počena manšeta

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Imam počeno manšeto pri zglobu (kugli), tak da moram to čimprej zrihtat. Cena za tak kos naj bi bila 165€!!!
Je to normalna cena za en kos gume???

Je kdo že menjal mogoče?
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Dacia Logan ali Aston Martin Vantage?
tongue-1.gif
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Imam počeno manšeto pri zglobu (kugli), tak da moram to čimprej zrihtat. Cena za tak kos naj bi bila 165€!!!
Je to normalna cena za en kos gume???

Je kdo že menjal mogoče?

manšeta pride okol 10 evrov za strajše avte 5 evrov, menjava 1 uro 20 evrov skupaj cca 30 evrov, kupi manšeto in poklič enga fušarja, če ti menja.
Sem jo menjal že en petkrat pri različnih avtih.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Imam pod avatarjem. mondeo.

Tud na servisu je tip debelo gledal in je 5 min. preverjal, da niso številk artiklov zamešali.

Kje pa to kupim? Mehanika bom že najdu.
 

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Imam pod avatarjem. mondeo.

Tud na servisu je tip debelo gledal in je 5 min. preverjal, da niso številk artiklov zamešali.

Kje pa to kupim? Mehanika bom že najdu.

V LJubljani imaš trgovin poln, recimo Tapos v Medvodah, potem na Celovški imaš Motomat, potem na Tržaki cesti imaš West, Euroton, potem v Šentvidu imaš I.s.t, potem v Škofji LOki imaš Avtomarkovič nasprot banke, .....
povprašaj, raje kliči, kot pa da se voziš zastonj.

Ima pa I.s.t najcenejše avtodele, če že gledaš na ceno.

lp
 
Nazadnje urejeno:

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Sem iz Žirov
grin1.gif
, sam trenutn sem še u LJ.

Bom poiskal.

Off topic: Mah, ko jaz pridem tja dol v Ljubljano se mi zmeša, vedno, ko pa pridem domov pa vzamem aspirin, dol je tako smrdljiv zrak
crazy1.gif
, nikol me ne boli, kakšna glava al pa, da mi bi blo slabo, ampak vedno, ko pa se vračam iz Ljubljane pa al glava al pa slabo.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Sem iz Žirov
grin1.gif
, sam trenutn sem še u LJ.

Bom poiskal.

Off topic: Mah, ko jaz pridem tja dol v Ljubljano se mi zmeša, vedno, ko pa pridem domov pa vzamem aspirin, dol je tako smrdljiv zrak
crazy1.gif
, nikol me ne boli, kakšna glava al pa, da mi bi blo slabo, ampak vedno, ko pa se vračam iz Ljubljane pa al glava al pa slabo.

Saj se boš tudi na smog v ljubljani navadil. Prej ali slej.
smirk-1.gif
Jaz več tega sranja sploh ne voham, včasih mi je pa kar slabo ratalo ko sem prišel v LJ.
Še v Velenju of premoga ne smrdi tako kot v LJ, ampak se navadiš.
smile-1.gif
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Imam počeno manšeto pri zglobu (kugli), tak da moram to čimprej zrihtat. Cena za tak kos naj bi bila 165€!!!
Je to normalna cena za en kos gume???

Je kdo že menjal mogoče?

Tista guma je dejansko zastonj.
Če pa je ne boš zamenjal, pa bo strošek 165€
evil.gif

(cena homokinetičnega zgloba)
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
2 tedna nazaj menjaval na mondeutu dizel, cena nekje 10€, ti pa je tip verjetno gledal cel zglob, ki pa lahko stane 165€. Ponavadi so programi v nemščini, verjetno tip ni vedel kaj pomeni manšeta
evil.gif
Vzami pa od spidana, kar je prva vgradnja. Dobiš v eurotonu, gmt-ju,...
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Je gledal manšeto, ampak je bilo zraven v kompletu še en kup enih objemk... Možno da je bilo res vse skup z zglobom. Se pa očitno manšete ne da original posebej kupt al kaj. Vsaj tako so mi do sedaj rekli na 2 servisih da je cena 165€.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Za kio je bla originalna 40€. Sicer mi je rekel mehanik, da se dobi neoriginalno za manj, ampak da rade pokajo in da ne priporoča. In ne, je mehanik kolega in me ni nategnu :p
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.333
9.723
113
kod Džej-Zija
Čudno. Jaz sem na svojih subarujih že menjal nekaj manšet, pa nikoli ni bilo treba menjati zgloba. Dovolj je le guma. Kot kaže, vas fordovce hočejo olupiti.
bonk.gif
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Ja objemke, pa mast je zraven ampak to stane cca 10€, sem pa kot pravim menjal pred dvema tednoma na 2001 letniku tdci, se pravi zunanjo! Katera je počena zunanja ali notranja? Mogoče da se notranja ne dobi ponaredek ampak to težko verjamem. Pelji raje k enemu mehaniku ne na uraden servis pa boš videl.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Evo, sem preveru. Iz leve zunanje "gume" mi teče mast ven. Upam da ne že predolgo, je bila na otip precej mehkejša od druge "gume".
jezen.gif


Bom baje dobil za okol 40€ kos.
Nevem kako nas nategujejo, je pa tudi na servisu tip več kot 5 minut preverjal če cena drži (za eno ubogo gumo). Se mu je zdela fuuul pretirana cena.

Morda je pa celo na alterju registriran pa bo povedal.
cool-1.gif
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Če je original je 40€ ok cena, original je pač malo dražji. Za sharana tudi stane ena cca 40€ ponaredka pa ni mogoče dobiti. Če pa je tu registriran pa verjetno itak nebo upal povedat
evil.gif
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik pediater pravi:
Evo, sem preveru. Iz leve zunanje "gume" mi teče mast ven. Upam da ne že predolgo, je bila na otip precej mehkejša od druge "gume".
jezen.gif


Bom baje dobil za okol 40€ kos.
Nevem kako nas nategujejo, je pa tudi na servisu tip več kot 5 minut preverjal če cena drži (za eno ubogo gumo). Se mu je zdela fuuul pretirana cena.

Morda je pa celo na alterju registriran pa bo povedal.
cool-1.gif

Mehkejša je zato, ker je šla mast ven.
Če se bo zglob posušil oz. dobil pesek bo zaropotal (najprej pri speljevanju v ovinek.Takrat je konec z zglobom).
Zamenjaj čim prej, pa nima veze original ali ne.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
To že čutim na volanu, da ima nekaj luft, ko speljujem v desno.
cry12bpy.gif

Grem itak zdele k mehaniku. Jebiga, prepozno opazil problem.
smirk-1.gif