Poceni peč na pelete

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Kako je z dimnikom peletne peči? A je lahko tak kot pri plinski, koaksialni dimnik semo kot preboj skozi zid in dovod svežega zraka?
Kako je z dimnikom ti bo najbolje povedal tvoj dimnikar, kaj ti bo podpisal, da je OK.
Rabi pa tudi peletna peč vlek. Ventilator je za vleko zraka skozi kurišče primarno.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Kako hermetična? :oops1:
Hermetično pomeni, da je ves zajem zraka skozi odprtino za dovod zunanjega zraka. Ali je priklopljen ali ne.
Takšno peč lahko uporabljaš tudi v prostorih kjer spis. Priporočeno tudi v bivalnih. Seveda s priklopljenim zunanjim zrakom.
Če ima peč zunanji zajem in ni hermetic, bo še vedno del zajemala v prostoru.
 
Ni se treba preveč trudit. Tolko iz glave če poznaš da sploh dela kateri proizvajalec tako zasnovo.



evo primer take peči..gor maš linke do navodl za uporabo in montaže (pazi, glej oddaljenost od zadnje stene..je ne boš moral imeti prav stisnjene v kot)....


pa to je zgolj ena pečka, palazetija dobiš v emundiji...bomo še kaj pregledali pa ti javimo
 
Ni se treba preveč trudit. Tolko iz glave če poznaš da sploh dela kateri proizvajalec tako zasnovo.





morš iti na strani proizvajalcev, prelgedat modele itd...tega maš vrh glave..
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Ko bo kaj crknilo bo pa iskal dele kje? Z leti se kakšen rezervni kos rabi. Emundii dol visi, samo da prodajo, zato je grdo jih vleči v debate o tehničnih zadevah. Metat en kup proizvajalcev ni nic narobe, sam peči crknejo ko je mraz. Takrat pa vsak hoče imet servis in dele takoj. Avgusta se nihče ne sekira če dela.
 
Ko bo kaj crknilo bo pa iskal dele kje? Z leti se kakšen rezervni kos rabi. Emundii dol visi, samo da prodajo, zato je grdo jih vleči v debate o tehničnih zadevah. Metat en kup proizvajalcev ni nic narobe, sam peči crknejo ko je mraz. Takrat pa vsak hoče imet servis in dele takoj. Avgusta se nihče ne sekira če dela.


Mrdaco je mislim da iz MB? v sosednji Avstriji ne bi smelo biti težav z rezervnimi kosi, če greš sam v popravilo, dokler je pa peč pod garancijo pa itak servis. jaz mam za palazzettija servis 15 minut stran...če pa servisa za manufaktorja ki si ga kupil pri nas ni, pa prevert če je v sosednji aut in koliko stane njegov obisk

pa se te zadeve ne kvarijo kar tako
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hermetično pomeni, da je ves zajem zraka skozi odprtino za dovod zunanjega zraka. Ali je priklopljen ali ne.
Takšno peč lahko uporabljaš tudi v prostorih kjer spis. Priporočeno tudi v bivalnih. Seveda s priklopljenim zunanjim zrakom.
Če ima peč zunanji zajem in ni hermetic, bo še vedno del zajemala v prostoru.
Spet ena od "prodajnih" fint. Naša 10+ let stara ima zajem zraka na eni luknji - tako kot velika večina (mogoče vse) pa nikjer ne piše hermetična.
Point je, da to luknjo vežeš na zunanji izvor zraka.

So pa že naši pradedje vedeli, da se v spalnici NE KURI v kuriščih.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Peč z zajemom zunanjega zraka in hermetična ni ena in ista stvar. Hermetična zajema le zunanji zrak.
Ogrevajo se tudi apartmaji, garsonjere, vikendice...
Na tvoji ne piše hermetična, ker ni.
 
Če se pridružim... kaj te peletne peči ne obstajajo z izvodom cevi na vrhu? Ker imam rozeto na višini 1,8m in še to na levi strani in ne na sredini.Sprašujem za vikend, tako da top kvaliteta ni bistvena, bolj bistvena je nizka cena. Bi bilo pa fino da je čimožja peč.



nekaj slik, povezav do manufaktorjev...preveri cene pri nas in naših severnih sosedih....
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Se bom vrnil na začetek teme. Gre pa za drug primer.

Peč na pelete ,toplovodna ,se pravi za priklop na centralno ,manjše moči ,in bistveno , da je v izvedbi ,da prostor v katetem stoji ogreva minimalno. ?? Nasprotno od klasične sobne peči na pelete ,kjer je zaželjeno da čimbolj ogreva prostor ,me tu zanima izolirana izvedba.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Kaminska toplovodna peč bo oddajala nekaj toplote. Kotel na pelete pa manj. Vprašanje koliko moci rabiš.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Extraflame Duchessa idro je neka takšna osnovna stvar za gret radiatorje. Vsekakor se to ne kupuje preko neta ampak z montažo. Videl primer ko je možakar zajebal vse kar se da pri nakupu takšne peči. Če rabiš ceno pa privat msg.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes
Se bom vrnil na začetek teme. Gre pa za drug primer.

Peč na pelete ,toplovodna ,se pravi za priklop na centralno ,manjše moči ,in bistveno , da je v izvedbi ,da prostor v katetem stoji ogreva minimalno. ?? Nasprotno od klasične sobne peči na pelete ,kjer je zaželjeno da čimbolj ogreva prostor ,me tu zanima izolirana izvedba.


ja glej neki moči gre skozi šipo, ostalo na vodo. Računaj da nekje 20 % peč odda v prostor preko sevajna, ostalih 80 % gre v vodo. Jaz mam točno to kar sprašuješ....10kW martina idro lux, 2 kw v prostor 8 na vodo (pri polni moči)
 
Tudi pri tistih ne mores ravno kurilnice za klet imeti.

drži, samo tu govoriva o toplotnih izgubah, pri etažnih pečeh pa to da namensko grejejo prostor. Mečka išče nekaj kar čim manj greje, če se da nula....Torej se išče nekaj kar greje zgolj vodo , prostor pa naj bi grelo z izgubami....to pa pri etažnih pečeh ni prav pogosto. Se pa da preverjat karakteristike posameznih peči, in sicer koliko oddajo v prostor preko sevanja in koliko na vodo

mr_omenja nordico extraflame...ja to je en izmed maufaktorjev peči na pelete. Jaz bi za štso vzel ene 5,6 proizvajalcev izbral modele ki mi nekak ustrezajo 8moč, oblika itd) preveru kolk gre prek sevanja v prostor in kok na vodo, na koncu preveru še ceno
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
drži, samo tu govoriva o toplotnih izgubah, pri etažnih pečeh pa to da namensko grejejo prostor. Mečka išče nekaj kar čim manj greje, če se da nula....Torej se išče nekaj kar greje zgolj vodo , prostor pa naj bi grelo z izgubami....to pa pri etažnih pečeh ni prav pogosto. Se pa da preverjat karakteristike posameznih peči, in sicer koliko oddajo v prostor preko sevanja in koliko na vodo

mr_omenja nordico extraflame...ja to je en izmed maufaktorjev peči na pelete. Jaz bi za štso vzel ene 5,6 proizvajalcev izbral modele ki mi nekak ustrezajo 8moč, oblika itd) preveru kolk gre prek sevanja v prostor in kok na vodo, na koncu preveru še ceno
Gre dejansko za peč ki bo v kurilnici. Mora biti pa brez zunanjega zaligovnika za pelete.

Mislim da je trenutna peč širine tam 50cm. Ni prostora za kaj večjega. Moč pa za cca 90-100m2.