Poceni peč na pelete

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Lesen nadstrešek/garaža . Samo zaprt z brunami. Pa ne gre za neko redno ogrevanje. Parkrat na zimo ,če se kaj dela notri.
Še vedno sem nekako nagnjen k peletom. Tudi če bom pogrel slučajno večkrat ,in s kratko polno močjo , bo finančno to še vedno najmanj občutno. Istočasno bo pa to neke vrste predtest če bi kasneje kaj takšnega umestil v hišo. Ali samo kot peč v nekem prostoru ali celo kot toplovodno varianto za centralno..

Mi je zelo blizu opcija od mr_ ...Bom še videl.

Klima seveda ima prednosti. Samo me skrbi ,ker vem kakšne toplote sem vajen ,in bi to letelo na polno ,četudi samo parkrat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ker imam v hiši obe opciji, ti bom rekel takole: peč daje neko bolj prijetno toploto, moraš pa vedet da laufa on-off, konfort je pri klimi večji, ko ne rabi se ugasne oz. zmanjša na minimum, pri peletki tega ni.
Načelno boš z obema enako segrel, pa vseeno boš imel pri peletki občutek da je bolj toplo.
Glede na to, da boš toploto "z lopato" proč metal vzami tisto kar misliš da bo ceneje in enostavneje - jaz bi stavil na klimo. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes in tony

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
A veš to je tisto ..Zame je še vedno toplota centralne kurjave na drva povsem nekaj drugega kot plin,olje... Eni se smejijo ,ampak zame je radiator čisto drugače topel ,ali je voda greta z oljem ali pa z drvmi. Žerjavica dela svoje..Še enkrat ponavljam prede se kdo vžge ,Zame..
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Še nekaj, naša sobna peletka laufa pozimi vsaj 4 ure na dan - v bistvu dogrevamo oz. "izboljšujemo" toploto od plinske centralne. Razen rednega čiščenja na par dni (sesanje + brisanje stekla), dvakrat na sezono še bolj obsežno čiščenje do ventilatorja izpuha je to - to. Prvi vžigalnik,... nok, nok on wood.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes
Še nekaj, naša sobna peletka laufa pozimi vsaj 4 ure na dan - v bistvu dogrevamo oz. "izboljšujemo" toploto od plinske centralne. Razen rednega čiščenja na par dni (sesanje + brisanje stekla), dvakrat na sezono še bolj obsežno čiščenje do ventilatorja izpuha je to - to. Prvi vžigalnik,... nok, nok on wood.

kašno peč pa maš? proizvajlca mislim
 
Lesen nadstrešek/garaža . Samo zaprt z brunami. Pa ne gre za neko redno ogrevanje. Parkrat na zimo ,če se kaj dela notri.
Še vedno sem nekako nagnjen k peletom. Tudi če bom pogrel slučajno večkrat ,in s kratko polno močjo , bo finančno to še vedno najmanj občutno. Istočasno bo pa to neke vrste predtest če bi kasneje kaj takšnega umestil v hišo. Ali samo kot peč v nekem prostoru ali celo kot toplovodno varianto za centralno..

Mi je zelo blizu opcija od mr_ ...Bom še videl.

Klima seveda ima prednosti. Samo me skrbi ,ker vem kakšne toplote sem vajen ,in bi to letelo na polno ,četudi samo parkrat.

palazetija mam doma za ogrevanje stanovanja (palazzetti martina idro lux, 10 kw).... po moje top šit za te pare
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ta emundia ,ima vsaj na oko marsikaj dokaj realno ugodno.. Samo vsaj pri teh pečeh po moje komplicirajo.
"Za pravilno delovanje kaminske peči na pelete in veljavnost garancije je obvezen zagon s strani pooblaščenega serviserja."

Kot da je neka znanstvena fantastika ,
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pa če sedaj udarim malo mimo... Tako informativno. Kaj pa plinska peč ? Zraka je itak dovolj z vseh strani ,spal pa tudi ne bom v tem prostoru.
Deluje recimo par ur ,grem ven ugasnem.
Nimam prave predstave koliko časa zdrži jeklenka ob neki srednji uporabi.

 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
874
19
18
Ljubljana

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Eni se smejijo ,ampak zame je radiator čisto drugače topel ,ali je voda greta z oljem ali pa z drvmi. Žerjavica dela svoje..Še enkrat ponavljam prede se kdo vžge ,Zame..
Ni čudno da se ti.... Radiatorju je gladko vseeno na kak način se je voda segrela na tisto temperaturo. In ko v njega prileti voda 80° ki jo je segrela žerjavica, elektrika, olje, plin al pa hrček bo vedno identičn občutek. Ker 80° je 80°.
Drugo pa je če maš sredi sobe peč z žerjavico, kjer ti še IR nabija van iz peči. Če je pa žerjavica v kurilnici v peči je pa vseeno za radjator v dnevni. Če gre voda z isto temp iz peči razlik ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in BojanP

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pustimo to...

Gremo na tole..
Pa če sedaj udarim malo mimo... Tako informativno. Kaj pa plinska peč ? Zraka je itak dovolj z vseh strani ,spal pa tudi ne bom v tem prostoru.
Deluje recimo par ur ,grem ven ugasnem.
Nimam prave predstave koliko časa zdrži jeklenka ob neki srednji uporabi.

 
Pa če sedaj udarim malo mimo... Tako informativno. Kaj pa plinska peč ? Zraka je itak dovolj z vseh strani ,spal pa tudi ne bom v tem prostoru.
Deluje recimo par ur ,grem ven ugasnem.
Nimam prave predstave koliko časa zdrži jeklenka ob neki srednji uporabi.



potem tud kake parafinske peči? plisnka peč ima max moč cca 4 kW. Zna malček smrdeti, nimaš ventilatorja,. So cenovno okej (od 100 € naprej), sam v primerjavi s pečjo na pelete dobiš pri peči več-...

mogoče potem kake petrolejske peči? so tam tam s plisnkimi, s tem da so precej bolj sofisticirane in posledično piko dražje
 
Pustimo to...

Gremo na tole..
Pa če sedaj udarim malo mimo... Tako informativno. Kaj pa plinska peč ? Zraka je itak dovolj z vseh strani ,spal pa tudi ne bom v tem prostoru.
Deluje recimo par ur ,grem ven ugasnem.
Nimam prave predstave koliko časa zdrži jeklenka ob neki srednji uporabi.


kličem jutri kolega, on ma plisnko peč za dogrevanje svoje delavnice. Ti povem iz prve roke
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Zopet raje menjam jeklenko kot prelivam petrolej.

Imam občutek da bi petrolej prej smrdel kot plin ?
Če gledam da imam nekje 60 kubikov zraka ,tudi poraba nebi smela biti prehuda ,če gledam konkretno peč iz linka ?

Zrak ni problem ,ker uta ima dosti špranj ..
 
Zopet raje menjam jeklenko kot prelivam petrolej.

Imam občutek da bi petrolej prej smrdel kot plin ?
Če gledam da imam nekje 60 kubikov zraka ,tudi poraba nebi smela biti prehuda ,če gledam konkretno peč iz linka ?

Zrak ni problem ,ker uta ima dosti špranj ..

nekaj alternativ





za plisnko peč pa kot sm obljubu jutri kličem kolega. Peč je mislim da 4,2 kW nsim pa zihr al je od Delonghija al Olimpia Splendid
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes
Zopet raje menjam jeklenko kot prelivam petrolej.

Imam občutek da bi petrolej prej smrdel kot plin ?
Če gledam da imam nekje 60 kubikov zraka ,tudi poraba nebi smela biti prehuda ,če gledam konkretno peč iz linka ?

Zrak ni problem ,ker uta ima dosti špranj ..

dosti špranj, potem raje razmisli o kakih peletih, še raje peči na drva.


https://www.olimpiasplendid.it/media/files/5688_ITA20_STOVY INFRA.pdf evo imaš navedeno porabo na uro pri posamezni moči....malo matematike in boš videl koliko časa ti bo trajala jeklenka
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Na srednji moči cca 50 ur. Tudi če jo spalim v enem mesecu ,kar sicer dvomim je to kombinaciji z "nizko" ceno nove peči dokaj dobra zadeva..Če le greje...
 
Na srednji moči cca 50 ur. Tudi če jo spalim v enem mesecu ,kar sicer dvomim je to kombinaciji z "nizko" ceno nove peči dokaj dobra zadeva..Če le greje...
na srednji moči bo grelo bolj malo, če maš špure.... iz kje si? LJ? MB? kako mrzle so tam zime?

kolega jo ma tule v Braniku, zraven Nove Gorcie, greje recimo da tistih 60 m3 pa je bolj varianta dogrevanje...je pa peč all the time vklopljena
Če si bolj zmrzljive sorte poseži po peči na pelete al pa klimi. Plinska te ne bo tako segrela, vsaj ne v tvojem primeru, pa še moči so mejene (max 4,2kW)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes