Poceni peč na pelete

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
4.998
113
Če se pridružim... kaj te peletne peči ne obstajajo z izvodom cevi na vrhu? Ker imam rozeto na višini 1,8m in še to na levi strani in ne na sredini.Sprašujem za vikend, tako da top kvaliteta ni bistvena, bolj bistvena je nizka cena. Bi bilo pa fino da je čimožja peč.
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolikor sem gledal imajo vse izpuh spodaj, fora je v ogrevanju peči preko ventilatorja dimnika, če ne bi šla toplota takoj ven. Pa zalogovnik je zadaj s polžem, tako da drugje kot spodaj ne more ven.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
4.998
113
Potem pa si ne morem privoščit tega. Ostane mi potem samo klasika na drva.
 
Preveri pri kolegu tako neobvezujoče...

Ja glede vračila. Na mimovrste je kar jasno zapisano :

"Potrošnik blaga ne sme neovirano uporabljati do odstopa od pogodbe. Sme pa opraviti ogled in preizkus blaga v obsegu, kot je to nujno potrebno za ugotovitev dejanskega stanja.
"

Pri tej peči ,preizkus ni mogoč pod nobenim pogojem drugače kot da jo priključiš na jeklenko in prižgeš. Tako da to po moje ni problem. Sem jim pa poslal še mail ,da potrdim moje razmišljanje.

Ker nikoli ne veš. Morda mi pa res kaj ne bo odgovarjalo. Pa da zdaj kar tako vržem stran dobrih slabih 200 evriča je pa tudi škoda. Da tam na bolhi za preizkus kupim en klump za 50 evrov ,tudi ne bom dobil prave slike delovanja. Pa še stroški poti ,pa pivo ,pa malica..eh...haha


sm vprašal pa nekako ni opcije prodaje...kaj ti je mimovrste odpisal? Gledal si Qlimo (bivši zibro), te bi znal met tud kak merkur, morda obi, mercator? jet do njih jih povprašaj če jih majo, ter kako je z vračilom

če bo tam fajn prepišno, fajn prmzlo potem peč in jeklenko daj na kako "bolj toplo mesto" da ne boš mel težav s plinom, oz poglej one ki imajo na vrghu el ektrični grelec....tisto bi ti znalo v kaki taki situaciji pomagat
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes
Če se pridružim... kaj te peletne peči ne obstajajo z izvodom cevi na vrhu? Ker imam rozeto na višini 1,8m in še to na levi strani in ne na sredini.Sprašujem za vikend, tako da top kvaliteta ni bistvena, bolj bistvena je nizka cena. Bi bilo pa fino da je čimožja peč.

misliš za odvod dimnih plinov? ja se jih dobi, zna biti pa cena problem

poglej kake palazzettiejve, nordica extraflame, piazetta, camineti montegrapo, mcz.....tega maš vrh glave
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
4.998
113
Omarica s televizorjem je na kolesih zato se lahko v času kurjenja pomakne v desno, wofer z anteno pa tudi gre na drugo stran.

SmartSelect_20211011-113608_Gallery.jpg
 
Omarica s televizorjem je na kolesih zato se lahko v času kurjenja pomakne v desno, wofer z anteno pa tudi gre na drugo stran.

Poglej priponko 48996


tam v steni..tisti okroglči pokrov je dimnik? Je že kaj priklopljeno nanj?

ti komot nabaviš čist navadno peč na pelete, tudi če je izpust spodaj...itak maš definirano višino cevi za odvajanje dimnih plinov, tao da lahk preveriš ali peč paša k tebi ali ne

kolikšen pa je budget?
 
Omarica s televizorjem je na kolesih zato se lahko v času kurjenja pomakne v desno, wofer z anteno pa tudi gre na drugo stran.

Poglej priponko 48996

Omarica s televizorjem je na kolesih zato se lahko v času kurjenja pomakne v desno, wofer z anteno pa tudi gre na drugo stran.

Poglej priponko 48996


tko zgleda moja, izpust je spodaj priklop je kak m od tli, verjento še malce višje...ti bi rabil samo malo "telovadbe" s cevmi in to je to
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
4.998
113
Telovadbo s cevmi že, če je cev na vrhu peči, če je pa za pečjo pa nikakor, ker preveč prostora zavzame.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
4.998
113
tam v steni..tisti okroglči pokrov je dimnik? Je že kaj priklopljeno nanj?

ti komot nabaviš čist navadno peč na pelete, tudi če je izpust spodaj...itak maš definirano višino cevi za odvajanje dimnih plinov, tao da lahk preveriš ali peč paša k tebi ali ne

kolikšen pa je budget?
Tisto je rozeta od dimnika ja. Samo potem moram peljat cev za samo pečjo (za hrbtom), kar pomeni da bi peč bila odmaknjena od zidu vsaj za debelino cevi, kar pa prvič ni lepo, drugič pa zavzeme porstor, kar mi pa ne pride v poštev. Peč bo stala tukaj ko je woofer in ne tam ko je stiikalo na steni.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
4.998
113
SmartSelect_20211011-113608_Gallery.jpg


Taka je moja želja. Buđet... čimceneje ker se bo kurlo parkrat na leto.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.933
4.998
113
Ni se treba preveč trudit. Tolko iz glave če poznaš da sploh dela kateri proizvajalec tako zasnovo.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Če se pridružim... kaj te peletne peči ne obstajajo z izvodom cevi na vrhu? Ker imam rozeto na višini 1,8m in še to na levi strani in ne na sredini.Sprašujem za vikend, tako da top kvaliteta ni bistvena, bolj bistvena je nizka cena. Bi bilo pa fino da je čimožja peč.

Moj Edilkamin ima možnost dimne cevi zadaj, od strani in od zgoraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Kako je z dimnikom peletne peči? A je lahko tak kot pri plinski, koaksialni dimnik semo kot preboj skozi zid in dovod svežega zraka?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Peletna nima koaksialca, lahko pa jo samo skozi steno ven spelješ.
Zajem zraka se priporoča od zunaj - jaz imam ta malo kanalizacijsko cev (kot za umivalnik).