Pomivalni stroj 60 cm

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Moj nasvet še 1 x Bosch, če pa želiš res merodajen nasvet, pa pokliči, kot sem tudi sam vprašal, kakega serviserja, ki popravlja več pomivalcev..., pa daleč od tega, da bi bil pri meni Bosch, sicer, kaj, kar perferiram. Steklokeramike indukcije nikoli ne bi Bosch kupil, pralnosušilni stroj v 1 stroju, enako nikoli Bosch .....

Pa še namig TOP OF TOP model Bosch, ki je pri nas 1450 eur dobite čez karavanke namig vam da ceneje.si za 999 eur, garancija velja pri nas in pri naših serviserjih jo lahko mislim, da za 60 eur celo podaljšate na 5 let. Sem slučajno raziskal, ker sem upal, da se moj 9 let star Bosch ne bo splačalo popravljati ob okvari, pa je serviser rekel, to je malenkost, pa potem ni bilo nič z novim.....
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Midva z ženo sva pred leti želela kupiti nekaj čim bolj kvalitetnega. Ker sva bila s pralnim strojem Miele zadovoljna, sva vzela ša pomivalca od iste firme.

Totalno razočarana: drag (glede na "kvaliteto"), ne pomiva dobro, skos neki problemi, imela sva polno serviserjev tu in vsak je govoril drugače, nasplošno podpora pri Miele je katastrofa. Nikoli več! :mad:

Med tem je moj oče vzel Bosha in je top! Da ne govorim, da je dal zanj tretjino tega, kot midva za Miele :rolleyes::D
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ajooj.Kter model sta pa uzela?Hvala bogu,me moj v 2 letih niti enkrat ni pustil na cedilu.In ga teram vsak dan.V nedeljo po 2 zalaufam.Res sm zelo zadovoljen z njim.Posoda pomita u nulo.Vse suho.Nimam kaj brisat.Na koncu se vrata sama odprejo.Da se posoda res total posuši.
Očitno si naletu na tako serijo.
Hvala bogu.Sem z vsemi aparati Miele zelo zadovoljen.Vse laufa tako kot mora.Brez napak in servisev!

Ti bom dal link,kter model imam.

https://www.miele.de/haushalt/geschirrspueler-2510.htm?mat=10344610&name=G_6730_SC
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja če si Miele fan že moraš to reklamirati ;). Miele je marsi kje v špici pa žal ne povsod, poglej si pralno sušilne, prava žalost pa poglej 10 različnih testov tudi po državah, je pa res, da je večinoma v špici vsaj pri cenah ;).

Sam imam izdelke veliko proizvajalcev, trenutno tovrstnih izdelovalcev : Mitsubishi, Samsung, Bosch, Electrolux, Aeg, Jura......................
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ne reklamiram.Ampak sm dal link,kter model imam, in kako sem zadovoljen z njim v 2 letih.Da laufa brez napak!

Jst imam pa znamke-Miele,Aeg,Bosch& Siemens :)
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Ker običajno...že po parih pranjih zataji.Vsem znamkam...med njimi tudi Miele.Ni več kvalitete,kot je bla pred 30 leti.Takrat se je delal na kvaliteto.Zdej se dela še samo na normo...
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Kaj pravte na Candy in Beko, ki imata še 3.vetrnico spodaj ? A zelo pomaga oprav tisti del (levi/desni), ali
so ga moral dodat, da sploh opere tako dober kot drugi boljši :) ?
a se Bosch made in poland s plastičnim dnom lahko sploh primerja z njima ?
Ja, Bosch made in germany z inoxom verjamem, da je dober, a tudi 150€ dražji ko primerljive karakteristike Beko/Candy.

Pa tale 3.predal zgoraj mi ne gre v račun - zniža oba spodnja predala. V moj stari stroj dam kamot v
oba zgoraj in spodaj krožnike, v te nove s 3.predalom za pribor, ni šans. Vam je to zelo moteče ?

Miele je uberalles pri notranjih predalih - tako lepo kot grejo ven/not, prestavljanje, ni pri nobene stroju. Kvaliteta ostale, pranje in pokvarljivost pa jim je pomoje zelo padla. Kolega kupil Miele pred 6 leti, ves čas nezadovoljen z njim, zdaj jo je šla ena malenkost in bi moral dat 200€, je pa raje Beko kupil.

Katere stroje moram vzet, da bo v eni uri maximalno dobro opral vse od kosila, z posodami vred ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ena ura pranja in dobro oprano (in posušeno!) enostavno ne gre skupaj - vsaj po mojih izkušnjah ne. Zdaj imam Beko, prej AEG, še prej Elektrolux in Candy, še najslabši AEG in Elektrolux.
 

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Se pravi je to 1h-quick bolj za res malo umazano in manj posode ?
A niso stari stroji vse opravl na ful temperaturo, nič šparal z vodo in nardil vse to super ok v 1 uri ? Se še dobi kje takega ?

Na koliko stopinj ti dela ta 1 ura v tvojem Beku ? Ker vidim po strojih da imajo zelo različno, 55C, 60C (novejsi Beko), 65C (novejsi Bosch & Candy) - bi kazalo iskati take z več stopinjami ?

Kako hitro in na koliko stopinj pa perejo kaki profesionalni po gostinskih obratih ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz 80% perem na 60° (hitro & čisto program) s tableto je mislim, da ura 15, od tega vsaj 15 minut sušenja.

Model DFN 6632.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.573
685
113
toti Maribor
Quick pri Bekotu je dober program. Pere 59 min. pri 70°C. Edino kar je ne posuši, ampak takoj ko opere zapiska, da je konec. Če ti ni hudo brisat, potem s tem programom prihraniš kako 1,5 uro.
 
Quick pri Bekotu je dober program. Pere 59 min. pri 70°C. Edino kar je ne posuši, ampak takoj ko opere zapiska, da je konec. Če ti ni hudo brisat, potem s tem programom prihraniš kako 1,5 uro.


to je kopija programa sod smega in sicer cristalli (za pranje kristala). program traja nekje 54-59 minut, maš pranje + 2 izpiranji. Odlična zadeva
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ve kdo, kje je pri 8 let starih Boschih senzor, da so zaprta vrata, ker mi nekaj nagaja, če ga lepo zaprem, če ga pa nabijem ko norec, pa vedno dela.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Če ga boš vedno nabil kot praviš.Boš zje..bal še ostalo.In boš mel več škode kot je potrebno...
 
Kaj pravte na Candy in Beko, ki imata še 3.vetrnico spodaj ? A zelo pomaga oprav tisti del (levi/desni), ali
so ga moral dodat, da sploh opere tako dober kot drugi boljši :) ?
a se Bosch made in poland s plastičnim dnom lahko sploh primerja z njima ?
Ja, Bosch made in germany z inoxom verjamem, da je dober, a tudi 150€ dražji ko primerljive karakteristike Beko/Candy.

Pa tale 3.predal zgoraj mi ne gre v račun - zniža oba spodnja predala. V moj stari stroj dam kamot v
oba zgoraj in spodaj krožnike, v te nove s 3.predalom za pribor, ni šans. Vam je to zelo moteče ?

Miele je uberalles pri notranjih predalih - tako lepo kot grejo ven/not, prestavljanje, ni pri nobene stroju. Kvaliteta ostale, pranje in pokvarljivost pa jim je pomoje zelo padla. Kolega kupil Miele pred 6 leti, ves čas nezadovoljen z njim, zdaj jo je šla ena malenkost in bi moral dat 200€, je pa raje Beko kupil.

Katere stroje moram vzet, da bo v eni uri maximalno dobro opral vse od kosila, z posodami vred ?

Candyja se ogibaj. Plastika v poljskem bošu ti zna vodo zadrževati, posledično bo posoda bolj mokra. Tisti s 3košaro preglej kake so dimenzije med košarami. Za v 1 uri oprano posodo kak Beko, smeg.