Obnova stanovanja

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ne seri z laminatom !!

Kupi vinil plošče, je bomba od bombe, cena normalna.

Pejt v Baloh v trzinu, majo dobre opcije, če bos kupil mi prej javi,jaz bom cez mesec nabavljal spet še za dva prostora...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
Ej brez skrbi, samo izobražujem se, osebno uporabljam v vseh prostorih zgolj parket. So pa mi stvari zanimjive in fascinantne glede cen ki lahko gredo tudi v nebo in zato sem malo povprašal v čem je finta tega dragega laminata. No... pa še vedno ne vem kje je finta tega vinila v primerjavi z laminatom?
smile-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.355
5.401
113
Ne. Še najbližje parketu.... Če je liman, če je pa plavajoče položen pa ne vem
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.325
953
113
Pri nas smo ravno v polaganju 120 kvadratov vinilnih plošč Karndean, kupljenih v LARSu Trzin. Meni vinila ni prav nihče skritiziral...

Še pečar mi je rekel, da zadnje čase velikokrat v kopalnice na tla polagajo vinil...
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Ko si že omenil kvaliteten laminat.... pred dnevi sem stal v Bauhuasu in gledal laminate in cene... 50€/m2, 60€/m2 in tudi gor... pa me zanima kje je prednost tega da se odočiš za kvaliteten laminat ko pa dobiš gotov parket za 20€+/m2, potegneš izravnalno maso, ter zadevo na klik prilepiš in je ipak parket ki ga lahko 3x brusiš? Torej zakaj ljudje posegajo po dragem laminatu? Štekam da šparaš in kupiš laminat za 4-5€/m2 ki si ga po možnosti na klik še sam položiš in ko se ga naveličaš kupiš zopet drugega za tak denar, ampak drag laminat, čemu? LP

Tudi jaz ne razumem. Laminat je sicer bolj odporen - z manj vzdrževanja. Nekateri ne prenesejo, da se parket izrablja, v bistvu uničuje tako rekoč skorajda pri vsaki stvar, ki pade gor. Zaradi tega je tudi toliko tišji. Zame je ravno glasnost in hladnost laminata tisto zaradi česa ga nočem nikoli več.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
Hehe zdaj mi je kliknilo da očitno tudi nihče od vas ne ve kaj je to vinil oz. kaksna je razlika med laminatom in vinilom. Pač očitno je vinil IN in to je to
smile-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.018
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Vinilne plošče nebi dal v bajto pa če mi šenkajo. Parket je še vedno zakon.
Ker?
Ko ti bodo šenkali pa le javi, pridem iskat, razen če me prepričaš da je sranje.


Sam imam klasičen parket. Drugod vidim to plastiko in je tako kot da bi prišel v kakšno halo. V tem je razlika med parketom in plastiko.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.355
5.401
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Hehe zdaj mi je kliknilo da očitno tudi nihče od vas ne ve kaj je to vinil oz. kaksna je razlika med laminatom in vinilom. Pač očitno je vinil IN in to je to
smile-1.gif

od tega je napisanega malo morje, tudi na tem forumu, poglej malo. Za pošlatat bo pa treba izza računalnika.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Hehe zdaj mi je kliknilo da očitno tudi nihče od vas ne ve kaj je to vinil oz. kaksna je razlika med laminatom in vinilom. Pač očitno je vinil IN in to je to
smile-1.gif

Ne vem od kod si vinil privlekel zdaj, a bi vmešali še marmor?
Nimam direktnih izkušenj z vinilom. Imel sem laminat položen v bivalnih prostorih pred petnajstimi leti. Bil je moteče glasen ob padcih zadev, obrabil se ni. Zdaj imam parket povsod, razen v kopalnici in kuhinji.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.130
941
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Vinilne plošče nebi dal v bajto pa če mi šenkajo. Parket je še vedno zakon.
Ker?
Ko ti bodo šenkali pa le javi, pridem iskat, razen če me prepričaš da je sranje.


Sam imam klasičen parket. Drugod vidim to plastiko in je tako kot da bi prišel v kakšno halo. V tem je razlika med parketom in plastiko.

A to pomeni, da vinil poveča prostor? Mene namreč tudi zanimajo mnenja ljudi, ki hodijo po vinilu in mi tak odgovor ne pové čisto nič.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.160
2.256
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Hehe zdaj mi je kliknilo da očitno tudi nihče od vas ne ve kaj je to vinil oz. kaksna je razlika med laminatom in vinilom. Pač očitno je vinil IN in to je to
smile-1.gif

od tega je napisanega malo morje, tudi na tem forumu, poglej malo. Za pošlatat bo pa treba izza računalnika.

Ti tudi???
hysterical-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.355
5.401
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Hehe zdaj mi je kliknilo da očitno tudi nihče od vas ne ve kaj je to vinil oz. kaksna je razlika med laminatom in vinilom. Pač očitno je vinil IN in to je to
smile-1.gif

od tega je napisanega malo morje, tudi na tem forumu, poglej malo. Za pošlatat bo pa treba izza računalnika.

Ti tudi???
hysterical-1.gif

lenoba lena. razlika me vinilom in laminatom:
- en se lima ali polaga plavajoče, eden samo plavajoče.
- prevodnost za talno gretjhe v primeru limanega vinila tankega par mm podobna keramiki
- eden je plastika drugi ni
- po enem se lahko poliva (primeren za kuhinje in tudi kopalnice), po drugem praviloma ne
- eden je bistveno bolj odporen na praske ipd
- v primeru limanega se ob poškodbi enostavno vzame ploščo ven in drugo notri. če je na klik, moraš podirati do tam.
- najbrž še kaj...

vinil je torej poleg ploščic edini, po katerem jaz brez problema pustim mojima dvema, da se drajsata s poganjalčki okoli in mi je kar se poda tiče vseeno če polijeta zadevo. vzdrževanje je enako ploščicam, občutek hoje gor najbližje parketu. Izgled tudi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.355
5.401
113
lahko ga tudi s superglujem. govorim o razliki med vinilom, ki je debel 5-10mm in se ga polaga PRAVILOMA plavajoče na klik, tako kot laminat, in vinilom, ki je debel tam 3mm in se ga OBVEZNO lepi.