Pomivalni stroj 60 cm

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Moj delovni pult je pa obdelan tako.Da ni možno da ga napihne.Sem ta moment preveril,k je debata o tem.In skoraj po 3 letih ob vsakdanjem pomivanju.Niti malo nikjer napihnjen.
Je pa pr Mieletu tako.Da se stroj takoj NE odpre.Ampak,čez neki časa...ko odvečna para izgine.In ko se odpre...se mi res nč ne zakadi ven!Pa ne da ga hvalim.Sam povem,kdaj se pr mojmu odprejo vrata.Kako je pr ostalih ne vem.Kdaj se odpro,takoj ko je 0.00 na ekrančku al že prej?Ker moj se odpre,k kaže na času 30 minut še do konca.
Nabijaš, ker ne veš kaj govoriš oz. se ne spoznaš. Vsak pult, ki je iz masivnega lesa ali lesnih kompozitov lahko napihne, samo odvisno koliko vlage in koliko časa.
Po vsej verjetnosti nimaš debelega epoksidnega premaza kjer je "plastika od epoksija" čez.
To se rešuje s folijo pod pultom, katero namestiš tik nad pomivalca. To dobiš po navadi skupaj s pomivalcem in potem to gor montiraš (različni pomivalci imajo različne folije in tudi različno kvalitetno ščitijo). Sicer si pa lahko sam zaščitiš če s šim vodoneprepustnim premažeš ali nalepiš, da direktna para ne prodre notri, magari kak zelo tanek kos pleha/aluminija z montažnim silikonom montirano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver
No ja, to odpiranje vrat je sicer fajn, morate pa pazit tisti, ki imate take vgradne stroje, da vam toplota, para,... ne uniči plate zgoraj.

Drugače pa bom rekel takole - našega zalaufam na časovni timer malo po 22h in praviloma na 1,2 urni program. Zjutraj je vsa posoda suha, razen tam kjer se nabira voda (kakšna šalica spodaj) in seveda par kapljic na plastiki, pa nima odpiranja vrat.
Fleke na priboru in kozarcih vam pušča slabo sredstvo za pomivanje in tekočina za sušenje! Lahko se jih rešite tako, da date v košarico za pribor zmečkano alu folijo - res deluje.

v mojem primeru je ko se vrata odprejo že vse več lai manj fajn ohlajeno. Namreč ene po ure po končanem pranju, se posoda suši s preostalo toploto, s tem se pa tudi vse skupaj ohlaja. Ko se vrata odprejo ni nobene pare, je sam sem in tja kaka kapljica,