Poceni peč na pelete

  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Po pravici povedano ,je to nabiranje informacij za drugo leto...Bo pa en zalogovnik ,verjetno ne več kot cca 500 litrov + obstoječi z spiralo .
 
Po pravici povedano ,je to nabiranje informacij za drugo leto...Bo pa en zalogovnik ,verjetno ne več kot cca 500 litrov + obstoječi z spiralo .


pote pridi ven s slikami, info, željami/potrebami nekje konc leta, začetek drugega leta, ker tam februarja, marca pride razpis ekosklada ven, da boš približno vedel kaj iskati in da bošđ lahko zaprosil za subvencijo
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
visek_izobrazbe Samo peleti ,tako kot sedaj samo drva. Zaradi mer informativno gledam že sedaj kaj bo najbolj primerno.

McGiver nek osnoven zalogovnik . Zato pa zbiram info ,da vidim kaj bo na koncu. Je tudi peč na podpih opcija ,samo me skri ,da ni takšne manjše dimenzije ,sploh širina.
 
[B]visek_izobrazbe Samo peleti ,tako kot sedaj samo drva. Zaradi mer informativno gledam že sedaj kaj bo najbolj primerno.[/B]

McGiver nek osnoven zalogovnik . Zato pa zbiram info ,da vidim kaj bo na koncu. Je tudi peč na podpih opcija ,samo me skri ,da ni takšne manjše dimenzije ,sploh širina.


torej iščeš peč na pelete za centralno ogrevanje + ogrevanje sanitarne vode. Kot sem napisal ni problema, lahk naberemo modele sedaj,, preveriš kako je s servisom v tvojih koncih, lahk za štos preveriš cene, potem pa čakanje na ekosklad (menjava ogrevalnega sistema)

bi pa jaz pri taki količini vode namestil še kolektorje, ker se boš tako lahko nekoliko ceneje grel in tuširal
 
visek_izobrazbe Samo peleti ,tako kot sedaj samo drva. Zaradi mer informativno gledam že sedaj kaj bo najbolj primerno.

McGiver nek osnoven zalogovnik . Zato pa zbiram info ,da vidim kaj bo na koncu. Je tudi peč na podpih opcija ,samo me skri ,da ni takšne manjše dimenzije ,sploh širina.

a da bi da peč v stanovanje in sanitarno vodo grel posebej ne gre? To bi znalo biti precej boljše
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ne ,peč bo v kurilinici... Samo vir bi spremenil. Bojler je v kurilni sezoni ogrevan s to vodo ,poleti pa je notri elektro grelec.

Zaenkrat bi samo to spreminjal.To je za sedaj. Za naprej delamo celo na opciji da bi dve hiši dobile skupen vir ogrevanja.
Ampak po vrsti.
 
Ne ,peč bo v kurilinici... Samo vir bi spremenil. Bojler je v kurilni sezoni ogrevan s to vodo ,poleti pa je notri elektro grelec.

Zaenkrat bi samo to spreminjal.To je za sedaj. Za naprej delamo celo na opciji da bi dve hiši dobile skupen vir ogrevanja.
Ampak po vrsti.

dej napiši malo več o vseh teha zadevah..kašn bojler greješ s tem zalgovnikom? Gre za en bojler, 2, kolk sta velika? Ciljaš na to, da bi objekta mela urejeno skupno sanitarno vodo?

point je v tem, da te znajo peleti v takem primeru fino obrat, zato sprašujem..ker greti 500 l vode s peleti ni ravno mačji kašelj..... razn če ne veš kam s cekini
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Tisto dva objekta ena kurilnica je opcija za naprej.

Trenutno ,oz v toku naslednjega leta je menjava samo ene peči na drva za peč na pelete ali peč na podpih.

Trenutno ni zalogovnika ,je samo bojler ki greje sanitarno vodo pozimi preko centralnega gretja ,poleti se pa greje sanitarna voda z vgrajenim elektro grelcem.

Da povdarim še enkrat ,menja se zaenkrat samo peč. Ki pa mora biti omejena dimenzijsko vsaj v širino do cca 50-60cm

Zalogovnika v tej hiši ni.
 
Tisto dva objekta ena kurilnica je opcija za naprej.

Trenutno ,oz v toku naslednjega leta je menjava samo ene peči na drva za peč na pelete ali peč na podpih.

Trenutno ni zalogovnika ,je samo bojler ki greje sanitarno vodo pozimi preko centralnega gretja ,poleti se pa greje sanitarna voda z vgrajenim elektro grelcem.

Da povdarim še enkrat ,menja se zaenkrat samo peč. Ki pa mora biti omejena dimenzijsko vsaj v širino do cca 50-60cm

Zalogovnika v tej hiši ni.


ok, samo ti si omenjal zalogovnik 500l ... 500 l gret s peleti ni hec. Za take količline vzemi kak drug vir. Oz povej koliko drvi si porabil za greje take količine vode in se to potem pretvori na pelete. Ker zna res postati drago
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Napačno ,oziroma morda nerazumljivo sem napisal ,ker sem omenil obe opciji.

Tako da je bolje da se držimo sao tega ,da bi menjal klasično centralno peč na drva . Opcija peleti ali peč na podpih / uplinjevalna.

In če dam notri peč na podpih moram dodati zalogovnik ?? Je nujno ali ni , iz vidika samega delovanja peči ? ( Delni zalogovnik ,lahko smatram tudi moj obstoječi bojler za sanitarno vodo ki je priključen na centralno. Se pravi bojler cca 200 litrov skozi katerga je napeljana spirala ki je priključena na centralno .)

Zaradi stiske v prostoru /kurilnici bo peč max širine do 60cm ,idealno kakšen cm manj.
 
Po merah je idealen.. Zdaj je tu res glavno vprašanje , koliko bi to dnevno pokurilo peletov za ogrevanje cca 110-120 kvadratov neizolirane pritlične hiše + 200 litrski bojler za sanitarno vodo. (zalogovnika ni) Ali bo peč na drva, na podpih boljša izbira .


evo ta bi morala pašati k tebi

greješ 120m2 hiša ni izolirana....kje je hiša? kako mrzle so zime
200l vode zna biti kar pestro (če boš mel pelete, pozabi zalogovnik za toplo vodo)...mogoče kaka cenejša TČ + dogrevanje s strani peletov?

če bo ekoskald zadaj se splača o marsičem takem razmisliti

jaz bi na tvojem mestu vzel peč na pelete + kolektorje (ne takoj, sčasoma pa ja).
 
Napačno ,oziroma morda nerazumljivo sem napisal ,ker sem omenil obe opciji.

Tako da je bolje da se držimo sao tega ,da bi menjal klasično centralno peč na drva . Opcija peleti ali peč na podpih / uplinjevalna.

In če dam notri peč na podpih moram dodati zalogovnik ?? Je nujno ali ni , iz vidika samega delovanja peči ? ( Delni zalogovnik ,lahko smatram tudi moj obstoječi bojler za sanitarno vodo ki je priključen na centralno. Se pravi bojler cca 200 litrov skozi katerga je napeljana spirala ki je priključena na centralno .)

Zaradi stiske v prostoru /kurilnici bo peč max širine do 60cm ,idealno kakšen cm manj.


uplinjevalne peči znajo biti dimenzijsko kar konkretne
 

evo ta bi morala pašati k tebi

greješ 120m2 hiša ni izolirana....kje je hiša? kako mrzle so zime
200l vode zna biti kar pestro (če boš mel pelete, pozabi zalogovnik za toplo vodo)...mogoče kaka cenejša TČ + dogrevanje s strani peletov?

če bo ekoskald zadaj se splača o marsičem takem razmisliti

jaz bi na tvojem mestu vzel peč na pelete + kolektorje (ne takoj, sčasoma pa ja).
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Tu mislim da sploh ne bom mešal ekosklada ,vsaj za to hišo ne. Tu gre za "drugo" hišo. Za ono drugo kasneje pa je ,če še bo aktualno.