Obnova stanovanja

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.159
2.256
113
Aha to je pomemben podatek da se vinil obezno lepi... sem mislim da je tudi na klik plavajoče mišljen. Ko si rekla da vinil ni plastika, kaj pa je potem vinil? Kajti koliko sem gledal imajo določeni laminati tudi tanko lesno površino?
 

Fazer

Zelenc'
24. nov 2018
5
0
1
Ker sem tukajle frišn mi oprostite, če ni prava tema ... druge nisem našel; za znalce imam vprašanje o menjavi enoročne pipe nad umivalnikom v kopalnici: težava je v tem, da ne morem tople/mrzle vode zapreti na stenskih ventilih (verjetno se je nabralo preveč apnenca in ne gre) ... sedaj bom zaprl glavni ventil za vodo in preko pipe izpraznil grelnik vode (boiler 50 l) , da bodo cevi prazne in ne bo poplave ... moje vprašanje: po končanih delih sprostim gl.ventil in se vse zopet napolni .... ali je lahko kakšna škoda na grelniku v smislu odzračevanja ali slično? Hvala za nasvete.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če že delaš menjaj še kotne ventile, drugače pa pravilno razmišljaš in bi moralo bit OK.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fazer

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
če zapreš glavni ventil, ti ni treba praznit bojlera. stakni eno cev pri zaprti pipi, zamenjaj ventil in ga zapri, zamenjaj drugi ventil, nato pa zamenjaj še pipo. Podtlak ti bo držal vodo v bojlerju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fazer