Polovica žensk, ki hodi po Ljubljani, ima ...

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Mrs. Kozarčkova v vsem svojem sijaju, pri tem kar najbolje zna
cheer.gif


Btw., Kozarec, kaj če bi tebe enkrat povabili v kakšna Trenja, za sosednjo mizo pa posadili kakšnega takega tipa kot je npr. JJ ali pa recimo tistega primarija porodnišnice, ki je nekoč že (dobesedno...
rolleyes-1.gif
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Kozarec a si ti že rodila?

Drugač pa tvoja provokacija naj vse 18 letnice grejo pravo študirat nikamor ne pelje, treba je bit samozavesten in povedat tud enmu dr.-ju kar mu gre...naš sistem je pa tak, da vzgaja pohlevneže torej ima po svoje gospod iz prispevka kar prav, zgleda da so tle še korenine enopartijskega sistema...pa klinc gleda še ta sistem, iz svojega primera lahko povem, da se je par dr.-jem zatreslo grlo, ko sem jim omenila, da mi je moj odvetnik svetoval, da naj si vse zapisujem med obravnavo-itak sem si to takrat izmislila iz samega obupa, ker so me prepričevali v nasprotno ampak je očitno delovalo in sem dosegla svoje. Tko da hej babnce znajt se je treba, pa ne samo v porodni sobi ampak nasploh.

majč
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Če ti znanje črpaš zgolj iz številk, potem ti res ni pomoči...



Sicer pa tole že dolgo nima več nobene zveze z debato. Porodnišnice v Sloveniji so, rojeva se ne na infekcijski kliniki in vsaka relativno inteligentna ženska se lahko pred porodom dodobra pogovori s porodničarjem o tem, kako bo porod izgledal in tudi poda svoje zahteve, vkolikor ima kakšne. Večino medicinskih argumentov sem podal v tej temi, če se pa kdo še vedno ne strinja, lahko mirno zavrne vsakršno "rezanje".

Če pa kdo še vedno bolestno uživa v tem, da si porodnišnico predstavlja kot sadistični tempelj za bele bogove...
stupid-1.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Ja, meni so presredek prerezali, boleče ni, bolj šivanje. Je pa baje preventivno, da se ti ne raztrga al neke.
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Imaš v članku kar nekaj napisano na to temo.

Pa malček več optimizma!
wink-1.gif
Če veš več, še ni razlog za skrb, ampak predvsem za to, da nekaj narediš bolje oziroma da ti nekaj naredijo bolje.

Problem je takrat, ko česa ne veš in ti tega nihče etičnosti navzlic ne pove, sploh če je kakorkoli pomembno zate (in tvoje potomce, če se navežem na to temo), ali ti tega ne povedo na korekten način.


@ CebelicaMaja: Evo, še več takih komentarjev bi si želel!
smile-1.gif
(Tudi od drugih.) Verjamem, verujem in sem prepričan, da se da danes vse doseči tudi brez omenjanja in vpletanja predstavnikov prava (ker jih je itak že tako povsod preveč). Pomemben je pristop, (obojestranski) odnos in kanček karakterja.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
No, moje stališe je pa drugačno - seveda je fino imeti karakter, ampak bolje je biti odvetnik.
grin1.gif

Sploh če karakter ne deluje.
Povsod v življenju to velja.

Ker lahko odgovarjam samo za svoj pristop, za pristop druge strani ne morem odgovarjati.

@karantanka - v tisti fazi ti je bolj ali manj vseeno.
Samo da se otroka spravi celega, živega in zdravega na svet. Čim prej.

In še enkrat - manj boš vedela, bolje bo.
Verjemi (
grin1.gif
).
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
ksz

kozarčeva je spet en kup smeti napisala samo da uveljavlja svoj prav ni pa postregla z realno situacijo...

pa jo dejmo predstavit pričakujem da bo zapisala svoj podatek takoj za tem postom vabljeni pa še vsi ostali...

torej zapela je na rezanje presredka...
koliko presredkov je bilo prerezanih oz nedotaknjenih ali pa raztrganih

od treh kolikor jih pri nas štejemo je pri nas sledeča statistika

prerezanih presredkov:0
raztrganih presredkov:1
nedotaknjeni presredki:2

torej od treh prodov nič rezanih enkrat pa strgan

kozarec izvoli in tudi ti zapiši svojo statistiko
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Mislim, da obstaja tudi (z določenih vidikov) močnejši ali vsaj enakovreden "ceh", kot je odvetniški. To je npr. novinarski. Se ga lahko podobno uporabi za vzvod (če je že tak skrajen primer, ki kliče po tem, seveda). Čeprav je vsaj ena pomembna razlika med obema. Eden je bolj usmerjen k osebnim ciljem, drugi pa je bolj usmerjen k družbenim ciljem ...
 
Nazadnje urejeno:

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
novinarstvo družbeno usmerjeno... v sloveniji od osamosvojitve ne več, prej so bili pa itak tih ko riti. Si noben ni upal prav dosti napisat razen tisto kar so mu naročili... taisti pa se zdaj na veliko bunijo kako so cenzurirani, njihovi učenci pa itak niso za prenašat
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
O.k., ampak vseeno grejo zadeve na bolje (vsaj pri nekaterih temah) in je, počasi sicer, vse več izjem. So pa to seveda vprašanja o zdravju v novinarstvu.
wink-1.gif
Samo da ne bomo zdaj zašli.
 
Nazadnje urejeno:

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Glej to je tvoje stališče modelka in ko se boš znašla v realni situaciji brez odvetnika in svetovalca kaj narediti in morala podati svoj odgovor, boš naredila:
a) se strinjala z dohtarjem čeprav te prepričuje v nasprotno
b) poklicala na 1188 naj ti dajo številko od enga odvetnika in mu začela razlagat pol ure v čem je problem in te bo naroču čez 3 tedne na posvet, pokasiru in ti še vedno ne boš vedla pri čem si (le kdo zastop pravniški jezik razen oni sami)
c) si zmislila neki in reskirala da dosežeš svoje?

Mislim to je življenska situacija nimaš kej razmišjat tisti trenutek, ker ti ne bo noben pomagu pri tvoji odločitvi ampak se moraš zanest na sebe, ker tudi sam za svoja dejanja odgovarjaš, a štekaš? Sistem je tak, da poberejo vse možne podatke od tebe kr ene komisije k jih nikol v lajfu ne boš več vidu in pol oni odločajo kwa bojo s tabo delal. In to se dogaja na zpizu konkretno za njih je pomemben al je posameznik z nami ali proti nam. To je dejstvo, zdej se pa pejd.

majč
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik Georgie pravi:
Mislim, da obstaja tudi (z določenih vidikov) močnejši ali vsaj enakovreden "ceh", kot je odvetniški. To je npr. novinarski. Se ga lahko podobno uporabi za vzvod (če je že tak skrajen primer, ki kliče po tem, seveda). Čeprav je vsaj ena pomembna razlika med obema. Eden je bolj usmerjen k osebnim ciljem, drugi pa je bolj usmerjen k družbenim ciljem ...

Vem, da bo off, ampak bomo tole vseeno malo pojasnili......

No, Georgie,

Zakaj pa ti hodiš v službo?
Osnovni razlog?
Zakaj vsak dan vstaneš in se - v snegu, dežju,... - sredi mrzle noči skobacaš iz postelje in greš delat?
Ker rešuješ družbene cilje? Ali pa morebiti najprej svoje osebne cilje, od želje po plačilu položnice dalje?
grims-1.gif


Pa o odvetnikih - mene bi zelo skrbelo, če jih ne bi bilo.
Ko se ti nekaj zgodi, je silno praktično, da imaš nekoga, ki se znajde v godlji zakonov in ti pomaga.
Že ko menjaš službo je dobro vedeti, kaj pomeni kakšen člen v pogodbi.
Da veš, kaj lahko brez problema podpišeš, kaj pa ne smeš, ker se utegneš zavezati k nečemu, kar ne moreš izpolniti.
Ali pa te nekdo toži, ker pač "te hoče zriniti z zemljišča" (sorry, tudi taki so) - takrat je tudi fino imeti nekoga, ki ti pomaga pri obrambi.
Brez odvetnikov bi vsak delal glih kar bi hotel. In to spet najbolj oškoduje one, ki pri tem niso spretni in nimajo moči, da bi se tolkli nazaj (neuki, starejši in revni).

Konec offa z moje strani.
grin1.gif


@majč - nimam kaj komentirati. Si povedala vse. Mogoče samo odgovor na začetno vprašanje - nič od naštetega ne bi naredila.
 
Nazadnje urejeno: