Pohodni čevlji

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Imam alpina usnejne, pa so meni skoraj malo preširoki.
Ali pa poglej pod zaščitno opremo. Eni ponujajo tudi kar zanimive gojzarje. Imam nizke s kapco od HH pa so tudi kar široki.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.303
932
113
Titograd
Če trije povemo isto, potem že drži :) z terrexi GTX polvisokimi sem bil na Brani, Storžiču, prehodil celo planino Košuta v krožni turi, celo okolico Bohinja ter nekajkrat od spodnje postaje pohorske vzpenjače do Mariborske koče.... nobenih sledi uporabe, nobenih žuljev ever. Nazaj na polico v trgovino bi jih lahko postavil :)
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Salewa Crow GTX se odlično obnese.
Tako za treking kot za hribolazenje po skali...

20220622_093536.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Če trije povemo isto, potem že drži :) z terrexi GTX polvisokimi sem bil na Brani, Storžiču, prehodil celo planino Košuta v krožni turi, celo okolico Bohinja ter nekajkrat od spodnje postaje pohorske vzpenjače do Mariborske koče.... nobenih sledi uporabe, nobenih žuljev ever. Nazaj na polico v trgovino bi jih lahko postavil :)
Podpišem Terrex , nizek model, ampak model 2020. Letošnji je z izjemo barv isti, kot lanski in je kar se blaženja tiče boljši od modela 2020, ampak je material slabši. Levi in desni čevelj sta se na obeh straneh pregiba pred prsti raztrgala. Tudi GTX membrana je pri modelu 2020 boljša in niso tako hitro prepuščali vode, če si recimo stopil v vodo. Podplat je sicer odličen in ima super oprijem, tako da sem jaz oboje znosil v hribih do točke, ko je bil podplat toliko "zlizan", da ni bilo oprijema.
Sem pa zaradi izkušnje s trganjem letos šel na nizke Salamon x ultra 4 gtx. Visoke pa tako druga kot Lowo ne nosim...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
Meni Terex ne sede lepo na nogo. Sploh peta me moti tisti minimum lufta. Salomon pa običajno sedejo odlično. Širši mislim da so tudi Hoka. Terex me je razočaral tudi s kvaliteto. Sicer nek lahki tekaški Terex copat, guma se izrabila extremno hitro, lepilo drži tko-tko. Kupil pa za poizkus preko spleta. Drugi copat Terex, le da sem zopet ugotovil, da mi ne odgovarja.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Meni Terex ne sede lepo na nogo. Sploh peta me moti tisti minimum lufta. Salomon pa običajno sedejo odlično. Širši mislim da so tudi Hoka. Terex me je razočaral tudi s kvaliteto. Sicer nek lahki tekaški Terex copat, guma se izrabila extremno hitro, lepilo drži tko-tko. Kupil pa za poizkus preko spleta. Drugi copat Terex, le da sem zopet ugotovil, da mi ne odgovarja.

Tudi sam za pohodništvo že nekaj let Salomon. Letos sem si omislil še gojzarje in od prvega koraka dalje so kot uliti... Quest4D 3 GTX.

Sem pa pred tem probaval tudi Salewo, pa če nebi kupil Salomonk bi verjetno vzel te, čeprav so bile na občutek ožje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Tudi sam za pohodništvo že nekaj let Salomon. Letos sem si omislil še gojzarje in od prvega koraka dalje so kot uliti... Quest4D 3 GTX.

Sem pa pred tem probaval tudi Salewo, pa če nebi kupil Salomonk bi verjetno vzel te, čeprav so bile na občutek ožje.
Salewa so tudi po mojem občutku kar relativno ozke ja. Od Salomona sem pa odstopil pred časom, ko sta se mi dva para (1x nižji pohodni čevlji oz. bolj robustve superge in 1x gorski pohodni čevlji) zapored strgala spredaj ob strani tam kjer se čevelj najbolj prepogiba in to po manj kot enemu letu uporabe. Lahko, da je to moja krivda, saj sem kot sem že omenil kar zahteven uporabnik saj take čevlje veliko nosim v vseh vremenskih razmerah po vseh možnih terenih in valda, da potem material trpi na polno. A kljub temu pri Salewi nimma teh težav, čevelj drži.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Salewa Crow se je vsaj meni obnesla fantastično. Naredili vzpon po Tominškovi na Triglav in sestop čez Prag. Dopuščajo nekaj šlamparije pri hoji, če klecne noga je čevelj dovolj fiksen, da ne gre gležen v maloro. Podplat tudi dokaj tog in si lahko privoščiš stope že skoraj kot s plezalnimi čevlji. Guma drži na suhi skali odlično, tam kjer pa je skala zlizana pa vseeno nekaj previdnosti. Po dvodnevni turi noge v čevljih niso bile utrujene, nobenih žuljev ali pekočih stopal. Čevelj pa tudi kljub robustnemu videzu dovolj udoben in lahek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Salewa Crow se je vsaj meni obnesla fantastično. Naredili vzpon po Tominškovi na Triglav in sestop čez Prag. Dopuščajo nekaj šlamparije pri hoji, če klecne noga je čevelj dovolj fiksen, da ne gre gležen v maloro. Podplat tudi dokaj tog in si lahko privoščiš stope že skoraj kot s plezalnimi čevlji. Guma drži na suhi skali odlično, tam kjer pa je skala zlizana pa vseeno nekaj previdnosti. Po dvodnevni turi noge v čevljih niso bile utrujene, nobenih žuljev ali pekočih stopal. Čevelj pa tudi kljub robustnemu videzu dovolj udoben in lahek.
precej težek čevelj, treba iskat v rangu do 900g
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Da malo obudim temo, ker rabim nabavit tako nizke kot visoke pohodne čevlje, ker imam vse zdrmano.

Od samih znamk..kako se obnesejo Scarpa? Gledam model Mescalito Trek GTX, za zdaj gledam za nizkimi. Od visokih imam namen pogledat (po tule prebranem) Lowe Renegade GTX mid ter prej omenjeno Scarpo.

Salewa kakor berem tule naj bi bili ozki (itak bom probal) očitno ne bo zame.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
scarpa so ok. moja ima mojito ze vec let, pa nocejo razpadit. pa tudi pri drugih planincih vidim, da je scarpa kar pogosto na nogah...

take visoke ima tudi planika... jih tudi pohvalijo.

je pa treba seveda prej vse probat, kako pasejo na noge.