POP TV in Kanal A bosta plačljiva

hermann

Guru
19. mar 2014
9.294
5.880
113
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Zaradi tega pa mi ne pride na misel da bi plačeval... Isto na spletu lahko poiščeš kar se spomniš potegneš na PC in gledaš.. ne vidim smisla plačevat enako kot za pro plus itn
wink-1.gif

jaz bi se pa raje ustrelil, kot da bi kaj gledal na pcju. saj nisem študent, da bo zame vse dobro.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.508
289
83
haha.. kdo pa je reku da gledam na PC? Na PC prenesem pol pa na dam na prenosni disk in priklopim na TV in tam gledam
smile-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
haha.. kdo pa je reku da gledam na PC? Na PC prenesem pol pa na dam na prenosni disk in priklopim na TV in tam gledam
smile-1.gif

V lokalnem Mercatorju tud kar vzameš robo s police in hop mimo blagajne a ne
ne-ne-1.gif


Ne me narobe razumet, tud sam kdaj kaj potegnem s torrentov (kadar česa drugje ni za dobiti), ampak dobre filme grem gledat v kino, imam pa tudi Netflix naročnino.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.508
289
83
Če gre čisto nov filem tudi sam grem v kino če čas dopušča.. Če pa ga ni več v kinu pol pa samo splet ostane
wink-1.gif


Glej zakaj bi plačeval za Netflix ko za ta denar ki ga dam na letni ravni kupim prenosni disk in mi še ostane... Dokler bo tako Netflix in podobno odpade
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.294
5.880
113
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
haha.. kdo pa je reku da gledam na PC? Na PC prenesem pol pa na dam na prenosni disk in priklopim na TV in tam gledam
smile-1.gif

no, ta telovadba je šele za samomor delat
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.983
2.716
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
haha.. kdo pa je reku da gledam na PC? Na PC prenesem pol pa na dam na prenosni disk in priklopim na TV in tam gledam
smile-1.gif

no, ta telovadba je šele za samomor delat

Vse to reši NAS naprava
cheer.gif
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.178
689
113
In zdaj je postalo glavno vprašanje v tej temi kaj je bolj pošteno : da nekaj gledaš in ne plačaš ali da ti nekdo zaračuna nekaj, kar sploh ne gledaš.
stupid-1.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Če te v merkatorju še niso zasačili, ko si kruh kradel, to še ne pomeni, da je tako početje legalno.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.508
289
83
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
haha.. kdo pa je reku da gledam na PC? Na PC prenesem pol pa na dam na prenosni disk in priklopim na TV in tam gledam
smile-1.gif

no, ta telovadba je šele za samomor delat

Če je to zate problem. Je pač tvoj problem.. In ne moj..
wink-1.gif
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.508
289
83
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Če te v merkatorju še niso zasačili, ko si kruh kradel, to še ne pomeni, da je tako početje legalno.

Kak se eni delate pošteni kot da nikoli ne potegnete kaj z interneta
grims-1.gif
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Če te v merkatorju še niso zasačili, ko si kruh kradel, to še ne pomeni, da je tako početje legalno.

Primerjaš neprimerljivo. Če ukradeš kruh, ga mečkator nima več. Če pa si streamaš film, ga ima producent še vedno.
In ja, če se mi zdi film vreden, ga grem gledt v kino. Če pa ga v kinu ni, ni moj problem.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Kmet je vložil svoj čas (+ stroške, samo zaenkrat to zanemarimo), da je vzgojil pšenico.. ta svoj čas, je potem prodal peku. Pek je pšenico obogatil s svojim delom, da je naredil iz nje kruh. To svoje delo je potem prodal trgovcu. Trgovec je poskrbel za distribucijo, da je kruh dostavil v tvojo lokalno trgovino. Zopet za svoje delo prejel plačilo. Se pravi, ko ukradeš štruco kruga, je dejanskih materialih stroškov zelo malo. V resnici kradeš delo vseh vpletenih v proces.

Pri intelektualni lastnini res ni fizičnega produkta. Še vedno je pa vpletenih ogromno ljudi, ki sodelujejo pri produkciji in distribuciji tega materiala. Ti ljudje lahko še naprej to delajo, če so za to kompenzirani. Ena epizoda Game of Thtones stane 10mio$. Iz tega se plačajo maskerji, kosumografi, modelarji, programerji, animatorji, ... skratka par tisoč ljudi. Če bi vsi kradli, ti ljudje ne bi imeli dela in vsebina bi bila slabša, ali je sploh ne bi bilo.

Ne rečem, da nikoli nič ne potegnem z interneta, samo če imam opcijo, da dobim legalno, je konec izgovorov. Poleg tega, da Telemachu plačujem za paket, imam ekstra naročen HBO in Netflix. Pop TV gledam zelo redko in bi rad imel opcijo, da ne plačam za nekaj kar ne gledam. Že sedaj plačujem bistveno preveč. Npr. Šport Tv gledam še manj kot pro plusove kanale, pa je baje še dražji. Ker rabim internet iz 21. stoletja, še naprej plačujem Telemachu. Samo v prvi priliki, ko bom lahko dobil primerljiv internet brez TV, bom menjal.
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
94
48
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik dune pravi:
Če te v merkatorju še niso zasačili, ko si kruh kradel, to še ne pomeni, da je tako početje legalno.

Primerjaš neprimerljivo. Če ukradeš kruh, ga mečkator nima več. Če pa si streamaš film, ga ima producent še vedno.
In ja, če se mi zdi film vreden, ga grem gledt v kino. Če pa ga v kinu ni, ni moj problem.


Fantje, malo ste se oddaljili od teme. POP in A kanal sta na tapeti.
evil.gif
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Zadeve po forumih se umirjajo, raja se počasi navaja na povišanje. Brez hipnoze in x-faktorja (al karkoli se pač zdaj predvaja), pač ne gre. Beeee.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
207
63
Kranj
Saj to je problem, umirja se vse skupaj....me zanima kako bi bilo v Romuniji tole
smile-1.gif


Ali romunska afera pri nas, pomoje brez problemov.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.294
5.880
113
Ah, pri nas bi s 44 jurji naredili uslugo nam, revežem. Ker drugače bi nas morali vse polovit.

Neverjetno uvidevna oblast.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.178
689
113
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Zadeve po forumih se umirjajo, raja se počasi navaja na povišanje. Brez hipnoze in x-faktorja (al karkoli se pač zdaj predvaja), pač ne gre. Beeee.

Kar se mene tiče se niti nisem vznemirjal in zato ne potrebujem umirjanja. Ko pride podražitev bo šla na pošto odpoved. Pomlad prihaja in narava vabi.