Polovica žensk, ki hodi po Ljubljani, ima ...

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Čisto na kratko replika na kozarec.
smile-1.gif
V bistvu pojasnilo.

Kar sem imel v mislih z vpeljavo družbenih in osebnih ciljev v zgornjem komentarju je bilo zgolj to, da se pri enem od obeh primerov problemi rešujejo na zaprt način, običajno skrito pred očmi javnosti, pri drugem primeru pa gre za javno razgaljenje problemov, ki lahko zelo (ali pa bistveno bolj) prispeva k sistemskim spremembam za boljše razmere.

Seveda se strinjam glede potrebnosti odvetnikov. Današnji svet pač ne bi mogel brez njih. Ali še bolje - je (bil) ustvarjen zanje. To je res tema za druge debate, ampak - odvetniki po mojem dobro uspevajo tam in takrat, kjer in kadar so zakoni slabo napisani, so nejasni, so (tudi namenoma) prezapleteni, jih je preveč, ... - you name it. Drugače bi verjetno prav dobro shajali le s sodniki (kot so npr. starodavne družbe). Hm, morda bo pa tudi "odvetniški balon" nekoč počil ... (samo moje razmišljanje)
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Ne, to je bil samo intermezzo.

Glede na to, da smo v Sloveniji - se čudiš temu?


In ko smo ravno še pri tem, en izvrsten citat, ki sem ga pravkar prebral med svežo elektronsko pošto:

"In my many years I have come to a conclusion that one useless man is a shame, two is a law firm and three or more is a congress." - John Adams

wink-1.gif


Pa še en na temo novinarjev:

"If you don't read the newspaper you are uninformed, if you do read the newspaper you are misinformed." - Mark Twain

grims-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
po tem kar smo do sedaj slišali je dejstvo sledeče... članek nima nobene vresnosti saj realnost govori drugače... od treh porodov so bili vsi trije brez prerezanega presredka... ker gre za raziskovalne namene bi seveda lahko še kdo dopolnil pa ga je očitno sram povedat... ženski del tukaj gori pa je itak večinoma nedolžen očitno ali pa zafrustriran saj dlje kot od novinarjev in odvetnikoh nismo prišli... rugelj ima definitivno point nč ni od vas ženske
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
smile-1.gif
No, malo bi bilo vsekakor treba upoštevati tudi statistiko obiska žensk na tem forumu (morda kdo od administratorjev razpolaga s tem podatkom). Je pa dejstvo, da se ljudje od problemov obračajo stran, kar sem posredno napovedal že na začetku. Zanimivo bo videti tudi odzive v Oni, ko bodo in če bodo. Jaz mislim, da bi morali biti.
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Citat:
Uporabnik netko pravi:nč ni od vas ženske

jaz sem čist za, sam nisem še našla oplojevalca
grin1.gif
no kolk moških tu gor je že poskrbelo za naraščaj?


ammm, kje so pa statistike o plodnosti moških? ne vem kje sem že brala, da se le-ta iz generacije v generacijo niža (moškim, da ne bo pomote) zdej pa ne vem če je to res, naj kdo objavi podatke

majč
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
ksz

evo, na sveže od včeraj

besede babice so bile točno take:" naredili bomo vse, da ne bo potrebno rezanje, preventivno se tega ne počne"
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Čestitke za prvi teden.
smile-1.gif



Mimogrede - ali je kdo prebral prve odzive, ki so bili objavljeni v današnji (pravzaprav že včerajšni) Oni?
grims-1.gif
V bistvu ni kaj dosti za pokomentirati, ker gre v glavnem za pričakovane reakcije. Pripombo bi imel edino glede reakcije strokovne direktorice KO za perinatologijo UKC LJ, ki je - čisto na kratko - preveč agresivna in dejansko ogledalo sebi in ne dr. Wagnerju (!). Žal v celem odgovoru nisem zaznal niti ene pozitivne vibracije. (...)

Aja, sicer je pa v Oni tokrat spet kar nekaj odličnih prispevkov. In mislim, da bom tudi zaradi teh predlagal, da Niki Vistoropski dajo kakšno povišico.
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Njen odgovor je agresiven zato, ker je bil neupravičen napad na strokovnost ljubljanske porodnišnice v prejšnji številki še toliko bolj. Pozitivne vibracije?
smirk-1.gif
Kako boš čutil pozitivne vibracije v odgovoru nekomu, ki mu je uspelo v enem intervjuju natrositi toliko populističnih laži, da kar peče.

Sicer pa... nekateri na tem forumu so želeli podrobnejšo statistiko še z druge strani. Sedaj je napisana črno na belem.

Citat:
Tudi rezanje presredka ni rutinsko, kot je dr. Wagner navedel v neokusni anekdoti z Madžarske, temveč se presredek prereže, ko babica oceni, da obstaja nevarnost nekontroliranega pretrganja. V Sloveniji presredek prerežemo v 51 odstotkih, na Danskem v 9,7 in v Angliji 16,4. Zato pa ima v Sloveniji raztrganino presredka večje stopnje, ki lahko povzroči težave kasneje v življenju, le 7,3 odstotka porodnic, na Danskem 17,6, v Angliji celo 27,3.

Če je kdo pohabljen, so to ženske na Danskem, kjer jih ima skoraj 18% po porodu večje raztrganine presredka. Večina ljudi si niti ne predstavlja, kaj pomenijo takšne poškodbe medeničnega dna za čas po rodni dobi... Vidijo samo mesarja, ki reže presredek. Dr. Wagner si seveda ne upa govoriti o motnjah zadrževanja urina, motnjah spolnosti in prolapsu spolovil. To so vse verjetne posledice raztrganja presredka...

Ampak to ni pomembno, a ne... Glavno, da ženska rodi po naravni poti.
bonk.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Kot da rezanje ne boli. No, sam prerez ne boli, ko niti ne občutiš, ker je toliko manjša bolečina od tiste že prestane, ampak...saj pol ne moreš prav sedet ful časa...
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Oj Jernej. Bom kasneje razložil svoje mnenje oziroma videnje zadeve, ker sem trenutno ravno dobro na šiht prišel in sem extremno bizi.
smile-1.gif
Sem pa že imel nekako pol odgovora napisanega prej, pa sem žal vmes pomotoma kliknil na en link in je šlo vse v franže ...
 
Nazadnje urejeno:

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
mal več kot 16 ojrov

oblečejo te, pa vodo ti nosjo
smile-1.gif


pa če kakšen ata ne prenese, je v to ceno všteta tudi oskrba, baje se dostikrat zgodi, da je več dela z očeti kot mamicami
grin1.gif



@ georgie & dijo_porko, hvala za čestitke
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Prizor, ko pa bodoči očka v desni roki drži fotoaparat, v levi pa kamero in dela close-upe vagine - priceless.
stupid-1.gif



Kar pa se omotice tiče. Kritični trenutek je, ko potegnejo ven posteljico. Takrat se marsikateri enostavno sesede...
 

Grisbi

Fizikalc
19. jul 2007
2.193
1
36
20 km iz Lj
Po moje bi moral biti očka samo pri glavi, kot moralna opora mamici, pa eventuelno, če je želja, prerezati popkovino. Kaj se pa drugo dogaja spodaj, se pa tiče samo zdravnikov. Moje mnenje.