Pomivalni stroj 60 cm

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Bocsh popolnoma RF, glej modele, ki imajo pri komandnih gumbih kovino in ne plastike.....
 

smeg bo bolj kriza vsaj do tega fonda, razn če ni kakih akcij. naj mož prevri opremacenter, ki ima smege na zalogi. jaz sem leto in pol nazaj pri njih vzel 45cm popolnoma vgradni sta 4525, ker smegi nimajo snemljivih zgornjih plošč. Stvar je bila hudičevo, pregrešno draga, amapk aroko na srce tud jajca bi si dal odrezat sam da pride k hiši...in je tud pršel

BTW a ti maš morda smega doma? če da kateri model? a imaš mogoče še kaj drugega od smega
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Tole z jajci... auč. Zdej me pa res zanimajo prednosti te znamke (če se ti da malo opisat). :zmaga:
 
Tole z jajci... auč. Zdej me pa res zanimajo prednosti te znamke (če se ti da malo opisat). :zmaga:

lahk ti povem za moj model, ostali imajo manj bombončkov (ne vseh, amapk enih pač nimajo)

kot prvo programi so temperaturno dost bogati in ne skoparijo z vodo. Imam 5 programov + 5 dodatnih iz teh programov (t.i. quicktime funckija). Pleg tega imaš možnost krajšana cikla pranja pri teh 4 programih (tj. da se odpoveš odpiranju vrat, 27 minutni program te funckije nima, prav tako ne tistih 5 dodatih ).

Zgornja košara je nastavljiva v 3 višinah, poleg tega je razdalja med spodnjo in zgornjo košaro (ko je le ta v najvišji oz sredinski pozicij) dost velika da pereš zadeve premera 30+ cm....za stroj 45 cm je to zakon


potem imaš enersave (ex apertura automatica) zadevo...tj opdpiranje vrat...podaljša čas pranja za od 30-45 minut sam je pa zakon

Zgornja košara ima ob strani dve polički za nože, žličke itd....na račun tega imaš manjšo košaro za pribor in posledično več placa v spodnji košari

imaš swing system ko je propeler na propelerju...super opere, malo manj super ko morš propelerje odstranjevat ker iamš en zatič ki ima hudičevo ostre robove....s kako krpo gre, drugače pa aučččč

stroj je tih , enostaven za uporabo, edino modra svetoba tipk zna biti nekoliko "čudna". sploh recimo če stroj ni čisto podpultom, in da uporabiš funkcijo timerja, in začne izbran program utripat v tej svetlobi..če imaš temo v prostoru kjer je pomivalc zgleda kot bi imel vesolce na obisku


moje izkušnje..za stroj 45 cm ni blo glih placa, iskal sem nekaj s čim več placa v notranjjosti + da je čim bolj uporaben. med tednom nas je 5,6 + obiski. Kuh se vsak dan, obiski kave id...stroj laufa 2 do 3 na dan (ponavadi je to program 1/2 65 C oz 70C na quicktime (pere nekako dobrih 50 minut)).... dela bp, simp lza uporabo, notri gre vse živo, nobenih pripomb, zelo zadovovljen
 
  • Všeč mi je
Reactions: wd40

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
bimam smega, imam pa rebrandan gorenje gv65342xv (extra ali plus oz. nekaj takega), ki je v bistvu smeg. Model je identičen z nekaj smegi. Sedaj sem ga nekaj šraufal (po 7-8letih od nakupa) in sem bil presenečen nad kvaliteto izdelave v primerjavi z novejšim candyem (pri starših).
Če bi se sedaj odločil bi se definitivno za original Smega!
Ugodno ga dobiš na oprema center ali v italiji/nemčiji.
No mogoče tudi kakšen Asko, a tega pa res ne dobiš ugodno.

V kolikor je prostor pod pultum, bi se jaz odločil za modele za 86cm prostora in s tremi košarami (xxl variante v imenu modela).
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Midva imava BOSCH SMV68MX04E in za enkrat BP.
Na vrhu imas predal za pribor (ni tiste kosarice - to je lahko prednost ali slabost, odvisno pristas cesa si). Vrhnja kosara nastavljiva v 3eh nivojih + velik teh "vilic" lahko zlozis da imas prostor za kaksno vecjo posodo.
Takrat ko sva kupovala nama je tega extra priporocala poleg Miele; ampak Miele ce hoces dobrega je 1000€+, cena Boscha je pa cca 750€
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Midva imava BOSCH SMV68MX04E in za enkrat BP.
Na vrhu imas predal za pribor (ni tiste kosarice - to je lahko prednost ali slabost, odvisno pristas cesa si). Vrhnja kosara nastavljiva v 3eh nivojih + velik teh "vilic" lahko zlozis da imas prostor za kaksno vecjo posodo.
Takrat ko sva kupovala nama je tega extra priporocala poleg Miele; ampak Miele ce hoces dobrega je 1000€+, cena Boscha je pa cca 750€
isti model imamo ze 1 leto. odlicen stroj! (prej smo imeli whirlpool 14 let)
https://www.bigbang.si/pomivalni-stroji/smv68mx04e-pomival-stroj-bosch-598368
 
Kaj pa tole? klik Ali je zanesljiva roba? Gledam, ker je tih in niti ni pretirano potraten pri porabi elektrike.

kolikor sem bral se je elux mičkeno pokvaril, čeprav to zgleda poštena mašina..aja tiste 3 + dosežeš če imaš prižgano funkcijo odpiranja vrat, drugače je majčkn bolj potratn (isto pri meni)...računaj da bo takrat program malo daljši ,amapk ne boš mel savne v kuhinji.....bi si pa jaz na tvojem mestu snel navodila za uporabo, da bi pregelda nabor programov, njihov opis (poraba vode, temp), ter čas trajanja.

Zna biti kar okej izbira, seveda z dokupljeno garancijo
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.032
76
48
Tale model,k bom dal link.Poznam dva gospodinjstva k ga imajo in,so zelo zadovoljni z njim.Tud sam,sem ga iz radovednosti prečekiral.Super stroj je res.Lepo pomiva posodo,posuši...skratka opravi tako kot je treba.Za ta denar,dobiš res super stroj.Kot je krofica napisal.Če hočeš dober pomivalc od Miele.Je žal,treba odštet 1000eur+.Sem pred 2 leti za mojga Miele odštel 1300 eur.Ne obžalujem nakupa.Vse tako kot mora bit brez napak.

Tega Boscha pa res priporočam k bom dal link.

https://www.bigbang.si/pomivalni-stroji/smv68mx04e-pomival-stroj-bosch-598368
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Kako se kaj Gorenje pomivalci obnesejo?
Kolikor gledam imajo le ti 5 let garancije.
 
Kako se kaj Gorenje pomivalci obnesejo?
Kolikor gledam imajo le ti 5 let garancije.

kateri gorenjevi. Tisti made in slo ali midea, made in prc z logotom gorenje? Prvi so vsaj po karakteristikah okej, tehnologija je pobrana od smega, hotpoint/aristona, tako da verjetno glih klump niso. Mogoče odpri tu ali na monu ali pod svojo streho kako temo če ma kdo željen/ogledan pomivalc doma, da slišiš še druga mnenja ...čeprav je kakovost v Gorenju fajn nazadovala.....Made in prc pa raje pusti tam kjer so, če se maš kaj rad
 
Kako se kaj Gorenje pomivalci obnesejo?
Kolikor gledam imajo le ti 5 let garancije.

aja še to...vsaj en model (govoriva o Gorenjevih pomivalcih)delajo/prodajajo fostrerju (poglej na fosterspa.it, če te mika...no saj tud gorenjev vgradnihladilnik se pri njih dobi, sam z logo foster),asko oz gorenje+ pa delajo za fulgor milano. Svoj cajt so delali tudi za kitchenaid, ampak to je blo še ko je bil asko pod antonijem merlonijem.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Meni se je rebrandan smeg made in italy obnesel. Sedaj bi šel samo še na original Smeg. Zdaj se mi zdi da pri kopijah so vedno neki kompromisi. Pri Asku imaš vse glave za vodo špricat iz inoxa, pri gorenju+ pa iz plastike, verjetno je tudi kakšna druga stvar malo slabša. Nekje je treba znižati ceno proizvodnje aparata, da imaš lahko nižjo ceno verjetno?
 
Meni se je rebrandan smeg made in italy obnesel. Sedaj bi šel samo še na original Smeg. Zdaj se mi zdi da pri kopijah so vedno neki kompromisi. Pri Asku imaš vse glave za vodo špricat iz inoxa, pri gorenju+ pa iz plastike, verjetno je tudi kakšna druga stvar malo slabša. Nekje je treba znižati ceno proizvodnje aparata, da imaš lahko nižjo ceno verjetno?

ja lahk greš na original smeg, ker druge je ni....gorenje jih pri smegu več ne kupuje, smeg jih dela mogoče še kak italijanski brand in to je to. ja njihovi pomivalci so top, to drži. Smeg je recimo tudi pralne stroje, sušilce začel raje jemati pri beku kot pri gorenju. Zamrzovalne skrinje pa je jemal že prej, čeprav imajo gorenjeve boljše karakteristike.......

verjento so tudi gorenjevi pomivalci kupljeni pri smegu bolj drugorazredni, vsaj za boscha se ve da tisto kar je gorenje štancal od strica roberta ni blo isto kot tisto kar je robert naredu doma...so bli stroji slabše kvalitete. pač za nas je vse dobro.....

zdaj kar se aska, oz gorenje+ tiče. je oboje delano v velenju. Dokler niso preselili proizvodnje iz Švedske je bil pomivalc made in sweden zdaj je made in slo. Jaz sem sicer v sme v Gradiški gledal en srednji model aska, cena okrog tisočaka, samo uboštvo od uboštva...kt če bi en srednji rang od beka gledal

kar se tiče tvojih domnev okrog kosov, bi rekel znajo držati, čeprav ne rečem da tud v aska ne vtkajo klumpa.Tisti stroj ki sem ga gledal, me ni prepričal. Po drugi strani je pa vprašanje ali asko prinaša take dohodke kot so si jih zastavili? Ker če ne bo treba tudi ti začet šparat....

Mislim da so zaj****li ker so preselili proizvodnjo dol. Dokler so Švedi delali so bli stroji okej, zdaj pa ne dam roke v ogenj da so vredni svojega slovesa, denarja

je pa tu ena velika žalost, namreč aska kot takega pri nas ni. edino če bi ga šel direkt v firmo v Gorenje nabavt