...)
- beljenje
- ...
- ...
Kolk se lahko okvirno pričakuje?
Hvala :D

Precej je odvisno od kvalitete/cene materialov, ki jih bosta uporabila. Prav tako je odvisno od vajinega vložka, koliko bosta naredila sama. Odstranjevanje starih ploščic, štemanje, rušenje, pleskanje, selitev, itd.

Jaz sem poleti prenavljal 70m2 stanovanje. WC in kopalnica vse ven, menjava napeljave, vsa keramika nova, enako umivalniki, wc školjka, pipe, itd. Na star parket v spalnih sobah in dnevni sobi sem dal kvaliteten laminat, ostalo nove ploščice. Pred tem je bilo potrebno odstraniti parket in topli pod. Zrušiti dve nenosilni steni med kuhinjo in predsobo in par sten ojačati ter zravnati. Kuhinja povsem na novo, vgraditi števce za vodo. Menjava oken in balkonskih vrat, nova vhodna vrata. Pleskanje, okrasne letvice in ostale "malenkosti", ki v končnem obračunu nanesejo precej.
Sami smo tudi položili laminat.
Najel sem štromarja za montažo novih varovalk in omarice, keramičarja za ploščice, vodovodarja za števce, cevi, in ostalo v sanitarijah, vrata sem kupil pri VAL (1300 €), okna pri AJM (3500 €).
Če odštejem novo kuhinjo, sem za vse to porabil cca. 15k €. Če ne bi sami toliko naredili, bi bil strošek najbrž 5k € večji.
Če te zanima bolj podrobno, ti lahko dam še kakšno informacijo, imam vse napisano.
smile-1.gif
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
ksz

Sem ga šel pogledat in bi bilo res vse za obnovit. Parket bi bil pod vprašajem, ker nekje so kar precejšni razmaki.
Tko, da sva se kr odločila da bova vzela nov stanovanje.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Citat:
Uporabnik virtualman pravi:
Tudi menjava radiatorjev je slišati kot dokaj enostavna zadeva. Vsak se najprej zapiči v to kateri je boljši, katero firmo, kakšni wati. Malokdo pa pomisli, kakšen je razmak med priključki na starem radiatorju. Če ni enak se zadeva MOČNO zakomplicira. Če kupiš radiator z manjšim iskoristkom pač zadevo rešiš z daljšim radiatorjem. Potem je razlika v debelini -ena,dve ali tri plošči. Razmik pa je bistven, če ne želiš iti v grozno povišanje stroškov. Ventila na ceveh itak moraš zamenjati. Ni problem, če ni vode v ceveh ( 1 teden na leto je ponavadi sistem izpraznjen, nekje pa ga nočejo ali ne morejo izpraznit) V grelni sezoni itak. Torej zamrzovanje ostane edina rešitev, če je priključna cev dovolj dolga in na hitro premotirati -stare ventile dol, nove gor.
Če pa je razmik priključkov na novem radiatorju drugačen je pa treba priključno cev rezati, prekriviti, uglavnem švasati .
To pa ob istočasnem zamrzovanju noben hudič noče, ker je hitro poplava. Nekateri to rešijo tako, da namesto jeklenih cevi (v starih stanovanjih) doštukajo bakrene, ki jih na odrezano cev z nanovo urezanimi navoji prišraufajo in del ovinkov lotajo na hitro. Nato sledi novi ventil. Tako delo pa precej poveča stroške menjave radiatorjev. Vredno razmisleka pri nakupu radiatorjev.

Dobijo se prav lepi priključki z zamikom (dvojno koleno itd...) za rešitev večjega ali manjšega razmaka med radiatorskimi priključki.