Obnova stanovanja

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
V planu iman nakup 3 sobnega stanovanja. Kakšne so kaj cene obnove?
Kopalnica + ločen WC 8 do 10 k eur (je to realno brez nekega preseravanja?)
4 okna + balkinska vrata bela plastika
gotovi parket s polaganjem cca 55m2

Beljenje in prestavljanje vtičnice v lastni izvedbi tako, da je strošek samo material.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.193
1.810
113
Koplanica z WC-jem za 10 jurjev bo totalno preseravanje
wink-1.gif


Ne vem kako je stanje v bloku za napeljavami..a če je slučjano za dva stanovanja isti dovod vode ter isti odtok, se na vsak način zmeni, da ti naredi kompletnovo in svojo (!) inštalacijo (Staro naj zapre) - v izogib nevšečnostim (govorim iz izkušenj).

Obvezno naj ti na vhodu vode v stanovanje naredi ventil, ker boš po potrebi lahko zaprl vodo...mogoče tudi vodomer (ako je skupni za cel blok) bo prišel prav, da imaš realno porabo (Oz. več koliko plačuješ in koliko porabiš).

Parket je tako kot si napisal..z okni pa žal več nisem na tekočem kake so cene (pa upam da vzameš rolete). MOgoče v razmislek da vzameš tudi 3 zasteklitev čeprav je mogoče za blok včasih rečeno...'saj ne rabiš' samo škodilo ne bo - doplačilo je a itak minimalno.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Gotovi parket lahko sam položiš gre isto kot laminat, no če ga polagaš plavajoče. Sem sam ravno prenavljal komplet stanovanje nimam pojma kje sem ves denar zagonil
bonk.gif


Parket gotovi se dobi za recimo 20eur kvadrat (če spremljaš akcije ali na bolhi - 3 slojni), ena luč da je kolikor toliko normalna računaj 50eur, vtičnice so okrog 6eur komad neke normalne, tiste cenejše so preveč plastične... nanesejo malenkosti odvisno kaj boš delal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.353
5.863
113
pri taščici
10 jurjev se tydi meni zdi veliko za kopalnico in wc. Tudi za pol cene bi moral priti skoz. Seveda odvisno od velikosti prostorov, syevila bordur in podobno. V 5 jurjih seveda ni vkljucen pralni stroj in susilni od Miele.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Gotovi parket lahko sam položiš gre isto kot laminat, no če ga polagaš plavajoče. Sem sam ravno prenavljal komplet stanovanje nimam pojma kje sem ves denar zagonil
bonk.gif


Parket gotovi se dobi za recimo 20eur kvadrat (če spremljaš akcije ali na bolhi - 3 slojni), ena luč da je kolikor toliko normalna računaj 50eur, vtičnice so okrog 6eur komad neke normalne, tiste cenejše so preveč plastične... nanesejo malenkosti odvisno kaj boš delal.

gotovi parket se lepi na estrih, vse ostalo je brezzveze!!!
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Bolj kot gledam pride kopalnica z lahkoto +- par jurjev. Samo omarica z umivalnikom je od par 100 do prek jurja. Pa se cez. Ampak kopalnica bo za 20 in vec let.
Enako velja tudi za parket. Kaj mi bo ce ga zaj.ebem pri polaganju.
Stikala in vticnice sem ze vracunal in ko sestejes koliko jih rabis je groza.
Luci bodo za zacetek ruske (grlo + zarnica na zici). Pac bo zmanjkalo spage.

Koliko pa so okna?
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Kopalnica v bloku cca 1,5m x 3m,wc 1.5m x 1m z vso kopalniško opremo(tuš kabina,tuš kadička keramik,kopalniški blok,bide,armature,lojtrca-radijator)/(wc školjka,vgradni kotliček geberit,bojler 80l)+ploščice,lepilo...,cevi(odtočne,alu plast)in ostali drobni materijal z delom pečarja in vodovodnega inštalaterja s tem da sem veliko pomagal pri štemanju,odstranjevanju starih ploščic,cevi in montaži kopalniške opreme,mogoče sem še kaj pozabil v glavnem kopalnica na fertik brez pralnega stroja,cca 6000€.Moraš pa malo hodit okoli po trgovinah z kopalniško opremo ker so full različne cene.Glej da bo tisto kar je v steni narejeno tako kot se za gre in ne šparat pri kvaliteti ker kot si rekel to je za cca 20let če je narejeno kot se za gre in pravega majstra ne nekih šalabajzerov ker z vodo se ni za zajebavat,medtem ko zunanjo kopalniško opremo lahko menjaš večkrat brez ne vem kakšne škode.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
Jaz bi pa še dodal svoje vprašanje v to temo...

Kje dobit kakšnega ugodnega notranjega oblikovalca?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vse to, kar si napisal, plus knauf strop z vso razsvetljavo, plus izdelava niše za pralni stroj, kjer so bile prej stopnice na podstrejše, mi je v nulo napravila ekipa Bauhausa za nekaj več kot 6000€. Dali so tri leta garancije na izdelavo in malo pred koncem garancije se je sam od sebe oglasil nadzornik te ekipe in pregledal, če je še vse v redu.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ja poznam zadeve iz Bauhausa ekipe se menjajo ker imajo za posamezna področja druge pogodbenike,nadzorni je v redu tip ki se spozna na zadeve je pa oprema relativno draga,se da če malo sam pobrskaš dobit dosti cenejši in kvalitetnejši materjal itak pa da bo nadzorni uturil svoj materijal tako da kar se kopalnic tiče bi rekel po svojih izkušnjah kar smo delali za Bauhaus da se da dobit cenejšega s.p.vodovodnega inštalaterja in cenejšo kvalitetnejšo opremo.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Vse to, kar si napisal, plus knauf strop z vso razsvetljavo, plus izdelava niše za pralni stroj, kjer so bile prej stopnice na podstrejše, mi je v nulo napravila ekipa Bauhausa za nekaj več kot 6000€. Dali so tri leta garancije na izdelavo in malo pred koncem garancije se je sam od sebe oglasil nadzornik te ekipe in pregledal, če je še vse v redu.

Ploščice iz bauhausa so lahko crap, ali pa odlične. Glede na ceno domnevam, da si precej šparal... Kopalnica za 5 čukov drugače ni nič posebnega... Je pa res, lahko kupiš WC za 20 eur, lahko pa za 1500.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nabavil sem tisto, kar mi je predlagal nadzorni. Ni bilo najdražje, najcenejše pa tudi ne. Na srečo ni bilo v igri nobene babnice s svojimi zmišljotinami.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Lanskoletna prenova 4-sobnega stanovanja (ena soba še čaka prenove = še cca 1.200€ stroškov, ker je trenutno skladišče)
Rekapitulacija stroškov:
4.500€ - Okna (4x Veliko polkno + malo polkno skupaj 2,2m x 1,6m, 1x 3xpolkno skupaj 3,2m 1,6m; pri vseh oknih notranje police + zunanje alu police + rolete z notranjo nadokensko "kabino")
5.500€ - Kuhinja - elementi, polotok, miza
3.400€ - Kuhinja - naprave (hladilnik, plošča, pečica, napa, pomivalec, pomivalno korito, armatura)
4.500€ - Gradbena dela (ves iznos, vrata v betonsko steno+preklade, širitev odprtine vrat x2, rušenje stene med balkonom in kuhinjo, gradnja zunanje stene, praskanje vinila s tal, kjer je bil odvoz na deponijo)
1.600€ - Vrata (Zunanja protivlomna + 4x notranja)
2.150€ - nakup parketa (gotovi parket 95 m2)
1.200€ - polaganje parketa (cca 70m2)
3.250€ - Knauf in keramika (2x zazidava odprtine vrat, keramika kopalnica, keramika wc, ipd)
3.280€ - Elektrika in komunikacije (zamenjava vseh kablov, prestavitev stikal in vtičnic, nove postavitve stropnih svetil, TV kabel v 3 sobe, LAN kabel v 5 sob, prestavitev izhoda optičnih kablov, električna omarica z varovalkami, ...)
4.000€ - Strojne instalacije (stemanje in zamenjava vseh cevi, vgradnja 2x ventilov za vodo in 2x stevcev za vodo, kanaleta za tuš, podometni kotliček, vgradnja podometnega tuša, 6x radiatorji (dobava, montaža, prestavljanje priključka, termos. ventili...)
2.000€ - Sanitarna oprema (podometni termostatski ventil, wc, mehčalci/filtri za vodo, umivalnik za wc+pipa, tipka za wc, tuš ročka, tuš glava 40cmX40cm...)
600€ - steklena stena za kopalnico 180cm x 200cm

Mislim, da je to to... tako za občutek in orientacijo. Pri nekaterih stvareh sem gledal na ceno, pri drugih pač ne. Sem pa s 15.000€ (od oka) prišel na to cifro, ker sem se odločil za temeljito in ne le površinsko obnovo. 15.000 bi me prišlo recimo kopalnica, wc, barvanje, parket (po šparovni varianti)
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
4.000€ - Strojne instalacije (stemanje in zamenjava vseh cevi, vgradnja 2x ventilov za vodo in 2x stevcev za vodo, kanaleta za tuš, podometni kotliček, vgradnja podometnega tuša, 6x radiatorji (dobava, montaža, prestavljanje priključka, termos. ventili...)
2.000€ - Sanitarna oprema (podometni termostatski ventil, wc, mehčalci/filtri za vodo, umivalnik za wc+pipa, tipka za wc, tuš ročka, tuš glava 40cmX40cm...)
600€ - steklena stena za kopalnico 180cm x 200cm
sprasujem se.gif


pozdrav.gif


tu mi nekaj ne štima
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Verjetno je mislil ceno...
tongue-1.gif


(Btw.: je šipa zlata? Ima kvadraturo 12x12 metrov? Kaj tretjega?
redface-1.gif
)
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Verjetno je mislil ceno...
tongue-1.gif


(Btw.: je šipa zlata? Ima kvadraturo 12x12 metrov? Kaj tretjega?
redface-1.gif
)

Sem prej napisal ceno iz glave, sem malo falil... iz ponudbe:
Izdelava, dobava in montaža steklene predelne stene, izdelanih iz 8 mm prozornega float kaljenega (ESG) stekla, sledečih dimenzij: 140,8 cm x viš.: 215cm = 1 kom. Vsa stekla so fino obdelana RB. Steklo je montirano-vstavljeno v ALU U eloksirane profile, ki so predhodno lepljena v tla in steno. Pritrjena je tudi s prečko, ki je fiksirana v steno.
Cena za izdelavo, dobavo in montažo tega stekla je: 453,00 EUR + DDV.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
Kaj ti pa ne stima?

Steklena stena... pregrada med tusem in umivalnikom

kje si pobral te cene
sprasujem se.gif

veš koliko je razvodov cevi
sprasujem se.gif

kako veliki radiatorji
sprasujem se.gif

ali sploh lahko montiraš predstenski element za wc
sprasujem se.gif

in še mnogo drugih stvari je neznanka
grin1.gif

če si videl stanovanje in veš kaj vse rabiš je to še sprejemljivo
grims-1.gif
drugače pa ne
težko je narediti predračun na pamet če stvari ne vidiš
d055.gif

ne piši napamet ne opis del ne materiala ker zavajaš alter -jevca z nekimi izmišljenimi cenami
evil.gif

pa brez zamere če sem te užalil
grin1.gif


pozdrav.gif
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Uff... čudaka. Če bi dobro prebral bi morda videl, da sem zapisal cene kolikor sem jaz dal lansko leto za obnovo.
Koga zavajam s tem? Nikogar. Od kje tebi, da so izmišljene? Na pamet opis del... ni na pamet le na hitro, ne bom šel vsega z obračuna prepisovat; imam pa razdelano vsako podrobnost v obračunu del
wink-1.gif


Človek tako morda dobi le občutek. Jaz ga lani, predno sem se lotil obnove, nisem imel. Prva ponudba za kopalnico + wc (le to dvoje) je bila 8.000€ + 3.500-4.000€ za delo. Samo pri tuš glavi je bilo na koncu razlike za 700€, saj sem namesto "edine tako velike" in "edine kvalitetne" vzel drugo enako veliko in verjetno podobno kvalitetno
wink-1.gif
.

Me pa nimaš s čim užaliti. Jaz pač zapišem neka dejstva, ti nevemzaka padeš ven a to je pač tvoj problem, ne moj. Predstavljenih dejstev ne spreminja
wink-1.gif